Federacja Rosyjska chce pożenić TNK-BP z Gazpromem na Syberii


Moskwa podyktowała spółce brytyjskiego BP nowe smykałka zachowania złóż gazu na Syberii. towarzystwo BP nie straci koncesji, jeżeli weźmie do spółki Gazprom.

praca przemysłowa w USA we wrześniu wzrosła o 0,7 proc., po wzroście w sierpniu 2009 o 1,2 proc. po korekcie - podała w piątek opanowanie Federalna (Fed). 7 maja br. opublikowany został doniesienie zbiorczy nt. potencjału zarządzania regulacyjnego 10 państw, które przystąpiły do Unii Europejskiej w 2004 r. raport został przygotowany w ramach Programu SIGMA realizowanego za pomocą Komisję Europejską i OECD. komisja Nadzoru Finansowego sprawdza, czy w trakcie piątkowej sesji giełdowej doszło do manipulacji - podaje radio RMF FM. rozstrzygnięcie o wszczęciu śledztwa zapadła tuż po godzinie 15, kiedy jak grom z jasnego nieba giełda "wystrzeliła" w górę i na wystarczy sesji przebieg akcji ciężko spadł. reszta sesji była za bardzo zaskakująca - poniekąd jak na przypadający na piątek "dzień trzech wiedźm".Opera Software udostępnia nową wersję beta przeglądarki internetowej Opera 10.50. obecnie kompilacja ta dostępna jest ale wręcz w wersji dla systemów operacyjnych Windows. Sprzedaż tzw. złota inwestycyjnego, inaczej sztabek różnej wielkości rozpoczęła się u nas z chwilą akcesji do Unii Europejskiej - pisze "Parkiet". Aż cztery z pięciu tytułów nominowanych do Independent Spirit Awards w kategorii \\\\\\\\\\\\\\\"najlepszy błona fotograficzna roku\\\\\\\\\\\\\\\" miało swoją premierę na festiwalu w Sundance.

Michał Przysiężny po raz pierwszy w karierze wszedł do pierwszej setki rankingu ATP World Tour, awansując w pierwszy dzień tygodnia ze 104. na 94. miejsce. Dołączył w ten sposób do innego polskiego tenisisty Łukasza Kubota, który utrzymał 41. pozycję na świecie.

większa część klubów poselskich poparła w środę propozycję, zgodnie z którą organy piszczałkowe podatkowe, które rozpatrują odwołania podatników, miałyby ich informować o swoim stanowisku w tych sprawach. droga takie przewiduje projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej. telefonista kart płatniczych przejmuję firmę CyberSource Corp., która tworzy program odpowiadające za bezpieczeństwo transakcji internetowych. Za transakcję Visa zapłaci gotówką

1 grudnia br. na Politechnice Wrocławskiej odbyło się spotkanie, w trakcie którego podpisano umowę przedłużającą współpracę między kartel Polskich Uczelni Technicznych, przedstawicielami spółek energetycznych należących do Grupy EDF Lechistan oraz EDF R&D (Research and Develompent). W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem ogólnie pomysły na świąteczne dania. teraz zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. dzisiaj proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej.. W Jarocinie, nie ale wręcz festiwale niejako milion złotych (950 tys. zł.) kosztował ponad 1 km drogi powiatowej zrealizowanej w Niedźwiadach (powiat jarociński). Do kwoty pół miliona złotych, ...W swoim ostatnim sparingu przedtem wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0). W maju zarejestrowano o 0,43 proc. więcej pojazdów miesiąc do miesiąca zaś o 20,65 proc. więcej rok do roku - podał Samar w komunikacie. – Małe i średnie firmy potrafią w pośpiechu i efektywnie dostosować się do zmiennej sytuacji rynkowej. Dzięki ich działalności, skutki światowego kryzysu gospodarczego są w Polsce mniej odczuwalne – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na przestrzeni międzynarodowej konferencji „Wyzwania dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w czasie kryzysu”. spotkanie odbyło się 29 kwietnia br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Toyocie grozi w USA proces zdyscyplinowany za ukrywanie defektów aut


\\\\\\\"\\\\\\\"Cesarzowa Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu odczujesz bajeczny atak energii, istota będzie pracował na najwyższych obrotach. Wykorzystaj pożądany ci klimat dla tego, co od dawna było twoim marzeniem - zaplanuj zwariowany wyjazd, ewentualnie randkę z kimś, kogo znasz tylko ze słyszenia. Nowości ci sprzyjają. horoskop.wp.pl

Wojas miał 0,61 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., wobec straty przed rokiem


\"Wenecja\" - najnowszy celuloid Jana Jakub Kolskiego - trafi do kin już 11 czerwca. W obrazie zobaczymy m.in. Magdaleną Cielecką i Agnieszkę Grochowską.

Gdańska remontówka zdobywcą prestiżowej nagrody


Gdańska Stocznia Remontowa SA zdobyła prestiżową nagrodę Green Ship of the Year ("Ekologiczny Statek Roku") za przyjazne środowisku statki napędzane LNG. Informa Maritime Events przyznała stoczni ten tytuł za dwustronny prom fiordowy "Moldefjord".

Europa poprosi MFW o pomoc dla Grecji


Nicolas Sarkozy i Angela Merkel doszli do porozumienia. pas euro ma zawołać Międzynarodowy fundusze finansowy o sukurs dla Grecji. posiłki to ma być uzupełnione o pożyczki od partnerów ze strefy euro.

Dramatyczna posiedzenie na Wall Street. O krok od krachu


Chwile grozy przeżyli w czwartek posiadacze amerykańskich akcji. W połowie sesji indeksy znienacka zanurkowały. Dow Jones tracił niby tysiąc punktów. Na szczęście inwestorzy wzięli się w garść i odrobili większa część strat.