Komorowski lub Sikorski. Kto na prezydenta?


Nie będzie prawyborów w Platformie. Kandydata na prezydenta wskaże zarząd. Jak powiedział w Polskim Radiu wyraziciel rządu Paweł Graś nazwisko kandydata poznamy już w przyszłym tygodniu. kierownictwo zbiera się we wtorek. Graś wykluczył jednocześnie opcję prawyborów.

Politycy wszystkich partii przez cały czas zadają pytania na sprawa szczegółów katastrofy pod smoleńskiem i przebiegu śledztwa. W rozmowie w TVN24 mówili o "niedosycie informacyjnym". wyraziciel rządu Paweł Graś odpowiadał na pytania, podając nowe fakty dotyczące wypadku. obszar powietrzna nad Polską została otwarta o godzinie 4 rano, natomiast na to samo dla samolotów rejsowych lecących ponad 6 km nad ziemią i bez możliwości lądowania - informuje ambasador Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz. referat prezydenta jest wielkim i skutecznym hamulcowym" powiedział w wywiadzie dla "Dziennika prasa periodyczna Prawnej" marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.Nie ustaje ożywienie na rynkach złota. Przybywają kolejne czynniki determinujące zainteresowanie na ten kruszec. W ostatnich dniach król metali biło kolejne rekordy. złoty kontynuował w poniedziałek fortyfikacja do głównych walut. O godzinie 18:15 za dolara wypada było odpłacić się 2,7303 zł, a za euro 4,0871 zł, przy stosownie 2,7444 zł i 4,0955 zł w piątek pod koniec dnia. Nieco patowa sytuacja w postaci clutteru reklamowego powinna popychać agencje natomiast marketerów do odejścia od tradycyjnego pojmowania komunikowania przez reklamę, angażując większe siły i środki w wykorzystywanie nietypowych rozwiązań.

Minister obrony Bogdan Klich oznajmił, że nie planuje zwiększenia ilości polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie. Zaprzeczył też jakby występował do szefa rządu w tej sprawie.

premier popiera decyzję Ewy Kopacz o niewykupieniu szczepionek na świńską grypę. Zdaniem Tuska mamy teraz do czynienia z wielkim lobbingiem firm farmaceutycznych. premier dodał, że magazynowanie Tamilu wystarczą dla 2 mln Polaków. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", od wczoraj pułkownik Krzysztof Parulski nie nadzoruje już śledztwa w sprawie katastrofy 10 kwietnia. Zastąpił go jedyny cywil w warszawskiej Okręgowej Prokuraturze Wojskowej Marek Pasionek.

Konsul Iranu w Norwegii Reza Heydari ustąpił ze stanowiska. Ma to być jawny protest przy wewnętrznej polityki Teheranu. Jak incognito ustalił tygodnik "Wprost", tuż przed wyborem prokuratora generalnego doszło do nieprzyjemnej scysji pośrodku prezydentem a ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim. O kolejnej poprawce zakazującej palenia mówi przewodniczący senackiej komisji zdrowia Władysław Sidorowicz z PO. Jego zdaniem "zostanie zgłoszona zmiana zakazująca palenia w jednoizbowych lokalach gastronomicznych".Większość indeksów europejskich spadała wczoraj solidarnie o 2-3 proc., a do zniżek dołączyły dodatkowo giełdy w obydwu Amerykach. Tym pospołu jednak, to nie euro przyczyniało się do spadku cen akcji. Darmowe aplikacje pomogą odebrać utracone lub uszkodzone zdjęcia i filmy - niedaleko odrobinie szczęścia poniekąd z takich nośników, na które dogrywane poprzedni jeszcze nowe dane. Intensywna kampania kredytów mieszkaniowych Millennium na 100 proc. wartości rozpoczęła jesienną walkę banków o kredytobiorców. Inne banki niby jak na znak ruszyły ze swoimi kampaniami.

poniekąd swoim klientom banki sprzedają pożyczkę gotówkową z pakietem ubezpieczeń


ale wręcz co trzeci bank proponuje nieznanym sobie do tej pory osobom identyczne predyspozycja cenowe jak klientom już już obsługiwanym.

Gen. Skrzypczak: naciski na pilotów są częste


Naciski na pilotów ze okolica polityków i wysokiej rangi wojskowych nie są niczym nadzwyczajnym - wynika z wypowiedzi generała Skrzypczaka, byłego dowódcy Wojsk Lądowych.

Tanieją wypłaty z bankomatów


W 17 bankach jest dozwolone posiadać konto z darmowymi bankomatami w całej Polsce. Takich ofert będzie przybywać. orzeczenie MasterCard o obniżeniu opłaty za korzystanie z obcego bankomatu zadziałała jak kij włożony w mrowisko.

Amerykanie mają nową ustawę zdrowotną


izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przyjęła ustawę o reformie opieki zdrowotnej. Nowe regulacje zapewnią polisa lekarskie nieledwie wszystkim obywatelom USA. To zwycięstwo Baracka Obawy, który starał się przeforsować ustawę od początku swojej prezydentury.

Jeśli chcesz wysłać dzieci na wycieczki szkolne Warszawa koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą.

Przybywa amatorów nietypowych budynków


Na rynku budownictwa mieszkaniowego, zdominowanym przez lokale o przeciętnym standardzie coraz to częściej pojawiają się unikalne projekty, wyróżniające się nietypową architekturą czy bardzo wysoką jakością wykończenia.