Najpiękniejszy utwór?


Są takie chwile, kiedy zawołanie "Alleluja!" ("Chwalcie Pana") pochodzące z języka hebrajskiego brzmi wyjątkowo gorzko, a nawet ironicznie. Wiedział o tym Leonard Cohen, pisząc utwór "Hallelujah" w 1984 roku, wiedzieli też interpretujący tę piosenkę kolejni artyści.

Grupa Blackmore's Night pracuje nad nowym albumem. Stellan Skarsgard zagrał główną rolę w komedii kryminalnej "En ganske snill mann". Alicja Kapuścińska chce sądowego zakazu rozpowszechniania książki "Kapuściński non-fiction". Autor - Artur Domosławski - określa to działanie jako "cenzurę prewencyjną", a wydawca - Świat Książki - zapewnia, że 3 marca biografia autora "Hebanu" trafi do księgarń.W Warszawskiej Operze Kameralnej trwają ostatnie próby przed premierą opery Igora Strawińskiego "Żywot rozpustnika", którą zaplanowano na wtorek. Geri Halliwell wystąpi gościnnie w roli jurora programu "The X Factor". Nowa prezes Związku Artystów Scen Polskich Joanna Szczepkowska spotkała się we wtorek z dyrektorem generalnym Związku Andrzejem Gajewskim. Efekty rozmowy mają być znane dopiero w czwartek - poinformowano PAP w ZASP.

Podwójnie platynowy album Hey "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!", w najbliższy poniedziałek 8 lutego, ukaże się w wersji winylowej.

W paryskim Memorial de la Shoah trwa cykl filmów dokumentalnych pt. "Po-Lin. Okruchy pamięci" poświęcony pamięci o Zagładzie Żydów w polskim kinie. Pokazom filmowym towarzyszą spotkania z ich twórcami i świadkami historycznych wydarzeń. Lady GaGa przeszła badania mające na celu wykrycie, czy artystka nie choruje na genetyczną przypadłość, która zabiła jej ciocię.

Do sieci trafił teledysk grupy Muse do utworu "Neutron Star Collision (Love Is Forever)", który promuje najnowszy film z sagi "Zmierzch" pod tytułem "Zaćmienie". Album "Dreaming About Sunrise" to kompilacja będąca podsumowaniem festiwalowych wakacji z muzyką klubuwą. Neil LaBute zajmie się reżyserią obrazu "The Burnt Orange Heresy".Piotr Adamczyk i Karolina Gruszka zagrali zakochaną parę w filmie "Trick", nowej produkcji Jana Hryniaka ("Trzeci"). Wśród pozostałych bohaterów tej sensacyjnej historii są m.in. sprytni oszuści produkujący fałszywe pieniądze oraz politycy angażujący się w nieuczciwe interesy. Nie 16 kwietnia, lecz 10 czerwca odbędzie się powrotny koncert Zbigniewa Hołdysa pod nazwą "Hołdys Kosmos!". Penelope Cruz przyznała, że zanim dostała małą rolę w "Seksie w wielkim mieście 2", była wielką fanką pierwszego filmu, który obejrzała... aż 15 razy.

Ang Lee opowie o życiu Pi


Ang Lee wyjawił, że jego kolejnym projektem będzie adaptacja powieści "Życie Pi" Yanna Martela.

Niezwykły film i wielka gra


W 1989 roku Jordan Mechner stworzył grę "Książę Persji". Teraz jego pomysły ożyły na wielkim ekranie.

Air wystąpi w Warszawie


10 grudnia w Arenie Ursynów w Warszawie zagra formacja Air. Duet promować będzie zapowiadany na październik album "Love 2".

Wajda otrzymał honoris causa


Andrzej Wajda otrzymał tytuł doktora honoris causa Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuki i za kilka tygodni przybędzie do Mińska, by odebrać dyplom i wygłosić wykład dla studentów - powiedział w piątek, 9 kwietnia, telewizji Biełsat rektor tej uczelni Ryczard Smolski.

Jeśli chcesz, żeby transport odpadów z twojego gospodarstwa był przeprowadzany przez profesjonalistów zapraszamy do naszej firmy. Jesteśmy liderem w regionie jeśli chodzi o transport odpadów. Zapewniamy od lat transport odpadów w tym transport odpadów niebezpiecznych. Nasza firma posiada odpowiedni tabor do tego, żeby transport odpadów był całkowicie bezpieczny dla otoczenia i środowiska naturalnego.

"Gwiazda Kopernika" nagrodzona na festiwalu w Moskwie


Pełnometrażowy film "Gwiazda Kopernika" w reżyserii Zdzisława Kudły i Andrzeja Orzechowskiego otrzymał wyróżnienie za "pełny talentu i nowatorskich walorów edukacyjnych film animowany" na zakończonym w sobotę XXVI Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Moskwie.

71. rocznica urodzin Doroty Terakowskiej


30 sierpnia 2009 r. minęła 71. rocznica urodzin Doroty Terakowskiej, znanej pisarki i dziennikarki.

Pisarze i krytycy poprowadzą Lekcje czytania dla licealistów


W ramach I Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada inicjujemy akcję społeczną "Lekcje czytania z...". Podczas czterech kolejnych dni festiwalowych z uczniami szkół średnich spotkają się ważne osobowości polskiej literatury i literaturoznawstwa: Marek Bieńczyk, Stefan Chwin, Michał Paweł Markowski i Piotr Śliwiński.

Spotkanie ze Stuhrem... w Rzymie


Jerzy Stuhr spotkał się w czwartek, 20 maja, z publicznością w Rzymie. Polski aktor przebywa od kilku miesięcy w Wiecznym Mieście, gdzie gra jedną z głównych ról w kręconym właśnie filmie "Habemus papam" znanego włoskiego reżysera Nanniego Morettiego.

Debiutancki album Dommin


Do sprzedaży trafił debiutancki album amerykańskiej grupy Dommin.

Brutalny gwałt zostanie ponownie pomszczony


Steven Monroe zajmie się reżyserią horroru "I Spit on Your Grave".

"Czarna sobota": Muzycy dla ofiar


Sobota 10 kwietnia 2010 na zawsze kłaść się będzie cieniem na najnowszą historię Polski - komentuje raper Doniu, który po tragedii prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem nagrał utwór "Czarna sobota".

W bikini bezpieczniej niż nago


Kontrowersyjna fotografia nagiej Brooke Shields, jako dziecko została zastąpiona w słynnej londyńskiej galerii zdjęciem aktorki w bikini.

Lupe Fiasco wykorzystał fragmenty "Zmierzchu"


Lupe Fiasco nakręcił teledysk do nagrania "Solar Midnite", które znalazło się jako bonus na cyfrowej wersji soundtracku "New Moon".

David Bowie nie świętuje 40-lecia Glastonbury


David Bowie nie zamierza występować na 40. festiwalu Glastonbury.

Red Hot Chili Peppers na płycie Paula Oakenfolda


Paul Oakenfold kończy prace nad nowym albumem. Dzieło nosi tytuł "Pop Killer i powstaje we współpracy z kilkoma ciekawymi muzykami.