Marcin Różycki i jego "Erotyk zza kiosku"


Na polskim rynku ukazała się pierwsza solowa płyta Marcina Różyckiego pt. "Erotyk zza kiosku".

Zespół Kayo Dot grający psychodelicznego rocka założony przez Toby'ego Drivera, udzielającego się wcześniej m.in. w Mauldin Of The Well i wielu innych awangardowych projektach muzycznych, zagra 4 października w Klubie Pod Minogą. Oto nowe, wokalne objawienie programu "Britain's Got Talent". Nazywa się Olivia Archbold, ma 14 lat, pochodzi z Manchesteru i oczarowała Wielką Brytanię. Michael Haneke, reżyser "Białej wstążki", w toku wizyty promującej klisza w Londynie wyjawił, że on i kontrowersyjny francuski literat Michel Houellebecq, dyskutowali nad wspólnymi projektami - informuje "Guardian".Janusz Zakrzeński, atrakcyjny aktor filmowy i teatralny, znakomity m.in. jako odtwórca ról marszałka Józefa Piłsudskiego i Benedykta Korczyńskiego w "Nad Niemnem", zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. pył 74 lata. Vincent Cassel, Winona Ryder i Barbara Hershey dołączyli do obsady "Black Swan" - nowego filmu Darrena Aronofsky'ego - poinformował komplet naczyń stołowych /Film. zespół Muse otrzymała propozycję z Hollywood. Trio miało napisać muzykę do superprodukcji "Starcie Tytanów".

38-letnia amatorka Carmen Masola, okrzyknięta "włoską Susan Boyle", wygrała włoską edycję programu "Mam talent".

Już 6 listopada zobaczymy w kinach Edytę Olszówkę, która wcieliła się w najnowszym filmie Wojciecha Pacyny "Nigdy nie mów nigdy" w... Edytę, najlepszą przyjaciółkę głównej bohaterki. Aktorka przyznała, że posunięcie własnej imienniczki nie było dla niej łatwe, a prywatnie jest też mniej wojownicza niż postać, którą zagrała. 25 czerwca kanał Planete wyemituje "Plastikową planetę", dyskusyjny dokument Wernera Boote’a. literat stawia w nim tezę, że globalne społeczeństwo jest całkowicie zależne od tworzyw sztucznych. Czy grozi nam utonięcie w morzu plastikowych śmieci?

W pracownia postprodukcyjnym Platige stylistyka zakończyły się właśnie prace nad efektami specjalnymi do filmu Macieja Wojtyszki "Święty interes". Znamy pierwsze szczegóły Free Form Festival 2009, który odbędzie się w dniach 16-17 października w Warszawie. jednakowo jak poprzednio rokiem, swój niespotykany przedstawienie w Polsce amerykańska zespół Mi Ami zagra w krakowskim klubie Re. Występ będzie można zobaczyć już w niedzielę, 23 maja.Gdański sąd okręgowy postanowił we wtorek zawiesić postępowanie cywilne w sprawie, w której przewodzący deathmetalowego zespołu Behemoth - Adam Darski - zarzucił naruszenie jego dóbr osobistych szefowi Ogólnopolskiego Komitetu Obrony poprzednio Sektami Ryszardowi Nowakowi. 31 stycznia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Gwiazda za abonament". Tym razem wystąpi skład Golden Life. Biff, PIN, Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing i łotewska grupa BrainStorm wystąpią 26 czerwca na scenie w zakolu Wisły w ciągu krakowskich Wianków. gwiazdor wieczoru zostanie ujawniona 10 maja.

Katastrofa w Macedonii "karą Bożą za przedstawienie Madonny"?


Na niedzielnej mszy żałobnej w Płowdiwie, w intencji ofiar wypadku na jeziorze Ochrydzkim w Macedonii, w którym zginęło 15 obywateli bułgarskich, metropolita płowdiwski Mikołaj powiedział, że nieszczęśliwy wypadek była karą Bożą za koncert Madonny w świętym dla prawosławnych dniu - poinformowała telewizornia BTV.

Ruszyło "Kino na Granicy"


XII wersja Przeglądu Filmowego "Kino na Granicy" rozpoczęła się w środę w Cieszynie i czeskim Cieszynie. Do poniedziałku kinomani obejrzą totalnie mniej więcej 100 filmów polskich, czeskich, słowackich i węgierskich.

17 nominacji dla filmu Scherfig


klisza "Była sobie dziewczyna" zdobył aż 17 "wstępnych" nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA). Obraz Lone Scherfig, pod względem szans na statuetkę, okazał się górujący od takich dzieł jak: "Avatar", "Bękarty wojny", "The Hurt Locker" czy "Nostalgia anioła". spis została ogłoszona w czwartek, 7 stycznia.

Nowy piosenkarz Pennywise


grupa Pennywise znalazła nowego wokalistę.

Weezer gra i śpiewa z Kennym G.


Zespół Weezer nawiązał zaskakującą współpracę muzyczną.