Komorowski musi zdecydować, PO chce odkładać


przyszłość najważniejszych państwowych instytucji jest teraz w rękach marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Kto pokieruje NBP oraz IPN? I co z KRRiT? Rozstrzygnięć nie powinno się się spodziewać nadto szybko, bo platforma nie chce zabawiać decyzji kadrowych przed wyborami prezydenckimi.

pipa na dziurze - tak wyglądają nawierzchnie dróg krajowych. I lepiej - bodaj na razie - nie będzie. Maleją wydatki na remonty i spada kwota kilometrów naprawianych dróg - w tym roku będzie to dopiero co 350 km. Kierowcom pozostają w takim razie marzenia o autostradach, które rząd obiecuje postawić na Euro 2012. - Mam tego dosyć - tak dr Waldemar Gontarski skomentował harmider po jego wyborze na eksperta komisji hazardowej. notka komisji z początku jednogłośnie zagłosowali za Gontarskim, w przyszłości zorientowali się, że jurysta dzięki trzy lata współpracował z Totalizatorem Sportowym, który kilkakrotnie występuje w materiałach komisji, dotyczących prac nad zmianami w mało co hazardowym. Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powołał zastępców prokuratora generalnego: Marka Jamrogowicza, Marzenę Kowalską i Roberta Hernanda.4300 zawodników, a między nich nasi redakcyjni towarzystwo z ITI Adventure Team, wystartują w niedzielę w piątym Półmaratonie Warszawskim. szwung odbędzie się w samym sercu Warszawy. populacja stolicy powinni preparować się na utrudnienia komunikacyjne. poprzedni boss CBA Mariusz Kamiński przesłuchiwany jest w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie jak widz w sprawie dotyczącej legalności działań CBA poniżej posłanki Beaty Sawickiej w 2007 r. W Warszawie zbierze się dziś grupa Gabinetowa, aby napisać recenzję sytuację powodziową w kraju. posiedzenie Rady zwołał pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski.

Pośmiertne nadanie tytułu Bohatera Ukrainy przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepanowi Banderze jest sprawą wewnętrzną Ukrainy i nie jest wymierzone przeciw Polsce - powiedział prezydencki minister Paweł Wypych.

"Rzeczpospolita": Biuro Bezpieczeństwa Narodowego twierdzi, że ma dowody na blokowanie przez specsłużby karier osób niewygodnych dla władzy - informuje gazeta. W obliczu tragedii Polacy dokonali rachunku sumienia, a negatywne opinie o prezydencie i prezydenturze zastąpiło jedno określenie: patriota - mówi dr Mikołaj Lewicki z Zakładu Psychologii Społecznej Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Wyprowadzili sprzed ołtarza, zamknęli kościół i odebrali klucz - tak parafianie z Parciak (warmińsko-mazurskie) pozbyli się swojego proboszcza. Od lat zarzucają mu alkoholizm, wulgarne zachowanie i niewypełnianie obowiązków, a w charakterze że kuria - ich zdaniem - nie reaguje na skargi, wzięli sprawę w swoje ręce - pisze "Tygodnik Ostrołęcki". 7 kwietnia Romuald Szeremietiew, wiceszef MON w rządzie AWS, będzie apiać sądzony za bezprawne admitancja swego asystenta Zbigniewa Farmusa do tajemnic państwowych. Prawomocne jest zaś rehabilitacja b. wiceministra w sprawie jego rzekomej korupcji. 17-letnią Klaudię Aksamit, która udzieliła pierwszej pomocy mężczyźnie rannemu w wypadku, nagrodził w prezydent Kielc Wojciech Lubawski.Opozycja żąda żółtej kartki dla Radosława Sikorskiego za brak na spotkaniu szefów MSZ UE, ale Donald Tusk nie zamierza jej wyciągać. - Polska nie straciła na tym ani jednego euro, ani nic z reputacji i prestiżu. jeżeli było inaczej, ta kartka nie byłaby żółta - zapewnił premier. "Zawartość tego tekstu jest niesłychanie przejmująca, ale jednocześnie bardzo rzeczowa przypominają,a najważniejsze fakty związane ze zberezeństwo katyńską i ich późniejsze konsekwencje" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Zbigniew Kuźmiuk, komentując przemówienie, które Lech Kaczyński miał wygłosić w Katyniu. "Według współpracowników Prezydenta miało to być jedno z najważniejszych wystąpień Jego prezydentury" – dodaje były poseł. Szerszy dostęp do akt i nowe zasady wyboru szefa Instytutu Pamięci Narodowej - takie zmiany w IPN wprowadza model PO, którym w środę zajmie się Sejm. PiS twierdzi, że ze strony rządzących jest "ciśnienie", iżby jak najszybciej zakończyć prace w tej sprawie.

Paraliż PKP. Radom-Warszawa w 12 godzin


- Stoimy od wielu godzin. Marzniemy. Czekamy na pomoc. Jesteśmy głodni - mówi nam Monika Maj, pasażerka pociągu, kto utknął na trasie z Radomia do Warszawy. W podobnej sytuacji są tysiące Polaków. Pociągi w całym kraju mają opóźnienia sięgające chociażby kilku godzin. - Drużyny konduktorskie same próbują spychać z torów gałęzie. Nie wiecznie jest to możliwe - załamuje ręce Beata Czemerajda z PKP Intercity.

Mydło lubi zabawę w chowanego ze szkołą


Mydło, ciepła woda, papier toaletowy i łazienka w środku budynku to luksus? Okazuje się, że tak - w polskich szkołach. prawo ministra edukacji gwarantujące te dobra w szkołach wejdzie w życie we wrześniu... 2011 roku. Samorządy gminne wyprosiły w resorcie, by dał im więcej czasu na przystosowanie się do nowych przepisów - donosi "Dziennik Polski".

Grad: nieważny śmiech mnie ogarnia


lecz wciąż pusty chichot mnie ogrania - stwierdził minister skarbu w reakcji na wypowiedź prezesa PiS. Jarosław Kaczyński powiedział w "Kropce nad i" w TVN24, że dokumenty rządowe z prośbą o objęcie przez CBA tarczą antykorupcyjną przetargu na stocznie mogą być antydatowane. - pokup jest komisja śledcza - przekonywał. - całkiem nie - ripostował Aleksander Grad.

30. rocznica samospalenia Walentego Badylaka


Protestując "przeciw zmowie milczenia wokół zbrodni w Katyniu, demoralizacji młodzieży i zniszczeniu rzemiosła" wcześniejszy wojskowy AK Walenty Badylak dokonał 21 marca 1980 roku aktu samospalenia na Rynku Głównym w Krakowie. W tym roku mija 30 lat od tego wydarzenia.

Oto "jedna nietypowa foka"


- kompania wachtowi z pokładu obserwowali foki na run i zobaczyli, że jedna jest nietypowa - to był pies - o tym, jak marynarze ratowali słynnego psa dryfującego na krze, powiedział jego wybawca Adam Buczyński. wilk morski został laureatem konkursu "Serce dla zwierząt" organizowanego dzięki miesięcznik "Mój Pies". Nagrodę ex-aequo odebrała Ewa Grabowska, fryzjerka dla psów, która strzeże zwierzęta ze schroniska, wskutek czemu częściej są adoptowane.