Kontrowersyjna komedia "I Love You Phillip Morris" nie trafi na ekrany w USA?


Kontrowersyjna komedia "I Love You Phillip Morris" z Jimem Carreyem i Ewanem McGregorem w rolach głównych bodajże w ogóle nie trafi na ekrany amerykańskich kin.

Przemysław Szatkowski został zwycięzcą konkursu Disney XD na krajowy głos Żołnierza w filmie "Toy Story 3". Kilkanaście tablic ze zdjęciami dokumentującymi strajki z sierpnia 1980 r. znalazło się na otwartej w środę we Wrocławiu wystawie "Wolność Sierpień'80". Fotografie umieszczono w tramwaju oklejonym symbolami "Solidarności", który będzie kursował po Wrocławiu. Paweł Kukiz z biust krytycznie o kampanii reklamowej PETA z udziałem Joanny Krupy.W najbliższą niedzielę, 11 października w warszawskim Pałacu Szustra odbędzie się ecital klawesynowy Urszuli Bartkiewicz "L'Europe Galante", połączony z promocją płyt "Polska Muzyka Klawesynowa. Do sprzedaży trafiła nowa płyta amerykańskiej grupy Ratt. album nosi tytuł "Infestation". Już pod koniec stycznia, na scenie wrocławskiego Firleja wystąpią Stafraenn Hakon i James Nesfield. przedstawienie w kameralnej sali Firleja odbędzie się 27 stycznia.

1 marca Międzynarodowe kartel Krytyków Muzycznych nagrodziło Abla Korzeniowskiego nagrodą za najlepszą ścieżkę dźwiękową do dramatu "A Single Man" w reżyserii Toma Forda.

Robert Zemeckis przesłuchuje kandydatów do roli Johna Lennona w przygotowywanej za pomocą niego nowej wersji filmu "Żółta łódź podwodna". Julia Roberts nie zamierza występować w kontynuacji filmu "Pretty Woman", jeśli kiedykolwiek zostanie ona zrealizowana.

Fakt, że w ostatnich tygodniach absencja dużych premier płytowych, skrzętnie wykorzystała Florence Welch, która po raz inny z w przybliżeniu otwiera zestawienie najpopularniejszych albumów Wielkiej Brytanii. Dzisiejszy (6 maja) występ w Krakowie rozpoczyna trasę koncertową Basi Trzetrzelewskiej po Polsce. Najpopularniejsza Polska twórczyni na świecie - z grubsza 10 milionów sprzedanych płyt! - wystąpi nad Wisłą aż sześciokrotnie. W sieci można zobaczyć pierwszy teaser kontynuacji filmów "Poznaj mojego tatę" i "Poznaj moich rodziców".Dziś premiera najnowszego singla zespołu Pięć Dwa – "Spadłem". Utwór promuje "TRIP" – nowy album Hansa i Deepa, który ukarze się już 30 października. Tajemnicza śmierć Marilyn Monroe stanie się tematem kolejnego filmu, opartego na wyznaniach koronera, który był zdaje się zmuszony do sfałszowania aktu zgonu gwiazdy. Najgorsze są przerwy między meczami. Tak myśli niejako każdy fan futbolu, gdy rusza duża impreza piłkarska. Trzy mecze dziennie to dla uzależnionych od piłki wciąż mało. Jak przeczekać rzędu dwójka godziny do kolejnego spotkania?

Muzyka w tańcu - wiek piętnasty


Na kolejnej odsłonie cyklu w łódzkim klasztorze dominikanów "Gdy muzyka była młodsza" - 8 lutego - wystąpi zespół Dancerye, prezentując koncert pod tytułem "Muzyka w tańcu - wiek piętnasty".

Skangur nie odpuszcza


Po prawie trzyletnich przygotowaniach zespół Skangur zakończył prace nad wideo "Endorphine". U nas możecie już ujrzeć streszczony zajawka tego dokumentu.

Juliette Lewis znów w Polsce


Juliette Lewis ogłosiła właśnie harmonogram europejskich koncertów. trasa obejmie także Polskę, a dokładnie Łódź.*

Kayah wyrusza w akustyczną trasę koncertową


W piątek, 20 listopada rozpocznie się akustyczna trasa koncertowa Kayah, promująca najświeższy album filatelistyczny Artystki - "Skała".

10-latka i wojenny przebój!


program "Britain's Got Talent" wrócił na antenę z czwartą już edycją. Przypomnijmy, że to właśnie dzięki występowi w tym show światową sławę zdobyła Susan Boyle (mimo iż nie wygrała programu). Czy Simonowi Cowellowi drugi raz uda się zrobić szum gwiazdę?