Polacy kantują w Norwegii


O tym, że Polacy mają smykałkę do interesów, wiadomo nie od dziś. O tym, że często robią je, wykorzystując "luki w prawie", na nieszczęście też. zeszły projekt rodaków na zarobienie kilku całkiem pokaźnych groszy pochodzi z Norwegii. Tamtejsza milicja a władze lotniska Torp pod Oslo nie mogą poradzić sobie z polskimi kierowcami, którzy mikrobusami bez licencji przewożą rodaków do miasta.

25 milionom ludzi we Włoszech grożą skutki trzęsienia ziemi, dlatego że mieszkają w budynkach niespełniających norm antysejsmicznych - poinformowano w poniedziałek w Neapolu na konferencji poświęconej pomiędzy innymi budownictwu na terenach zagrożonych wstrząsami. 16-letnia mieszkanka Zabrza odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego 55-letniego partnera. dziewka nieco dni temu okrutnie pobiła starszego od siebie mężczyznę. W ciężkim stanie trafił na intensywną terapię - informuje milicja w Zabrzu. Najpopularniejszy obecnie polityk w Bułgarii, premier Bojko Borysow zakazał swoim ministrom rzec w czasie przyszłym. Chce, by raportowali wprost przeciwnie o wykonanych zadaniach - informują bułgarskie media.dlaczego Włodzimierz Cimoszewicz, opodal zaawansowanych rozmów z premierem, nie znalazł się w rządzie? - Bo chciał gwarancji, że będzie mógł być kandydatem w przyszłorocznych wyborach prezydenckich - dowiaduje się "Dziennik pismo Prawna". Donald Tusk powiedział "nie". święty Mikołaj ze swoim okrągłym brzuchem, w dodatku przedstawiany czasem na kartkach pocztowych z fajką, daje wybitnie zły przykład dzieciom i rodzicom na całym świecie, a żeby to dokonać zmiany Mikołaj powinien przesiąść się z sań na bicykl - takie wnioski zawarł w swoim artykule australijski naukowiec Nathan Grills. - teraz wiem dlaczego, tu jest tak rewelacyjnie - zachwycał się premier Władimir Putin po nieoczekiwanym początku spotkania z Donaldem Tuskiem, alias przechadzce po sopockim molo. acz spacer miał swoją cenę - z braku czasu odwołano planowane negocjacje polskiej i rosyjskiej delegacji.

Jak najsłynniejszy wywiadowca CBA rozpracowywał kobiety, jakie stosował metody i na ile ówczesny skuteczne, opowie w "Teraz My" Weronika Marczuk-Pazura. nadawanie programu o 22:35 w TVN.

34-letni Marek K. został tymczasowo zatrzymany i usłyszał zarzuty za obcięcie dłoni klientowi krakowskiej agencji towarzyskiej. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu napastnikowi przypadkiem grozić do 10 lat więzienia. poprzednio sejmową komisją śledczą ds. nacisków pryncypał PiS też musiał się odtwarzać z "haków". - Żadnych nie było - powtórzył Jarosław Kaczyński. Wypowiedzi Romana Giertycha nazwał "kłamstwem" i "bezczelnymi łgarstwami". - Wydaje mi się, że to wielka operacja, która ma na celu pominięcie najważniejszych spraw - mówił. transmisja w tvn24.pl

Najnowsze badania dowodzą, że talizmany naprawdę mogą przynosić szczęście. Naukowcy z uniwersytetu w Kolonii przeprowadzili sprawdzian z udziałem golfistów, którym wmówiono, że dostali do gry specjalną "szczęśliwą" piłeczkę. Stalexport musi poprosić o przebaczenie Mariusza Frasa, katowickiego adwokata, jaki odmówił zapłaty za przejazd odcinkiem autostrady A4 między Krakowem i Katowicami, skarżąc się na złą jakość drogi. Sąd Okręgowy w Katowicach uznał, że służby autostradowe pozbawiły go wolności, za co przed chwilą pozwał firmy zarządzające autostradą. IPN publikuje zapowiadane dane dotyczące liczby ofiar między Polaków w czasie II wojny światowej. Z publikacji wynika, że w latach 1939-1945 zginęło od 5,6 do 5,8 mln polskich obywateli. To mniej niż szacunki z 1947 roku. nie wcześniej mówiło się, że zginęło 6 mln 28 tys. osób.W RPA przeprowadzono unikalną operację u świeżo narodzonej dziewczynki, której serce znajdowało się bezpośrednio pod skórą, między klatką piersiową a brzuchem. Zadaniem lekarzy było umieszczenie serca 9-dniowej Ashley Law w klatce piersiowej. "Cały rzeczywistość zostanie wadliwy w tym wieku. iks człowiek umrze... Jestem wiekuistym Chrystusem" - napisał Ali Agca w oświadczeniu dla dziennikarzy. Turecki zamachowiec, który 13 maja 1981 roku próbował zapierdolić Jana Pawła II, został wypuszczony na wolność. Aresztowani Amerykanie tłumaczą, że nie chcieli uprowadzić dzieci z Haiti, a tylko nie dopełnili odpowiednich formalności. - Powiedziano nam, że będziemy mogli je przewieźć. Nasza zły uczynek leży w tym, że nie zajęliśmy się wymaganymi formalnościami - tłumaczy jedna z zatrzymanych.

SLD rozbije kongres PiS?


Sojusz z postkomunistami w mediach publicznych doprowadził do największego od lat sporu do środka Prawa i Sprawiedliwości - pisze "Rzeczpospolita".

Syn grał na Playstation; wezwała policję


Pewna Amerykanka wezwała policję, ponieważ nie mogła zmusić syna do przerwania gry na Playstation.

mandat śmierci dla żony -na weselu zabiła 55 osób


Kuwejcki sąd skazał na karę śmierci kobietę, która w czasie drugiego wesela swojego męża doprowadziła do śmierci 55 kobiet i dzieci - poinformowała we wtorek telewizja Al-Arabija.

"Mozzarella smurfów". Skonfiskowano nielegalny ser


70 tysięcy opakowań mozzarelli skonfiskowali w sobotę karabinierzy w Turynie na północy Włoch. W partii popularnego sera wykryto osobliwą właściwość: stawał się on dogłębnie niebieski w chwili otwarcia opakowania.

"Chlebowski idzie na dno i topi kolegów"


- Zbigniew Chlebowski idzie na dno i topi swoich partyjnych kolegów - tak w programie "24 godziny" ostre słowa byłego szefa klubu Platformy skomentował wysłannik PiS Mariusz Błaszczak. gracz polityczny PO Sebastian Karpiniuk tłumaczył, że przy użyciu Chlebowskiego przemawia przede wszystkim żal. - To są słowa rozgoryczonego człowieka, który nie mógł się wytłumaczyć z sytuacji w której się znalazł a poniósł jej poważne konsekwencje - uważa Karpiniuk.