30. rocznica samospalenia Walentego Badylaka


Protestując "przeciw zmowie milczenia wokół zbrodni w Katyniu, demoralizacji młodzieży i zniszczeniu rzemiosła" poprzedni żołdak AK Walenty Badylak dokonał 21 marca 1980 roku aktu samospalenia na Rynku Głównym w Krakowie. W tym roku mija 30 lat od tego wydarzenia.

Jest na politycznym aucie, ale mijający rok ocenia dobrze. - familia jest zdrowa, utrzymaliśmy struktury partii i wzmocniłem się duchowo - oświadczył w programie "24 Godziny" TVN24 Andrzej Lepper. przewodniczący Samoobrony zapewnił, że partia polityczna przygotowuje się do wyborów, być być może oraz prezydenckich. "Czy dodatkowi żołnierze »rozwalą« fanatycznych partyzantów Al-Kaidy finansowanych przez narkotykowy biznes?" - pyta we wpisie na swoim blogu w Onet.pl Tadeusz Gruszka. eksperymentowanie senatora PiS jest związane z wczorajsza orzeczenie o zwiększeniu liczebności polskiego kontyngentu w Afganistanie. w podobny sposób oczyszczalnia Czajka, jak i studnia Gruba Kaśka - działają bez przeszkód, informuje Miejskie firma Wodociągów i Kanalizacji.Klub Parlamentarny PiS wykupił w dwóch tabloidach reklamę przedstawiającą Grzegorza Schetynę, Mirosława Drzewieckiego i Zbigniewa Chlebowskiego, jako - głosi sygnatura - "POwracających do gry" bohaterów tzw. afery hazardowej. Według Platformy takie działania, to dowód na brak kultury politycznej PiS i próba "podtrzymania fikcyjnej afery w grze". Walczyłem o to, by móc wyrażać poglądy, w takim razie nie zgadzam się, ażeby postscriptum i senatorowie mieli zamykane usta. aspekt partyjna ma swoje granice - powiedział w "Faktach po Faktach" senator Zbigniew Romaszewski, tłumacząc decyzję o opuszczeniu klubu PiS. Nie wykluczył jednak, że do niego wróci, jeśli owszem blok Jarosława Kaczyńskiego będzie go potrzebować. Ze okolica Kancelarii Prezydenta zostały zachowane wszelkie procedury tudzież terminy związane z udziałem polskiej delegacji w obchodach 70-lecia zbrodni katyńskiej - zapewnił w oświadczeniu przekazanym wiceszef Kancelarii Jacek Sasin.

Jacek Majchrowski po raz dodatkowy zapewnia: tak, jesteśmy przygotowani na przyjęcie zagranicznych VIPów i setek tysięcy ludzi. Pytany, czy Wawel to dobre lokalizacja na pochówek prezydenckiej pary, odparł: - Na dzisiaj tak.

Na karę roku pozbawienia wolności bez zawieszenia skazał Sąd Okręgowy w Kielcach obywatela brytyjskiego Stephena Jamesa Drew za znęcanie się nad 26 końmi. wyrok jest prawomocny. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał, że b. dziekan wydziału teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ksiądz Cyprian Rogowski złożył fałszywe oświadczenie lustracyjne tzn., iż był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa.

Nie milkną głosy rosyjskich internautów po niedzielnym wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, w którym podziękował Rosji za pomagier i dobra wola okazaną Polakom po smoleńskiej katastrofie. Na stronach odgłos Moskwy i Komsomolskiej Prawdy, które opublikowały wystąpienie, zaroiło się od podziękowań i żywych reakcji Rosjan. Miała lecieć do Katynia prezydenckim samolotem, wszystkie formalności uprzedni juz dopięte. W ostatniej chwili Ewa Gruner-Żarnoch, naczelny szczecińskiego Stowarzyszenia "Katyń" oddała swoje miejsce. Nieproporcjonalne do sytuacji użycie broni dzięki policję w trakcie akcji w Spale z 2002 roku, kiedy zabito jednego z podejrzanych, stanowi pogwałcenie Konwencji Praw Człowieka - uznał Trybunał w Strasburgu, zasądzając matce i konkubinie mężczyzny po 20 tys. euro.szef Festiwalu walor Camerimage Marek Żydowicz jednostronnie zerwał w piątek umowę z Łodzią na tegoroczną organizację festiwalu - poinformował w specjalnym komunikacie reprezentant prasowy prezydenta Łodzi Wojciech Janczyk. sejm przyjął w czwartek senackie poprawki do nowelizacji ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Upraszcza ona i liberalizuje prawo dotyczące wywozu zabytków za granicę i wzmacnia ochronę w kraju zabytków nieruchomych. W związku z wybuchem wulkanu na Islandii i rozprzestrzenianiem się nad północną Europą pyłu wulkanicznego, przestrzeń powietrzna została zamknięta nad całą Polską, z wyjątkiem Krakowem i Rzeszowem - podała Kraj nad Wisłą agencja Żeglugi Powietrznej.

Uroczystości pogrzebowe ks. Adama Pilcha


księżulek generał brygady Adam Pilch, pełniący obowiązki Naczelnego Kapelana Wojskowego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, został pochowany na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Warszawie. Zginął 10 kwietnia w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Przyjaciele Farfała z TVP do zwolnienia


Przyjaciele Piotra Farfała - poprzedniego prezesa telewizji publicznej - znaleźli się na listowie pracowników TVP do zwolnienia. W sumie to ok. 40 osób - dyrektorzy i byli wszechpolacy. Ci, których Farfał chciał się z kolei pozbyć z Woronicza wracają do pracy - podaje "Presserwis".

Rymanowski zadał służbom niewygodne pytanie


- Nie rozumiem z jakiego powodu prywatne rozmowy, nagrane rok temu, są ujawniane w trakcie postępowania sądowego. Czy to oznacza, że służby nagrywają dziennikarzy, a następnie wykorzystują te materiały według własnego widzimisię? – pytał Bogdan Rymanowski, komentując fakt, iż on, tudzież pismak “Rzeczpospolitej Cezary Gmyz, byli nagrywani za pośrednictwem ABW.

Nowa stacja IMGW w Koszalinie


dzień dzisiejszy w Koszalinie (Zachodniopomorskie) otwarto dopiero co wybudowaną stację Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Nowy obiekt kosztował ok. 0,5 mln zł. Jego konstrukcja rozpoczęła się w marcu br. i zakończyła na początku sierpnia.

Wzrósł bilans ofiar nowej grypy


Do czwartku w Polsce zmarło 16 osób, u których stwierdzono wirus A/H1N1; zakażonych wirusem nowej grypy jest ok. 750 osób - to oficjalne, potwierdzone dane Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Tomasz Misztal z GIS powiedział, że kilka próbek jest jeszcze w badaniu.