Energia atomowa jest nieopłacalna


Budowa i eksploatacja elektrowni atomowych na terenie Polski jest nieopłacalna i merytorycznie nieuzasadniona - uważa prof. Władysław Mielczarski z Politechniki Łódzkiej.

Kogo poprze Napieralski?


Szef SLD ogłosił w sobotę, iż we wtorek zadecyduje, czy poprze któregoś z kandydatów startujących w wyścigu o fotel prezydencki.

Nowy śledczy w komisji hazardowej


Tragicznie zmarłego Zbigniewa Wassermanna w komisji hazardowej zastąpi Andrzej Dera (PiS).

Talibowie oskarżają ONZ


Oskarżenia pojawiły się w związku z rzekomym gnębieniem muzułmanów na świecie i popieraniem "najeźdźców" w Afganistanie.

Inwestorzy w dobrych nastrojach


Z szacunków ekspertów z Ministerstwa Gospodarki wynika, że w lutym wzrost produkcji sprzedanej wyniósł 8%, po zwyżce o 8,5% w styczniu.

Unia Europejska stawia na szybki Internet


Unia Europejska stawia na rozwój szybkiego Internetu mobilnego. Inwestycje mają zacząć się od początku przyszłego roku. Wydane zostanie 18 milionów EUR na prace rozwojowe.

Przepadł wniosek o odwołanie Czumy


Większość składu sejmowej komisji śledczej ds. nacisków odrzuciła dziś wniosek posłów PiS o wyłączenie przewodniczącego Andrzeja Czumy (PO) z przesłuchania Mariusza Kamińskiego.

Rząd jedzie do Brukseli


9 czerwca premier Donald Tusk złoży wizytę w Komisji Europejskiej, a wraz z nim większość ministrów.

W Ekwadorze skonfiskowano ponad 5 ton kokainy


Ekwadorska policja skonfiskowała w porcie Guayaquil, na południowym zachodzie kraju, 5,2 tony kokainy, która miała dotrzeć do Europy wraz z transportem przetworów owocowych.

Rynek pracy instytucji finansowych odbija się?


Jak dziś wygląda rynek pracy instytucji finansowych? Ponad rok temu gdy wybuchł kryzys, to właśnie pracownicy banków i innych organizacji z tej branży jako pierwsi odczuli skutki nowej sytuacji gospodarczej - zmalały pensje, podjęto wiele decyzji o zwolnieniach i wymianie menedżerów na wysokich stanowiskach. Czy dziś sytuacja się zmieniła, czy rynek ten już się odbija? I dlaczego tak wiele na nim sprzeczności?

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów


Premier Donald Tusk na wieść o katastrofie polskiego samolotu z parą prezydencką i najważniejszymi osobami w kraju od razu wyruszył z Gdańska do Warszawy poinformował szef Centrum Informacyjnego Rządu. Także marszałek Sejmu Bronisław Komorowski udał się do stolicy. Zgodnie z konstytucją z chwilą śmierci prezydenta RP to on przejmuje jego obowiązki.

Błyskawiczna legislacja


Wczoraj wieczorem posłowie uchwalili ustawę o grach hazardowych. Dziś zajmie się nią Senat. Jeśli nie zostaną wprowadzone żadne poprawki dokument trafi do prezydenta. Za przyjęciem ustawy hazardowej głosowało 234 posłów, przeciw było ośmiu, a 177 wstrzymało się od głosu.

Sąd lustruje kandydatów


Dziś zostanie sprawdzona prawdziwość zeznań wybranych kandydatów walczących o fotel prezydencki.

Kaczyński nie rozpoczął kampanii


O 14 w Warszawie rozpoczęła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.

Nowy przewodniczący szczytu w Kopenhadze


Duńska minister środowiska Connie Hedegaard zrezygnowała z prowadzenia obrad szczytu klimatycznego. Przewodnictwo objął premier Danii Lars Rasmussen.

znalezionych: 2553, strona 2 z 171
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>