pryncypał Grupy Lotos w radzie ekspertów szefa PE


Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek zaprosił do swojej rady ekspertów, która ma powstać za kilka tygodni, prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza.

Ulice przypominające wyglądem potoki, nieobecność wody w mieszkaniach i wielkie utrudnienia w ruchu – takie dawny skutki awarii rurociągu w szczecińskiej dzielnicy Pomorzany. przez kilka godzin wody nie miało pół miasta. Na noc zostali bez niej wprost przeciwnie ludzie jednej z ulic. obecnie nie ma jej w kilku blokach i kilku mniejszych budynkach. bodajże do środy potrwa rozpoczęte w poniedziałek odtwarzanie dzięki gdańską prokuraturę apelacyjną w domu Krzysztofa Olewnika w Drobinie pod Płockiem zdarzeń mających lokalizacja bezpośrednio przed jego porwaniem w nocy z 26 na 27 października 2001 r. powyżej 400 tys. tegorocznych maturzystów, czyli nad 95 proc., przystąpi we wtorek do próbnego egzaminu maturalnego z matematyki. Wszyscy rozwiązywać będą test na poziomie podstawowym, który będzie obowiązkowy dla wszystkich maturzystów w maju.niewiasta Jolanta na pierwszy rzut oka miła, uśmiechnięta kobieta. Ta 41-latka jest lecz profesjonalnym kieszonkowcem, była już w szeregu przypadków karana. By całkowicie opanować złodziejski proceder, prokuratura w Krakowie zezwoliła na publikację jej wizerunku. Po środowej wieczornej ulewie, połączonej z gradobiciem, masa budynków w Kostrzynie w woj. wielkopolskim znalazło się pod wodą. Do usuwania skutków żywiołu wezwani zostali strażacy z kilku powiatów - łącznie kilkadziesiąt jednostek. ulewa uszkodziła również nasyp kolejowy na międzynarodowej trasie z Berlina do Warszawy. Do modlitwy o większą wrażliwość kapłańskich sumień wzywał w czasie wielkoczwartkowej Mszy Wieczerzy Pańskiej biskup polowy WP Tadeusz Płoski. Kapłan to Boży dar dla człowieka, wiedzą to ci, którzy musieli żyć bez kapłanów - mówił.

- Ogrom władzy, jaki ma w rękach Bronisław Komorowski sprawił, że decyzje, które podejmuje są nierozważne - mówił w "Faktach po Faktach" poseł PiS Zbigniew Girzyński. Zdaniem Jana Lityńskiego z Partii Demokratycznej marszałek robi jedynie co do niego należy i w tej trudnej, i dla niego sytuacji, wypada dobrze. Jan Lityński i Zbigniew Girzyński w "Faktach po Faktach"

- Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyłem w telewizji relację z (...) wizyty Bronisława Komorowskiego w Moskwie - pisze na swoim blogu w Onet.pl Paweł Piskorski. Piraci drogowi, którzy jeżdżą za pośrednictwem województwo podlaskie, powinni być wyposażonym powody do obaw. Łomżyńska policja zatrzymała kolejnego kierowcę, który nadmiernie z trudem nacisnął na cwel gazu. Estończyk jechał 130 km/h - o 70 za szybko.

- nikt z nas nie pamięta, aby kiedykolwiek tak wielu, tak wybitnych zginęło w jednej okrutnej chwili. Będziemy pamiętać - obiecał Donald Tusk. Na placu Piłsudskiego, gdzie po 13. zakończyły się państwowe uroczystości żałobne ku czci 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. "(...) wspierający pomysł przebudowy relacji w obrębie władzy wykonawczej został naćpany na samym początku tabloidalnym pokazem odpychającym wszystkich potencjalnych sojuszników" - pisze na swoim blogu w Onet.pl Leszek Miller, komentując zaproponowane wczoraj przez Donalda Tuska zmiany w konstytucji. "Rzeczpospolita": Różnica w poparciu między Bronisławem Komorowskim a Jarosławem Kaczyńskim to w tym momencie 13 pkt. proc. - wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".Polacy spontanicznie i masowo wysyłają do Ministerstwa Edukacji Narodowej listy i e-maile dotyczące miejsca krzyża w polskiej szkole - dowiedział się "Nasz Dziennik". Posłowie z sejmowej komisji ds. służb specjalnych spotkają się w czwartek z szefem ABW Krzysztofem Bondarykiem tudzież wiceszefem Agencji Jackiem Mąką - poinformował szef komisji Stanisław Rakoczy (PSL). Mają wyjaśnić czy doszło do nieprawidłowości w związku z podsłuchami dziennikarzy. posłuchanie komisji zaplanowano na godz. 14. - Oczekiwania społeczne adresowane do polityków mają swoje znaczenie. Jeżeli dziś miliony Polaków, miliony Rosjan, uważają że relacje między nami nie są normalne, a powinny być, to jest to pojawienie się swoistego popytu na rynku politycznym, który ma obowiązek być zaspokojony przez polityków - tak komentuje ocieplenie stosunków z Rosją Włodzimierz Cimoszewicz, senator RP.

Zmiany. Policjanci mogą dźwigać broń na urlopie


Policjanci będą mogli przenosić blisko sobie broń służbową w czasie urlopu i zwolnienia lekarskiego - takie zmiany w wewnętrznych przepisach wprowadził dowódca kluczowy policji Andrzej Matejuk.

"Operator? To jest intymna sprawa"


- To przykry praca - intelektualnie i fizycznie. Ale nie tylko. Bo smaczny telefonistka musi być wyposażonym w sobie intuicję i wrażliwość na świat - mówi w pierwszym dniu festiwalu autorów zdjęć filmowych Camerimage 2009 w Łodzi operator Ryszard Lenczewski. Wykładowca łódzkiej PWSFTViT zdradza też zasadę, którą ktokolwiek telefonistka próbuje przełożyć na swoje zdjęcia.

casus o nazwanie Jurczyka "agentem bezpieki" raz jeszcze w sądzie


Sąd Apelacyjny w Szczecinie apiać rozpatrzy sprawę nazwania Mariana Jurczyka "agentem bezpieki" z wykorzystaniem Eugeniusza Szerkusa. Wstępnie data procesu wyznaczono na październik tego roku - poinformował w poniedziałek PAP wyraziciel SA Janusz Jaromin.

Gimnazjaliści nie muszą martwić się o lektury


"Dziennik Polski": nie bacząc na wcześniejszym zapowiedziom Centralna komisja Egzaminacyjna nie zamierza przepytać gimnazjalistów ze znajomości szkolnych lektur.

Lach ma do zapłaty 70 tyz. zł za długi państwa


"Dziennik Polski": Przeciętny Polak ma na dzisiaj do zapłaty 70-80 tys. zł za długi, jakie zaciągnęło nasze państwo, a nie około 18 tys. zł - jak wynika z oficjalnych statystyk, pokazujących przecież i tak wybitnie duży poziom zadłużenia - twierdzi Paweł Dobrowolski, biegły z Instytutu Sobieskiego, skryba raportu "Wysokość długu publicznego Polski".