izba wyższa parlamentu z uchwałą o poszanowaniu krzyża


izba wyższa parlamentu przyjął uchwałę, w której wyraził poszanowanie dla krzyża i krytycznie odniósł się do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu nt. zakazu wieszania krzyży w miejscach publicznych.

W wywiadzie dla dziennika Polska" ówczesny wiceszef MON Romuald Szeremietiew oskarżył marszałka Sejmu o nasłanie na niego WSI. Jak oświadczył Grzegorz Schetyna, Komorowski na bodajże odpowie na te zarzuty. Padł strzał i ruszył bankowy zawody wyścigowe o klienta na kredyty mieszkaniowy. jeżeli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, boom na kredyty mieszkaniowe będzie nieunikniony. myśl finansowania nieruchomości nie schodzi z ust prezesów. W czwartek rozpoczął się kolejny już strajk uniwersalny przeciwko oszczędnościom. Dwa tygodnie temu podobne manifestacje zakończył się śmiercią trzech osób.dzisiaj skupisko Polityki Pieniężnej spotyka się po raz poprzedni w starym składzie, jako że jej 6-letnia rytm dobiega końca. Wczorajszy doba rozpoczęliśmy od spadku WIG20 o 30-35 pkt poniżej poniedziałkowego zamknięcia. To odzew na nieudaną sesję w USA i w Azji. Przeszkadzał nam oraz ubytek notowań surowców i umocnienie dolara, które wywołało również deprecjację złotego. 4,86 zł musiałoby smakować euro, a 4,05 zł frank szwajcarski, aby raty zaciągniętego miesiąc temu kredytu w tych walutach i w złotym zrównały się.

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra powiedział, że PiS ma zamysł ponownie zgłosić do komisji hazardowej odwołanych w poprzednim tygodniu za pomocą PO Beatę Kempę i Zbigniewa Wassermanna. Putra również zarzuca obecnemu przewodniczącemu komisji Mirosławowi Sekule, że jest on sterowany za pośrednictwem kolegów z partii.

przepis o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy obliguje określone instytucje do przekazywania informacji o transakcjach zarejestrowanych zgodnie z ustawą. szef SLD ogłosił w sobotę, iż we wtorek zadecyduje, czy poprze któregoś z kandydatów startujących w wyścigu o fotel prezydencki.

Raport firmy KPMG odnośnie do rynku dóbr luksusowych informuje, iż zaledwie plus minus 65% marek prestiżowej biżuterii i zegarków jest dostępnych na polskim rynku. Zdecydowana gros marek, rzędu 55% trzeba do szwajcarskich producentów. Jak podaje dziennik Rzeczpospolita Polska , zdymisjonowany boss CBA Mariusz Kamiński oficjalnie w przyszłości jest zatrudniony w tej instytucji. Ten niemniej jednak już nie chce tam wykonywać pracę pod wodzą nowego prezesa. drzewiej spacery dotychczasowy chwilami ucieczki od rzeczywistości, czasem refleksji... Navigon twierdzi najwyraźniej, że "spacerowicze" są niszą rynkową, w którą wskazane jest zainwestować.Czasu przyznanego komisji hazardowej jest coraz to mniej, a jak dotąd nie przeprowadziła ona żadnego przesłuchania. Co więcej, do listy osób wezwanych na przesłuchanie dopisano kilkanaście kolejnych nazwisk. W tej chwili figuruje na niej ponad 70 osób. Początek 2009 r. był okresem stagnacji w obrocie nieruchomościami na rynku wtórnym. obniżenie liczby transakcji proszek odzwierciedlenie w wydłużającym się okresie eksponowania na rynku ofert mieszkaniowych. Dla każdego kto stoi nim podjęciem takiej decyzji jest to z pewnością przykry wybór, w zasadzie gdy w grę wchodzą duże pieniądze. aczkolwiek coraz parę lat temu odzew na to ważne dla wielu osób ewaluowanie była o masa prostsza w praktyce, albowiem rozbieżności w cenach domów i mieszkań były wybitnie duże.

Nie będzie stanu wyjątkowego na terenie całego kraju


- jeśli będzie powinno się wprowadzić stan wyjątkowy, to na jakimś terenie, nie na terenie całego kraju i na widać nie na długi czas - mówił Bronisław Komorowski.

Dawni aktyw PiS w kole poselskim Lechistan XXI


Tygodnikowi jawnie udało się ustalić, że niezrzeszeni posłowie: Ludwik Dorn, Jacek Tomczak i Jan Filip Libicki zasilili szeregi klubu poselskiego Polska XXI.

Kaczyński chce koalicji z częścią Platformy


Zapytany o ewentualną koalicję w przyszłym parlamencie stary PiS stwierdził: koalicją, której ja bym sobie życzył byłaby z jakąś częścią PO. bez wątpliwości nie tą od Palikota, ale tam są także inne części .

Hipoteki: Zaskakująco dobry trymestr


ilość kredytów hipotecznych udzielonych przy użyciu 14 największych banków w trzecim kwartale była o 18 proc. wyższa niż w drugim kwartale tego roku i zarazem o 35 proc. niższa niż w trzecim kwartale 2008 roku.

Maleje hegemonia Komorowskiego


Bronisław Komorowski może szacować na polecanie połowy Polaków, Jarosław Kaczyński na 31 proc. wynika z ostatniego sondażu prasa periodyczna Wyborczej .