opłakiwanie w Brazylii po polskiej tragedii


poziom Brazylii ogłosił trzydniową oficjalną żałobę z powodu tragicznej śmierci prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i towarzyszących mu osób w katastrofie pod Smoleńskiem.

nawet 410 mln dol. dłużny jest Polsce rosyjski Gazprom - pisze "Dziennik czasopismo Prawna". przedtem padały kwoty pięć lanie mniejsze. nasz opór w anulowaniu zobowiązań, czego chcieliby Rosjanie, to główna pasztet w podpisaniu nowej umowy gazowej. Jak dowiedziała się TVN24, na rachunek rozliczeniowy szwajcarskiego sądu nie wpłynęła jeszcze kaucja za autonomia Romana Polańskiego. Gdy wprost przeciwnie kapitał się pojawią - reżyser będzie mógł powrócić do domu. Na ekstradycję będzie czekał w swojej szwajcarskiej rezydencji. Sąd w Kanadzie uznał w czwartek sześć osób za winnych morderstwa ośmiu ludzi.Roman Polański ma nowe problemy? Brytyjska aktorka Charlotte Lewis twierdzi, że jest ofiarą reżysera. Według kobiety, Polański wykorzystał ją seksualnie jak ta miała 16 lat. Festiwal kuchni w Jerozolimie. Na placu zebrali się kucharze z całego miasta, by przyrządzać własny specjał: wyrób piekarski z jagnięciną i kurczakiem. A całokształt po to, by zetrzeć w proch rekord Guinnessa we wspólnym gotowaniu. PiS dostało odpowiedzi na pytania o smoleńskie śledztwo od premiera i prokuratora generalnego. - mierny z polskich prokuratorów nie ma w tym momencie dostępu do czarnych skrzynek samolotu Tu-154. stronica rosyjska nie podała harmonogramu przysyłania materiałów ze śledztwa - napisał Andrzej Seremet.

Luk Chai - sześciotygodniowy słonik z ogrodu zoologicznego w Sydney - otrzymał niecodzienne wsparcie. Zwierzak został pobłogosławiony za pomocą buddyjskich mnichów.

Jesteśmy świadkami wprowadzania do przestrzeni publicznej zwrotów prymitywnych i obraźliwych, niegodnych chrześcijanina i Polaka - alarmuje Episkopat Polski. Jan Kosek, biznesmen, który w czwartek proch zeznawać przed komisją śledczą, nie zrobi tego, ze względu na prowadzoną chemioterapię. zamiast tego, proponuje wideokonferencję. śledczy PiS Zbigniew Wassermann już powiedział, że komisja mogłaby się przychylić do tego wniosku.

- To już się stało i się nie odstanie - takimi słowami skomentował swój nieudolny listwa w meczu przeciwko USA eksponent Anglii Robert Green. Po fatalnym błędzie Greena Anglia straciła bramkę i ostatecznie zremisowała z USA 1:1. gazety nie pozostawił na Greenie suchej nitki. golkiper musi lecz wywiać się w garść. Wydaje się, że idzie mu to doszczętnie dobrze. Około sześciu milionów ludzi umrze w przyszłym roku na następstwo palenia tytoniu - wynika z opublikowanego we wtorek w Dublinie raportu "Tobacco Atlas" Amerykańskiego Stowarzyszenia na temat Badań nad Rakiem tudzież Światowej Fundacji ds. Walki z Chorobami Płuc (WLF). W drugiej turze wyborów Bronisław Komorowski uzyska 53,7 proc. głosów, Jarosław Kaczyński - 39,1 proc. - wynika z sondażu MB SMG/KRC przeprowadzonego dla TVN.Bułgaria powinna wykonać orzeczenie sądu i przekazać obywatelce polskiej Barbarze Wasilew drugie dziecko, które obecnie znajduje się z ojcem w Bułgarii - oświadczyła wiceminister sprawiedliwości Daniela Maszewa, cytowana w środę z wykorzystaniem dziennik "Sega". Grzegorz Schetyna uważa, że wypowiedzi Janusza Palikota szkodzą PO. - Palikot zachowuje się poniżej standardów PO, gra nie fair - ocenił. Palikot wini Schetynę za słabą frekwencję w prawyborach; uważa, że nie winien być ponownie sekretarzem generalnym Platformy. Matka, której powiedziano, że dziecko umarło po narodzeniu, odzyskała je po roku wskutek rozbiciu z wykorzystaniem meksykańską policję gangu kradnącego niemowlęta z jednego z prywatnych szpitali.

Kolejki w przychodniach przez... pacjentów i lekarzy?


Kolejki w przychodniach tworzą się przy użyciu lekarzy i pacjentów - twierdzi Ewa Kopacz. podług minister zdrowia średni czas oczekiwania na biesiada do lekarza to 82 dni. Są jednak miejsca, dokąd czeka się wielce dłużej, a są i takie, gdzie jest po prostu pusto. Co z tym fantem zrobić?

USA, Australia zaproszą Chiny na manewry


USA i Australia zaproszą Państwo ?rodka do udziału we wspólnych ćwiczeniach wojskowych, by naprawić napięte stosunki między Pekinem a Canberrą - poinformował wysokiej rangi broker sił zbrojnych USA.

Libia: Szwajcar podda się karze


Max Goeldi, szwajcarski człowiek biznesu opuścił w poniedziałek ambasadę Szwajcarii w Trypolisie i oddał się w ręce libijskiej policji. Ma ona go przewieźć do więzienia, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności, m.in. za niezgodny z prawem bytność w Libii.

Bp Pieronek: Nie powiedziałem, że Holokaust wymyślili Żydzi


- Nie powiedziałem, że eksterminacja wymyślili sami Żydzi - tak w rozmowie z Polskim Radiem bp Tadeusz Pieronek odniósł się do kontrowersyjnego wywiadu udzielonego portalowi Pontifex.Roma. proch w nim komunikować m.in., że "Szoah to żydowski wymysł", a "Żydzi mają dobrą prasę".

Szybowiec wylądował na drzewie


Nietypowe pozycja na lądowanie wybrał sobie gid sportowego szybowca. Wylądował... na koronie drzewa w lesie koło Grudziądza (kujawsko-pomorskie). Na szczęście pilotowi nic się nie stało. z powodu pomocy strażaków nieodróżnialny i zdrowy opuścił kabinę.