Slayer odwołuje. Co z Polską?


Z powodu kłopotów zdrowotnych Toma Arayi, amerykańscy thrashmetalowcy ze Slayera odwołali swoje koncerty aż do kwietnia.

Jak donosi magazyn "Party", powrót Kasi Cichopek do "Tancerzy" nie został jeszcze potwierdzony. Naomi Watts i Ewan McGregor zagrają w filmie "The Impossible".* Tydzień temu ukazał się nowy album Maćka Maleńczuka zatytułowany "Psychodancing 2". Na listopad zaplanowano szereg koncertów promujących to wydawnictwo.Syn Maxa Cavalery, Ritchie założył własny zespół Incite, z którym wydał właśnie album "The Slaughter". Złośliwi twierdzą, że robi karierę dzięki sławnemu ojcu. Muzyk jest innego zdania. Z uwagi na ogromne zainteresowanie występem niemieckiej grupy Rammstein w Polsce, zespół postanowił zagrać w naszym kraju raz jeszcze. Premiera "Fantastycznego pana Lisa" w reżyserii Wesa Andersona - opowieści o sprytnym lisie przechytrzającym trzech polujących na niego farmerów - otworzyła w środę 53. Londyński Festiwal Filmowy.

Zhang Yimou przystąpił do realizacji filmu o chińskiej rewolucji kulturalnej "Hawthorn Tree Forever".

Formacja Plastic nagrała teledysk do utworu "Lazy Day". Nagranie promuje najnowszy album zespołu, zatytułowany "P.O.P.", który ukazał się 9 października. Jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie skrzypków zawita znowu do Warszawy. Nigel Kennedy ze swoim kwintetem wystąpi 13 października w klubie Stodoła.

Piosenkarka przywita Nowy Rok w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Plakaty, zdjęcia i fotosy z filmów Romana Polańskiego prezentujące dorobek wybitnego polskiego artysty - wśród nich filmowe eksponaty prezentowane publicznie po raz pierwszy - znajdą się na wystawie "Roman Polański. Aktor. Reżyser", przygotowanej przez łódzkie Muzeum Kinematografii. Joanna to zagorzała singielka, którą trafiła strzała Amora. Marek pewny siebie amant, którego kobiety zdążyły już znudzić. Jak doszło do tego, że między tą dwójką zaiskrzyło? I jak potoczą się ich losy?Grupa Pelican zrealizowała teledysk do utworu "Final Breath". Kompozycja pochodzi z ostatniego krążka grupy "What We All Come To Need". Fani legendarnego Genesis będą zawiedzeni. Pierwszy wokalista brytyjskiej grupy Peter Gabriel oświadczył, że podczas uroczystego wprowadzenia Genesis do Salonu Sławy Rock&Rolla nie wyjdzie na scenę razem z byłymi kolegami. O tym, jak Polacy chcieli w afrykańskiej Liberii zakładać kolonie i co z tego wynikło, opowiada film Piotra Jaworskiego "Kiedyś w Afryce". Na spotkaniu z widzami w czasie Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu, autorzy musieli odpowiedzieć, dlaczego jawnie "kpią z pięknych ambicji naszych przodków".

Off Plus Camera: Pic na wodę


Kłopoty logistyczne, kłopotami logistycznymi. Jak to się jednak stało, że "Wschodnie obietnice" Davida Cronenberga puszczono na festiwalu Off Plus Camera z płyty DVD, w dodatku z polskim lektorem?

Klasyczne utwory rockowe w punkowych aranżacjach


Dziewiąta edycja serii "Punk Goes", czyli "Punk Goes Classic Rock" to kompilacja coverów autorstwa wschodzących gwiazd alternatywnego rocka do utworów takich gigantów jak: Queen, Ozzy Osbourne, czy The Rolling Stones. Album trafi do sprzedaży 26 kwietnia.

Robert Pattinson chce nagrać płytę


Robert Pattinson marzy o karierze muzycznej.

Znamy producenta nowej płyty Kylie Minogue


Kylie Minogue pracuje nad nowym materiałem z brytyjskim producentem Taio Cruzem.

Quentin Tarantino dusił Diane Kruger w "Bękartach Wojny"


Quentin Tarantino postanowił osobiście udusić Diane Kruger w swoim najnowszym filmie "Bękarty Wojny".

Dźwięki z lumpeksu


Tommy Sparks "Tommy Sparks", Universal

Piłkarskie MŚ: koncert Shakiry i Black Eyed Peas zainaugurował turniej


Koncert z udziałem m.in. Shakiry, Black Eyed Peas i Alicii Keys w słynnej dzielnicy Soweto zainaugurował piłkarskie mistrzostwa świata w RPA. "Właściwie" rozpoczęcie turnieju nastąpi w piątek - o godz. 16 gospodarze zagrają w Johannesburgu z Meksykiem.

Kolekcja 35 filmów Clinta Eastwooda od dziś do nabycia


Aktor, reżyser i producent filmowy o imponującym twórczym dorobku w tym roku obchodzi 35-lecie współpracy ze studiem Warner Bros. Z tej okazji od dziś ukazuje się kolekcja 35 filmów Eastwooda, m.in. "Brudny Harry", "Rzeka tajemnic", "Gran Torino", "Żółtodziób" i "Siła magnum".

Cecilia Bartoli z nową płytą


Po wielkim sukcesie albumu "Opera Proibita", Cecilia Bartoli odkrywa kolejne zagubione klejnoty muzyki baroku. Premiera albumu "Sacrificium"- na której znajdą się wirtuozowskie i dramatyczne arie - przewidziana jest na 2 października.

Archiwalne dokumenty i współczesne fotografie w albumie "Chopin"


Dziesiątki ilustracji, archiwalnych dokumentów oraz współczesnych fotografii znalazło się w ekskluzywnym albumie "Chopin", opatrzonym tekstami chopinologa prof. Mieczysława Tomaszewskiego. Promocja albumu odbyła się w środę w Warszawie.

Clive Owen wrogiem Spider-Mana?


Już wiemy, kto wyreżyseruje nową serię przygód Spider-Mana. Teraz rozpoczęły się plotki co do obsady filmów.

Inauguracja działalności Radiowej Filharmonii New Art


Niedzielnym koncertem w studiu im. Henryka Debicha w Radiu Łódź zainaugurowała swój pierwszy sezon działalności Radiowa Filharmonia New Art. Nowa orkiestra radiowa powstała po kilkunastu latach od rozwiązania orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi kierowanej przez Henryka Debicha.

Wokalista Mr. Big nie zagra w Warszawie i Krakowie


W związku z uroczystościami pogrzebowymi i przedłużoną o dwa dni żałobą narodową, nie odbędą się koncerty Eric Martin Band i Turbo akustycznie zaplanowane na poniedziałek i wtorek, tuż po uroczystościach pogrzebowych Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii Kaczyńskiej.

"Filmowe Podlasie atakuje" - wiosennna ofensywa


"Filmowe Podlasie atakuje" to pokazy najnowszych filmów z północno-wschodniej Polski zarówno na terenie naszego kraju jak i poza granicami Polski.

Trujący dym na planie


W piątek, 14 sierpnia, po zatruciu sztucznym dymem Mark Wahlberg został przewieziony karetką do szpitala.