Kraków planuje inwestycje na 1 mld zł w ramach PPP


Inwestycje o wartości przekraczającej 1 mld zł chciałyby zrealizować władze Krakowa przy udziale inwestorów prywatnych w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. W ten sposób miałyby powstać m.in. parkingi wielopoziomowe, mieszkania komunalne czy nowy ratusz.

Bilet w sieci? Żadnych dopłat za kartę!


Trasa, data, godzina, klik - i kupione. No, prawie. Prawie, bo wtedy właśnie okazuje się, że za opłacenie internetowego zakupu biletu linii Ryanair trzeba zapłacić dodatkowe 4 euro. Jak się okazuje, takie żądanie ze strony linii jest nielegalne - przynajmniej w Niemczech. Wyrok jest ostateczny, zapadł w tamtejszym sądzie najwyższym.

Jeden z najcenniejszych znaczków pocztowych na aukcji


W sobotę w domu aukcyjnym w Genewie zlicytowany zostanie jeden z najbardziej poszukiwanych znaczków pocztowych: szwedzki błędnodruk z połowy XIX w.

Wyniki Getinu lepsze od oczekiwań


Zysk netto grupy Getin Holding w czwartym kwartale 2009 roku spadł do 46,4 mln zł z 65 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie. Zysk okazał się powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie 27 mln zł.

Spływają elektroniczne PIT-y


Już blisko sto tysięcy osób rozliczyło się zapłaconego podatku przez internet. Choć na złożenie PIT-a pozostało jeszcze półtora miesiąca, coraz więcej podatników zamiast czekać do ostatniej chwili, już teraz korzysta z elektronicznych formularzy.

ARP chce wspierać firmy ważne dla gospodarki


Średnie i duże firmy działające w regionach najbardziej zagrożonych kryzysem gospodarczym mogą ubiegać się w Agencji Rozwoju Przemysłu o pieniądze na realizację projektów inwestycyjnych. Chodzi o spółki m.in. z sektora obronnego, koksowniczego i kolejowego.

Grad: realizujemy strategię rządu PiS przy prywatyzacji elektroenergetyki


Prywatyzacja sektora elektroenergetyki realizowana jest zgodnie ze strategią przyjętą przez rząd Jarosława Kaczyńskiego - powiedział w piątek minister Skarbu państwa Aleksander Grad.

Ruch uzgodnił warunki współpracy z Polkomtelem, wznowił dystrybucję


Ruch wstępnie uzgodnił warunki dalszej współpracy z Polkomtelem i wznowił sprzedaż starterów oraz doładowań kart pre-paid telekomu - podała spółka w komunikacie.

Apetyt na ryzyko wzrósł


Po kilku dniach zawirowań dolar dość wyraźnie tracił wczoraj na wartości. Apetyt na ryzyko wśród inwestorów znowu uległ wzrostowi. Rynek uspokoiła informacja o prowadzonych przez Dubai World rozmowach o restrukturyzacji długu.

GUS: Nowe zamówienia w przemyśle spadły o 13,9% r/r w lipcu


W czerwcu nowe zamówienia zmniejszyły się o 9,7% w ujęciu miesięcznym i o 22,2% r/r.

GUS: Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej wzrósł do -20,0 pkt w VIII


Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej wzrósł w sierpniu br. do -20,0 pkt. wobec -22,5 pkt miesiąc wcześniej i -8,0 pkt rok wcześniej, wynika z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) i Narodowy Bank Polski (NBP), opublikowanych przez GUS w piątek. Z kolei wskaźnik wyprzedzający odnotował wzrost o 2,4 pkt m/m do -28,5 pkt (wobec -11,6 pkt rok wcześniej).

PKB Polski wzrósł o 3,1 proc.


W IV kw. 2009 r. polska gospodarka rozwijała się w tempie 3,1 proc. r/r. To wynik zbieżny z oczekiwaniami ekonomistów i prawie dwukrotnie lepszy niż w poprzednim kwartale.

DI BRE podwyższył rekomendację dla Banku Millennium do "akumuluj"


Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 11 lutego, podwyższyli rekomendację dla akcji Banku Millennium do "akumuluj" z "trzymaj" oraz nieznacznie podwyższyli cenę docelową, do 4,38 zł, z 4,33 zł poprzednio.

Sejm przyjął wszystkie senackie poprawki do budżetu na 2010 r.


Sejm przyjął w piątek 16 poprawek senackich do ustawy budżetowej na 2010 r. Jak powiedział podczas czwartkowej debaty nad nimi przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych poseł Paweł Arndt (PO), są to poprawki "drobne i korygujące", które nie ingerują zasadniczo w ustawę budżetową.

Gigantyczna kara za szpiegostwo


Norwegian, czołowa europejska i największa skandynawska tania linia lotnicza, dostanie od Skandynawskich Linii Lotniczych SAS odszkodowanie w wysokości 175 mln koron norweskich (około 22 mln Euro) z tytułu szpiegostwa przemysłowego, jakiego dopuścił się SAS. Ostateczny wyrok w tej sprawie zapadł przed norweskim Sądem Apelacyjnym (Borgarting Court of Appeal).

znalezionych: 27504, strona 1 z 1834
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>