quiz na najlepszą publikacją wydaną w Roku Chopinowskim


Do 30 kwietnia polscy wydawcy mogą zgłaszać się do konkursu "Edycja Chopin 2010" na najlepszą publikację wydaną z okazji Roku Chopinowskiego. quiz ogłosili organizatorzy Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w maju w stolicy.

Prezydent Lech Kaczyński ocenił w czwartek w swoim orędziu noworocznym, że 2009 był rokiem niełatwym, ale z powodu wysiłkowi i optymizmowi Polaków krajowy brzeg wyszedł z kryzysu gospodarczego "prawie obronną ręką". Wybierasz się na domówkę? Do klubu? Po prostu idziesz spać? niezależnie jakie masz plany na dzisiejszą noc, to na pełnia masz dodatkową godzinę. W nocy z soboty na niedzielę przejdziemy z czasu letniego na zimowy, o 3 przesuwamy wskazówki zegarów z powrotem na godzinę 2. Do wtorku do północy Polskie Linie Lotnicze LOT odwołały wszystkie rejsy pasażerskie. małowartościowy stalowy ptak LOT-u nie wystartuje z lotnisk krajowych i zagranicznych. - Nie będziemy ryzykować - argumentuje przewoźnik.milicja odnalazła wóz prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanny Agackiej-Indeckiej, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem. Był zaparkowany na parkingu przy warszawskim hotelu Gromada. Rowerzystę, który slalomem jechał ulicami Inowrocławia zatrzymała w środę policja. Okazało się, że pył wyjątkowego pecha. Był pijany, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jeszcze próbował zepsuć policjantów. sztuka pacjentów trwa. jakkolwiek resort zdrowia wycofał norma prawna ograniczające opcja stosowania tzw. chemioterapii niestandardowej, onkolodzy nie mogą wić się w przyszłości leczenia. Powód? - Nie mamy rozporządzeń na piśmie, uprawniających do zaoferowania takiej terapii - tłumaczy w TVN24 prof. Cezary Szczylik z kliniki Onkologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

W "Teraz My" TVN ostre utarczki prof. Jadwigi Staniszkis i Janusza Palikota. - Tusk otacza się technokratami i nie ma miejsca dla takiego anachronicznego frajera jak Palikot - tak posła PO atakowała socjolog i dorzucała, że "jest atrapą". - niewiasta prognozy w życiu się nie sprawdziły. To miód na moje serce, jutro wysyłam kwiaty i butelkę dobrego czerwonego grzech - odparł polityk.

- W toku prac komisji śledczej pojawił się kolejność kłamstw i przekłamań. Chciałem wyrazić wyrazy szczerego ubolewania, że ABW pod moim dowództwem nie udało się zaradzić śmierci Barbary Blidy. w charakterze były naczelny ABW ponoszę odpowiedzialność moralną za śmierć Barbary Blidy - powiedział na przestrzeni zeznań przed sejmową komisją śledczą ds. śmierci Barbary Blidy Bogdan Święczkowski. - Kapelusze z głowy zanim ministrem finansów. Lubię szczerych ludzi, a już zwłaszcza szczerych polityków. Jacek Rostowski jest, jak na działalność polityczna PO, wyjątkowo mało zakłamany i… wali prosto z mostu - tak na swoim blogu w Onet.pl opisuje Ryszard Czarnecki dzisiejsze wystąpienie ministra finansów.

- Zatrzymaliśmy się 20 centymetrów przedtem końcem pasa. Jak myślę o najgorszym lądowaniu w ciągu tych dziesięciu lat prezydentury męża, to był Smoleńsk – powiedziała Jolanta Kwaśniewska, wspominając, jak ona była pasażerką prezydenckiego samolotu. Za skierowaniem do dalszych prac legislacyjnych projektów nowelizacji Karty Nauczyciela a ustawy o systemie oświaty, dotyczących m.in. terminów i sposobu wyliczania średnich nauczycielskich wynagrodzeń, opowiedzieli się we wtorek posłowie sejmowych komisji edukacji i samorządu terytorialnego. małżonkowie dla więźnia być może być sposobem na resocjalizację. Paweł J. nie dostał tej szansy. Chciał ponieść ślub, na który nie zgodziły się władze więzienia. Wytoczył bieg Polsce w Strasburgu i wygrał. - To wykroczenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności - orzekł Trybunał.Autorem rozdziału w książce "Aparat represji w Polsce Ludowej", jaki ma opisywać współpracę Aleksandra Kwaśniewskiego ze Służbami Bezpieczeństwa jest Piotr Gontarczyk - dowiedział się "Wprost24". Premiera publikacji IPN we wtorek Kilkunastu policjantów musiało się opuszczać z jednego z bielskich komisariatów, gdy 20-latek przyniósł oficerowi dyżurnemu w jutowym worku minę przeciwczołgową z czasów II wojny światowej - poinformowała w sobotę głosiciel bielskiej policji Elwira Jurasz. prezes rady ministrów Donald Tusk opowiedział się za jak najszybszym powołaniem sejmowej komisji śledczej, która miałaby pochwycić się nieprawidłowościami w pracach nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej. Jak ocenił, komisja śledcza powinna też jak najszybciej zakończyć pracę, tak aby nie była elementem zbliżającej się kampanii wyborczej.

PO chce zmienić godziny głosowania w wyborach


W dniu wyborów prezydenckich lokale wyborcze miałyby być otwarte od godz. 8 do 22 - taką zmianę przewiduje inicjatywa zmian w ordynacji prezydenckiej przygotowana za pośrednictwem PO.

Żony kandydatów w akcji pomocy powodzianom


Do wsparcia akcji pomocy powodzianom prowadzonej przez PCK zachęcały dzisiaj żony kandydatów na prezydenta Małgorzata Napieralska i Irena Olechowska, córa Marka Jurka - Zofia i Elżbieta Jakubiak, reprezentująca kandydata PiS.

Tusk: w Afganistanie brakuje sprzętu, a nie ludzi


szef rządu Donald Tusk oświadczył, że - według jego dotychczasowych informacji - polskiemu kontyngentowi w Afganistanie popyt więcej sprzętu, a nie żołnierzy.

Miasta walczą o ekipy telewizyjne


Samorządy mniejszych w zastępstwie kuszą ekipy filmowe. Lokalni włodarze twierdzą bowiem, że pokazanie ich miasta na antenie ogólnopolskiej telewizji to skuteczniejsza podejście na reklamę, niż akcje billboardowe, kampanie medialne czy promocje z udziałem celebrytów - donosi "Rzeczpospolita".

Schetyna: staram się być dobrym człowiekiem


- Staram się być dobrym człowiekiem – skromnie przyznał Grzegorz Schetyna. Stara się, ale nie zawsze mu wychodzi: na przykład w stosunku do Janusza Palikota boss klubu PO preferowałby ostrzejsze traktowanie, a mitygują go partyjni koledzy. Ale przeprosiny lubelskiego posła przyjmuje.