To nie głuchoniemy jechał jeepem. "To Jezus"


Brawurowa akcja głuchoniemego z Teksasu. on w iście hollywodzkim stylu uratował z pożaru swoją sąsiadkę. Zrobił to podjeżdzając autem tuż pod płonący budynek.

Prom pasażerski Amorella z coś koło tego tysiącem osób na pokładzie został uwolniony z okowów lodu na Bałtyku i o brzasku powrócił pewnie do Sztokholmu. Beata Kempa i Zbigniew Wassermann są kandydatami klubu PiS do komisji śledczej, która ma badać tzw. aferę hazardową - poinformował rzecznik klubu Mariusz Błaszczak. Kempa i Wassermann pracują już w innych komisjach śledczych. Rosyjskie gangi zarabiają miliony na internetowej sprzedaży podrabianych leków przeciwko wirusowi A/H1N1 - podaje "Sky News".Wnioski o unieważnienie ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, sprawiedliwości - Andrzeja Czumy tudzież spraw wewnętrznych i administracji - Grzegorza Schetyny zostały już podpisane za pośrednictwem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeszcze dziś zostaną odesłane do Kancelarii Premiera - poinformował prezydencki minister Paweł Wypych. 25-letni prusak o pseudonimie Hacker Croll został osądzony na 5 miesięcy dozoru kuratora za włamanie na konto Baracka Obamy na Twitterze. - Zrobiłem to dla dobra wszystkich ludzi - tłumaczył swój występek. Co najmniej cztery osoby zginęły we wtorek w zamachu samobójczym w główny punkt Kabulu - poinformowały afgańskie siły bezpieczeństwa. Kamikadze wysadził się w atmosfera w samochodzie wyładowanym materiałami wybuchowymi.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek opowiedział się w Sofii przeciw organizmom modyfikowanym genetycznie (GMO), choć podkreślił, że walki z nimi nie można zdobyć i że jeśliby nie było GMO, w wielu krajach Trzeciego Świata panowałby głód.

Czwartkowe losowanie włoskiej gry liczbowej Superenalotto nie wyłoniło szczęśliwca, który zdobyłby rekordową wygraną - 131,5 mln euro. tak duża liczba właśnie wyniosła kumulacja po ostatnich losowaniach, w których nie padła "szóstka". Amerykańska asystent stanu Hillary Clinton ostrzegła państwa Ameryki Łacińskiej nim wchodzeniem w zanadto bliskie stosunki z Iranem. Jak oceniła, takie relacje to "naprawdę zły pomysł".

Kamera przemysłowa zarejestrowała szokującą scenę topienia samochodu z martwą kobietą w środku. Do zdarzenia doszło na Florydzie; sprawcą zbrodni był mąż, który wcześniej zgłosił na policję zaginięcie swej żony - informuje komplet naczyń stołowych CNN. Europoseł PiS Jacek Kurski pozywa pamiętnik "Fakt" w związku z poniedziałkową publikacją na jego materia zatytułowaną: "Najbardziej bezowocny poseł w Europie". USA oddają Haitańczykom lotnisko w przystań au Prince i rozważnie wycofują z kraju swoich żołnierzy. Tuż po trzesięniu ziemi porządku w stolicy kraju i okolicach pilnowało i pomagało mieszkańcom z grubsza 22 tysięcy amerykańskich wojskowych. w tym momencie na wyspie jest ich około 13 tysięcy.kierowniczka unijnej dyplomacji Catherine Ashton nie odpowiedziała na poniedziałkowym przesłuchaniu w Parlamencie Europejskim na skierowane za pośrednictwem włoskiego eurodeputowanego Mario Mauro sondowanie o pozycja dla UE w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, przyznając, że nic o tym nie wie - relacjonuje "Corriere della Sera". Prezydent Lech Kaczyński i szef rządu Donald Tusk polecą samodzielnie na rozpoczynający się w czwartek apogeum UE - dowiedziała się PAP w kancelariach prezydenta i premiera. Do dyspozycji obu polityków jest tylko jeden rządowy samolot, który po pierwsze poleci do Brukseli z Donaldem Tuskiem, a w przyszłości z Lechem Kaczyńskim. - Uważam, że to spoliczkowanie wymierzony explicite CIA - powiedział uprzedni wiceprezydent USA Dick Cheney o śledztwie ws. torturowania więźniów podejrzanych o terroryzm i odsunięciu na boczny tor Centralnej Agencji Wywiadowczej.

Londyńska dzielnica z własną walutą


Londyńska dzielnica Brixton wprowadziła własną walutę. Funt brixtoński ma wspomóc lokalne firmy i pobudzić handel. Będzie walutą uzupełniającą, istniejącą obok, a nie zastępującą funta szterlinga - pisze "Forum" na podstawie brytyjskiego "The Guardian".

nowy pomysł na ograniczenie weta prezydenta


3 września zostanie zaakceptowana ostateczna wersja projektu zmian w konstytucji przygotowanego pod patronatem trzech byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego - poinformował w poniedziałek jeden z autorów tej inicjatywy, b. stary TK Marek Safjan.

Politycy i dziennikarze w Reality Shopka Szoł


Politycy, samorządowcy i dziennikarze wystąpili w sobotni wieczór na scenie krakowskiego Teatru Groteska w kilkugodzinnym widowisku "Reality Shopka Szoł". Jubileuszowa X shopka odbywała się pod hasłem "Casino Lechistan 2010".

"Tu akademik na wózku nie wjedzie"


Anglistyka, dziennikarstwo, polityka społeczna, językoznawstwo klasyczna, socjologia - to lecz niektóre z w wyższym stopniu popularnych kierunków Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystkie niedostępne dla niepełnosprawnych. portal tvn24.pl dotarł do dokumentów uczelni. Wynika z nich, że niepełnosprawni studenci wybierają te kierunki, gdzie nie natkną się na wysokie progi. "Wysokie" w znaczeniu dosłownym.

Czy znacie może jakąś firmę, która zajmuje się przewozami autokarowymi dzieci i młodzieży szkolnej?

Meczety przyjazne kobietom - ranking


Osobne miejsca modlitewne, świetlice dla dzieci, prawo głosu w sprawach ważnych dla wspólnoty - brytyjscy muzułmanie otwierają się na potrzeby kobiet. organizacja Faith Matters opublikowała ranking meczetów najbardziej "przyjaznych kobietom". Cytuje go Reuters.