publiczna wypowiedź TVP: są standardy, nie ma cenzury


Zarząd TVP opublikował w piątek Deklarację Telewizji Polskiej. Zapewnia w niej widzów, że mimo dramatycznej sytuacji finansowej TV zachowuje wysokie standardy, tworzy pluralistyczny przekaz, a na antenach nie ma cenzury.

"Gazeta Wyborcza": "Nie mogę i nie chcę wpływać na śledztwo" - mówi premier Donald Tusk w wywiadzie dla gazety, która awizuje, że pełny zapis ma się ukazać w poniedziałek. - Wiem, że od jakiegoś czasu jestem wśród "podejrzanych" do kandydowania na prezydenta, ale poczekajmy na premiera. Ja oczekuję, że będzie kandydował, bo to prawie zabezpieczenie sukcesu - mówił w TVN24 Bronisław Komorowski. Nie można w imię interesów politycznych monopolizować prawa do patriotyzmu. Każdy może kochać ojczyznę tak, jak uważa to za najlepsze - powiedział w środę w Lublinie marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Jego zdaniem należy myśleć o zmianie obecnej formuły obchodów Święta Niepodległości, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodego pokolenia.Na rynku permanentnie są dostępne groźne chińskie lizaki Glow Pop - przyznaje kluczowy Inspektorat Sanitarny. Co prawda artykuł został już wycofany z wielkich sieci handlowych, ale lizaki mogą być jeszcze dostępne np. w sklepikach szkolnych. "Dziennik Łódzki", który w charakterze pierwszy poinformował o sprawie, napisał, że troje dzieci w wieku 9-10 lat z Gdańska i Wąbrzeźna podrażniło sobie oczy płynem, jaki wyciekł ze złamanych patyczków fluorescencyjnych. Prezydent Lech Kaczyński udaje się dzień dzisiejszy do Katynia, dokąd razem z przedstawicielami Rodzin Katyńskich, a oraz parlamentarzystami, duchownymi, kombatantami, żołnierzami, złoży adoracja Polakom zamordowanym przez NKWD na mocy decyzji z 5 marca 1940 r. Biura Politycznego WKP(b). W uroczystościach ma ponieść porcja ok. 800 osób. Zdaniem polityków PiS odwiedziny premiera Rosji Władimira Putina w Polsce była rozczarowaniem, bo - według nich - nie przyniosła nadmiernie wielu konkretów. Chwalą z kolei wystąpienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego na przestrzeni uroczystości na Westerplatte z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

widowisko plenerowy "Królowa Śniegu" i polskie tańce renesansowe w strojach z epoki zaprezentowano we wtorkowy wieczór na jarosławskim (Podkarpackie) rynku w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej "Pieśń Naszych Korzeni".

Przyczyną śmierci geologa z Olsztyna, którego padlina znaleziono w aucie w Narwi, było utonięcie - wykazały wyniki sekcji zwłok. Z powodu złej pogody, niebezpiecznej dla nurków, w piątek w rzece nie prowadzono poszukiwań drugiego zaginionego. "Jarosław Kaczyński traktuje trumnę Lecha niczym Piłsudski kasztankę. Chce na niej wjechać do prezydenckiego pałacu" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Joanna Senyszyn, pisząc o toczącej się w Polsce kampanii wyborczej. "Jeśli nie rozpoczniemy procesu odbrązawiania prezydenta Lecha Kaczyńskiego, grozi nam powtórka z - odrzuconej w wyborach 2007 roku - IV RP" – dodaje eurodeputowana SLD.

minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powołał nową Radę Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych; jednym z jej członków jest b. szef rządu Jan Krzysztof Bielecki. Andrzej Seremet został kandydatem Rady Prokuratorów na prokuratora generalnego - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Zwolennicy Radosława Sikorskiego w PO chcą, tak aby wotum w prawyborach było tajne. Boją się, że chyba że wygra Bronisław Komorowski, przypadkiem rozciągać się konsekwencje przy głosujących na jego konkurenta - donosi "Polska". Tego problemu nie mają posłanki PO - 35 z nich już zadeklarowało polecanie dla marszałka.załoga poznańskiej UM wiedziała o metodach "leczenia", stosowanych za pomocą prof. Lechosława Gapika. brygadzista Katedry i Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży prof. Andrzej Rajewski podpisywał donos do prokuratury dotyczące molestowania 15-latki. Łódzka prokuratura zleciła policjantom, by ci pozyskali próbki krwi 20 osób, które mogą być szczerze zamieszane w kostucha b. szefa policji gen. marka Papały. Śledczy, którzy badają sprawę śmierci generała, chcą zestawić je ze śladami krwi znalezionymi w pobliżu miejsca zabójstwa byłego szefa policji. Już w sobotę Rządowe ognisko Bezpieczeństwa wiedziało o realnym zagrożeniu powodziowym - ustalił reporter wywiadowca RMF FM Roman Osica. Mimo to, Rządowy kompleks Zarządzania Kryzysowego dziewiczy raz zebrał się dopiero wczoraj późnym wieczorem.

"Znalezione padło to ciało szyfranta"


zwłoki znalezione nad Wisłą to ciało zaginionego szyfranta - ujawnił dzień dzisiejszy w RMF FM Jacek Cichocki, sekretarz grono ds. Służb Specjalnych.

PiS: rząd jak chłopiec napinający muskuły


Europosłowie PiS Paweł kujon i Tomasz Poręba skrytykowali w piątek sposób prowadzenia przez rząd Donalda Tuska polityki zagranicznej w ciągu ostatnich dwóch lat. zastosowanie własny w Unii Europejskiej słabnie; mówi się o dobrej atmosferze w rozmowach z innymi krajami, ale absencja jest rezultatów tych działań - podkreślali politycy na konferencji prasowej w Sejmie.

skok w Auschwitz. Lechistan prosi Szwecję o pomagier


Krakowska prokuratura zwróci się dzień jutrzejszy do Szwedów o prawa ręka prawną w śledztwie dotyczącym kradzieży napisu "Arbeit macht frei". sprawozdawca RMF FM Roman Osica dowiedział się też, że prokuratorzy wyłączą ze śledztwa ślad niedopełnienia obowiązków za pomocą ochronę muzeum Auschwitz-Birkenau.

Kielecki szpital pomaga Ukraińskim dzieciom


Leki przeciwgrypowe i maseczki jednorazowe o wartości powyżej 65 tys. zł znalazły się w transporcie, który wyjechał z Kielc do Winnicy na Ukrainie. To pomocnik miasta i Szpitala Kieleckiego dla winnickiego szpitala dziecięcego.

tabela "Arbeit macht frei" wróciła do muzeum


Skradziona z muzeum Auschwitz-Birkenau tablica z napisem "Arbeit macht frei" wróciła, po badaniach kryminalistycznych, do muzeum. Tablicę przekazał placówce dowodzący główny policji Andrzej Matejuk w trakcie uroczystości w małopolskiej komendzie policji w Krakowie.