Komplikacje obok rejestracji kandydatury Leppera


Państwowa Komisja Wyborcza dokonała ponownej weryfikacji zgłoszenia kandydatury Andrzeja Leppera i wydała zgodę na rejestrację.

Aleksander Kwaśniewski ma zostać szefem Polskiego Komitetu Olimpijskiego wg Władysława Frasyniuka. jakkolwiek były prezydent zaprzecza tym informacjom. Z najnowszego sondażu TNS OBOP wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w drugi koniec tygodnia maja, na PO głosowałoby 47 proc. wyborców, a na PiS - 39 proc. Analizują notowania od marca poparcie dla PO spadło o 12 pkt proc., a dla PiS - wzrosło aż o 15 pkt proc. W telewizji Al-Dżazira pojawiło się nagranie z Osamą Bin Ladenem. Potwierdza on w nim, iż to Al-Kaida stała za nieudaną próbą zamachu na samolot amerykańskich linii lotniczych Northwest, który 25 grudnia leciał z Amsterdamu do Detroit.WIG20 oddalił się już o 50 pkt od szczytu hossy zanotowanego we wtorek, a na wartości traciły i indeksy innych giełd europejskich w reakcji na skokowy rozwój rentowności greckich obligacji. Wydawcy książek setkami skarg zasypują Chomikuj.pl - najpopularniejszy serwis wykorzystywany do udostępniania nielegalnych kopii książek. Komisja Przyjazne kraj chce, by obywatele- zamiast opisywać w różnych sprawach dodatkowe urzędowe zaświadczenia - mogli składać w urzędach własne oświadczenia.

Bundestag wybrał Merkel na kolejną kadencję, a prezydent helmut Horst Koehler przekazał jej nominację na kanclerza. jeszcze dzisiaj ma nastąpić zaprzysiężenie nowego rządu i pierwsze danie audiencja gabinetu. Expose przewidziane jest na 10 listopada.

Jak donosi "Rzeczpospolita", już niezadługo Instytut Pamięci Narodowej opublikuje spadek całej rozmowy Wojciecha Jaruzelskiego z gen. Wiktorem Kulikowem z 1981 roku dotyczącej wprowadzenia stanu wojennego. Inflacja w kwietniu spadła podług resortu finansów do 2,3% r/r przy 2,6% w poprzednim miesiącu, powyżej konsensusu prognoz, który plasował się na poziomie 2,2%.

W marcu 1992 r. na plaży w pobliżu Juraty znaleziono ranne, wycieńczone focze niemowlę. Foczka została przewieziona do Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, gdzie dzięki troskliwej opiece wróciła do zdrowia. Zgodnie z nowymi przepisami kluczowy rewizor Ochrony Środowiska winien ciągnąć się rejestr podmiotów wprowadzających na bazar baterie i akumulatory. wczoraj w Sopocie odbyło się wywiad premiera Donalda Tuska z Jose Luisem Rodrigezem Zapatero. na przestrzeni wizyty premierzy podpisali m.in. umowy o sprzedaży uprawnień do emisji CO2.zamek w Golczewie stanął na przesmyku pośrodku jeziorami Szczuczym i Okonie coraz w końcu XIII w. Wiadomo, że w 1304 r. biskup kamieński Henryk Wachholz odkupił go od rycerzy z rodu Smellingów. Zgodnie z art. 30a ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000r. Nr 14, poz. 176 z późn. zm.), zwanej dalej "ustawą", od uzyskanych przychodów z odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku podatnika lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, prowadzonych przez podmiot uprawniony na podstawie odrębnych przepisów, z wyjątkiem środków pieniężnych związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą, pobiera się 19 % zryczałtowany taksa dochodowy. Banki oczekują od klienta założenia konta z wpływami wynagrodzenia już nie tylko w sąsiedztwie udzielaniu kredytu mieszkaniowego czy gotówkowego.

średnia cena złota jest o 12% większa niż w 2008 roku


Światowa zgromadzenie Złota (World Gold Council) opublikowała pociągający meldunek na temat kształtowania się popytu i podaży złota w 2009 roku.

Stawki za m 2 w większości w miejsce minimalnie poszły w górę


Październik był kolejnym miesiącem, w którym średnie ceny ofertowe mieszkań przeciwnie nieco drgnęły. Jednak, jak wynika z wyliczeń serwisu Oferty.net, w minionym miesiącu stawki w większości miast minimalnie poszły w górę.

Referendum w Słowenii


W Słowenii trwa przed chwilą referendum w sprawie sporu granicznego z Chorwacją. Wyborcy w zdecydują w nim, czy godzą się na arbitraż międzynarodowy, mający rozstrzygnąć ten konflikt. konflikt o granicę utrudnia wstąpienie Chorwacji do Unii Europejskiej.

Obraźliwe maile w skrzynce Czarneckiego


Europoseł PiS Ryszard Czarnecki od soboty jest zasypywany obraźliwymi wiadomościami mailowymi. Wśród nich znalazło się ostrzeżenie: Śmieciu, powinieneś zejść .

Z naszym biurem podróży wszystkie wycieczki szkolne Warszawa będą niezapomnianą przygodą dla dzieci z twojej szkoły

dzień dzisiejszy druga tura wyborów regionalnych we Francji


dzień dzisiejszy rozpoczęła się druga tura wyborów regionalnych we Francji. Faworytem jest lewica, znajdująca się aktualnie w opozycji. Ma ona szanse na wygrana w poniekąd wszystkich okręgach.