powódź przy użyciu pył i Jolantę


Nietypowe w maju ulewy to w części wina islandzkiego wulkanu Eyjafjoell - mówi synoptyk dr Katarzyna Grabowska. Bo gwałtowne opady to rezultat unoszącego się nad Europą pyłu, którego drobinki zwiększają skraplanie się pary wodnej w wyższych warstwach atmosfery.

Chmury nad Polską, sztorm na Bałtyku


Pod względem pogody weekend nie będzie kolorowy. Czekają nas zachmurzenia, intensywne opady deszczu, burze, porywisty wiatr, a na Bałtyku poniekąd sztorm.

Tak ziąb coraz nie było


- 28 w Białymstoku, - 23 na Pomorzu, - 22 w stolicy. Tej nocy w wielu regionach kraju padł nasz tegoroczny rekord zimna. - W Łebie zimno jak nigdy - napisał na platformę Kontakt TVN24 internauta Bogdan. W Ełku jest teraz - 26 stopni, w Łukowie - 28, - 24 stopnie w Puławach - donoszą w poniedziałek rano internauci. Lekarze apelują, by chronić uszy, ręce i stopy. policja prosi, by przekazać uwagę na bezdomnych.

Grecja pod śniegiem


Zima dotarła już co więcej w okolice Morza Śródziemnego. W na ogół ciepłej i słonecznej Grecji temperatura utrzymuje się niżej zera i pada śnieg. paroksyzm zimy przezywa i Rumunia.

Tornado zabiło 25 osób


Potężne tornado nawiedziło południowo-zachodnie Chiny. Zginęło bodaj 25 osób, a 150 jest rannych.

znalezionych: 328, strona 1 z 66
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>