pryncypał Grupy Lotos w radzie ekspertów szefa PE


Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek zaprosił do swojej rady ekspertów, która ma powstać za kilka tygodni, prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza.

policja cieszy się ze spadku wypadków w trakcie świąt (o 1/4), ale jednocześnie zwraca uwagę, że stale zatrważająca jest wielkość osób, którzy po pijanemu wsiadają za kółko. - W ciągu czterech świątecznych dni, policjanci zatrzymali jakby 1800 nietrzeźwych kierowców - poinformował Mariusz Sokołowski, orędownik Komendanta Głównego Policji. Sprawcy strzelaniny w okolicach Szamotuł w Wielkopolsce, po wielogodzinnych przesłuchaniach, usłyszeli zarzuty. Trzech mężczyzn odpowiadać będzie między innymi za czynną napaść na policjanta. Za te zarzuty grozi im 10 lat więzienia. - Nie miałem wyjścia, postawiłem sprawę na ostrzu noża - tak o powodach swojej decyzji o doniesieniu na minister zdrowia za "zaniechania ws. szczepionki przeciwko grypie A/H1N1" mówił w programie "Fakty po faktach" ambasador praw obywatelskich Janusz Kochanowski. - Od 2 lutego wysyłam pisma w tej sprawie, odpowiedzi są co chwila mniej konkretne - tłumaczył.Z przepisów prezydenckiej ordynacji wyborczej wynika, że realnie przyspieszone wybory prezydenckie mogłyby się odbyć 13 lub 20 czerwca - poinformował p.o. stary Kancelarii Sejmu Lech Czapla. premier Donald Tusk spotkał się wieczorową porą z minister zdrowia Ewą wydobywający oraz głównym inspektorem sanitarnym Andrzejem Wojtyłą; szef rządu otrzymał pełną informację na rzecz sytuacji na Ukrainie zaś o zabezpieczeniach, które zostały podjęte w woj. podkarpackim i lubelskim - poinformował Tomasz Misztal z GIS. Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał list gończy za 67-letnią kobietą, oskarżoną o złożenie fikcyjnej propozycji udziału w wydobywaniu kopalin w Australii i wyłudzenie 80 tys. dolarów.

komentarz sejmowej komisji śledczej ds. nacisków spierali się nim przesłuchaniem ministra-koordynatora służb specjalnych w latach 2005-2007 Zbigniewa Wassermanna (PiS), czy w pracach komisji prawdopodobnie udzielać się jej naczelny Andrzej Czuma (PO). Po dyskusji Czuma ogłosił godzinną przerwę, aby skonsultować się z sejmowymi prawnikami.

Dwa lata zaś półtora roku więzienia - to prawomocny decyzja wobec b. milicjantów Edwarda Misztala i Janusza Smugi, uznanych od nowa za winnych głośnego uprowadzenia w 1983 r. z warszawskiego kościoła współpracowników prymasowskiego komitetu pomocy. uregulowanie i sprawiedliwość dogania Platformę Obywatelską: przewaga rządzącej partii nad opozycją stopniała do niespełna 5 odsetki - wynika z sondażu "Homo Homini" dla Polskiego Radia. PO prawdopodobnie wyliczać na 39,6 odsetki głosów, a PiS na 35 procent.

W związku ze śledztwem dotyczącym budowy wyciągu narciarskiego w Zieleńcu (Dolnośląskie) został zatrzymany zwierzchnik Nadleśnictwa Zdroje Kazimierz W. gorsza połowa po przesłuchaniu i wpłaceniu 15 tys. zł poręczenia majątkowego został zwolniony do domu. - Jestem do dyspozycji pana Migalskiego, możemy się nawet pojedynkować - ogłosił w Poranku TVN24 delegat Janusz Palikot. słowny starcie między politykami rozpoczął się na razie na internetowych blogach. Węgiel jako element chemiczny, ale także jako skała osadowa np. węgiel skalisty i brunatny - to główny wątek testu matematyczno-przyrodniczego, który w całej Polsce rozwiązywali uczniowie III klas gimnazjów. W rozmowach gimnazjaliści uznali ankieta za trudny.stary koła parlamentarnego Kraj nad Wisłą zaleta Ludwik Dorn zaapelował we wtorek do premiera Donalda Tuska o zdymisjonowanie ministra obrony narodowej Bogdana Klicha. według niego, to Klich odpowiada za "systemowy kryzys" szkolenia w polskim lotnictwie wojskowym. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek otrzymał w Olsztynie tytuł honorowy Osobowości Warmii i Mazur 2009 Roku. - Bez szczerego i zbawiennego dialogu nigdy nie można dojść do trwałego i prawdziwego pokoju; jeżeli ze sobą nie rozmawiamy, wtedy szukamy pomocy w broni - powiedział abp stręczyciel Nossol w homilii podczas Jubileuszowej Mszy Pojednania odprawionej w Krzyżowej (Dolnośląskie).

Kiedy rzeczywiście rozbił się tupolew?


Prokuratura do dziś nie wie, o której godzinie tak nie inaczej rozbił się pod Smoleńskiem Tu-154 M. Jak ustalił "Dziennik periodyk Prawna", godzina 8.56 nie jest prawdziwa. Śledczy przez cały czas nie mają też nagrań z czarnych skrzynek. Dostaną je być prawdopodobnie za dwa tygodnie.

nic bardziej błędnego trzy partie w parlamencie


jeśli wybory parlamentarne odbywały się dzisiaj, do Sejmu weszłyby owszem PO, PiS i SLD - wynika z sondażu Homo Homini dla "Dziennika prasa Prawnej" i Polsatu News.

ministerium obrony sprawdzi grom


Od 1 marca kontrola w jednostce specjalnej szlag - zdecydował minister obrony Bogdan Klich. Chodzi o próba sytuacji w jednostce, w związku z doniesieniem złożonym przez komandosów do prokuratury. atoli dowódca GROM-u, płk Dariusz Zawadka przekonuje, że zarzuty formułowane pod jego adresem przez podwładnych "są doszczętnie bezzasadne".

Tysiące osób oddało hołd ofiarom katastrofy


ponad 10 tys. osób wzięło udział w niedzielnej mszy świętej w Bazylice Mariackiej w Gdańsku w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu. Po mszy św. kilka tysięcy osób przeszło w marszu milczenia z Bazyliki pod Pomnik Poległych Stoczniowców.

Niedopałek papierosa przyczyną tragedii


- 54-letni mężczyzna stracił życie w niewielkim pożarze, do którego doszło w nocy w Drezdenku w Lubuskiem. zapewne przyczyną tragedii był niedopałek papierosa - poinformował rzecznik Komedy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich Tomasz Górniak.