Farsze Do Jaj cz.2


Kontynuujemy przepisy Wielkanocne. W poprzednim odcinku Farsze do jajek opisałem dwa, wedle mnie ciekawe rozwiązania faszerowania jaj, za pomocą sosów, które mogą być wykorzystane i do innych potraw - wielkanocnych bądź niekoniecznie wielkanocnych. Dziś, dla tych którzy wolą szykować farsze szybciej, prostsze przepisy. (a na końcu wersja wielkanocnych jaj dla ani ani leniwych, dość nie do licha i trochę gorsza od jaj faszerowanych)

wpis pochodzi z blogu http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Pierogi Wigilijne


gdyż zbliżają się Święta Bożego Narodzenia od kilku dni prowadzę serial świąteczny. ostatnio była wymowa o śledziach na Wigilię, dzień dzisiejszy godzina na wigilijne pierogi O pierogach pod kątem Świąt i Wigilii pisałem już dowolny okres temu. dzień dzisiejszy przypominam te przepisy. Ponieważ wszystkie są jak najbardziej postne, nadają się wyśmienicie na wigilijny stół. wśród rzeczonych przepisów jest wigilijna klasyka, czyli pierogi z kapustą i pierogi z kapustą i grzybami ale są też przepisy na, na prawdę godne polecenia, pierogi z soczewicą i pierogi z kaszą gryczaną. Oto przepisy na wigilijne pierogi.
napis pochodzi z http://zajadamy.blox.pl


Więcej..

Święconka


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych popełniłem dwa dni temu tekst, bazujący na fragmencie książki wydanej w 1830, o staropolskiej Wielkanocy. Znajdujemy tam część o 'potrzebach do święcenia', w którym czytamy o jakichś ogromnych ilościach święconych otawa (między innymi: 12 kop jaj, 15 baranków, 12 szynek wędzonych). Nie wiem czy porządnie zrozumiałem, bo styl pisania jest staropolski ale jak byk stoi 'potrzeby do święcenia', a po nim wyliczanka. Być przypadkiem w dworach święciło się potrawy na jednakowy rok dla wszystkich domowników więc te ilości. W dzisiejszych czasach święconka wygląda skromniej, są to raczej mniejsze, symboliczne ilości ale jaja, baranek i wędlina powinna się w niej znaleźć. No tylko co powinno jeszcze odnaleźć się w koszyku do święcenia na Wielkanoc? ...


Więcej..

Farsze Do Jajek


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem generalnie pomysły na świąteczne dania. w tym momencie zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa funkcja wielkanocna - jajka. dzień dzisiejszy proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

pożywienie na Sylwestra


Dziś uwaga dla Warszawiaków i gości Warszawy, którzy zdecydują się, bądź już zdecydowali się, zgonić noc sylwestrową na MDM. Jakiś trwanie temu pisałem o Fish&Chips w Warszawie. Wtedy, gdy to pisałem, bar był jeszcze zamknięty ...


Więcej..

znalezionych: 16, strona 1 z 4
<<<  -  1  2  3  4  -  >>>