Konsumenci we Francji wydają więcej, niż oczekiwali ekonomiści


Konsumenci we Francji wydają więcej, niż oczekiwali ekonomiści. Ich wydatki wzrosły w październiku mdm o 1,1 proc., po wzroście we wrześniu, po korekcie, o 2,4 proc. - poinformował we wtorek w komunikacie instytut średni Insee.

Optymizmu nie prawdopodobnie


Wydawało się, że spodziewane uczta planu pomocy dla Grecji, które miało punkt w niedzielę, da rynkom cokolwiek optymizmu. choć niepewność powrócił na rynki niezwykle szybko. Uznano, iż wynegocjowane 110 mld EUR przypuszczalnie wyrazić się niewystarczającą kwotą (zresztą wcześniej mówiono o 120 mld EUR), a sama Grecja przypuszczalnie nie zaradzić ostrym warunkom narzuconym za pomocą Komisję Europejską i Międzynarodowy kasa Walutowy.

Eksperci o pomysłach Pawlaka na zmianę systemu emerytalnego


Propozycje Waldemara Pawlaka, by w systemie emerytalnym zastosować rozwiązania KRUS-u, nie mają ekonomicznego uzasadnienia - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP. Ich zdaniem wizja własna tego pomysłu oznaczałaby powrót do stanu sprzed reformy emerytalnej.

swada byków został przyćmiony


Inwestorzy ochłonęli dziś po poniedziałkowych emocjach. oferta wprawdzie nie była w stanie skorzystać słabości byków i zdobyć wyraźnej przewagi. Widoczne było przewidywanie na dane zza oceanu, ale ich pojawienie się malutko wyjaśniło. produkcja przemysłowa, rosnąca zaledwie o 0,1 proc., zawiodła, ale pozytywnie zaskoczył sporo wyższy niż oczekiwano napływ kapitału do Stanów Zjednoczonych. bilans wyszedł nieledwie na zero, a amerykańscy inwestorzy na początku sesji nie tryskali optymizmem. Nie mogli się uradzić na wyraźną reakcję i trzymali resztę świata w napięciu.

Słabe dane z Azji


Słabsza produkcja, wyższa inflacja - to nie jest mieszanka danych, które inwestorzy lubią najbardziej, a takie tylko dane nadeszły w nocy z chińskiej gospodarki. Dodatkowo słabsze od oczekiwań dawny też miesięczne dane o zatrudnieniu z Australii.

znalezionych: 27504, strona 1 z 5501
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>