Archiwum prasowe British Library w internecie


Renomowana brytyjska placówka badawcza British Library udostępni w internecie część swego przebogatego archiwum prasowego, obejmującego 300 lat i składającego się z 75 mln stron.

Kapsaicyna, związek ustępliwy za przeszywający smak papryki chili może pomagać w zrzuceniu zbędnych kilogramów i zapobiegać odkładaniu się tkanki tłuszczowej - potwierdzają amerykańskie badania. 1 stycznia 2011 w Polsce rozpocznie się wydawanie nowych dowodów osobistych z mikroprocesorem. Zamówienia z polski mogą pobudzać światowym rynkiem kart chipowych - informuje "Puls Biznesu". Niskobudżetowy przewoźnik easyJet we współpracy z Airbusem przetestują czujniki podczerwieni zamontowane na kamerach na dziobie samolotu, umożliwiające detekcja wulkanicznego pyłu i modyfikowanie trasy lotu - informują brytyjskie media.- nasz duchowny, wobec którego sąd w brazylijskim stanie Rio de Janeiro wydał w czwartek zlecenie zatrzymania w związku z oskarżeniami o pedofilię, oddał się w piątek w ręce policji i przebywa w areszcie - podał cytowany w sobotę przez AP pośrednik stanowych władz. wedle opublikowanych w piątek fragmentów decyzji sądu 44-letni eklezjasta proch przekształcić dom parafialny w "erotyczne więzienie". przełom w stosunkach własny z Rosją nie został wywołany za pośrednictwem katastrofę prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem, ale jest elementem nowego kierunku polityki zagranicznej, przyjętej przedtem z inicjatywy Dmitrija Miedwiediewa i Władimira Putina - informuje ruszczyzna "Newsweek". W Petersburgu dwaj milicjanci usłyszeli zarzuty znęcania się nad niepełnoletnimi – informuje serwis Fontanka.ru.

Naukowcy amerykańscy opracowali rewolucyjną technologię umożliwiającą częściowe przywrócenie niewidomym osobom wzroku z pomocą końcówek nerwowych języka. gazeta "Scientific American" poinformowało, że wskutek małemu przyrządowi - Brain Point pozbawieni wzroku ludzie zaczynają widzieć.

To miała być kolejna wakacyjna atrakcja. Dwaj koledzy wsiedli do wagoniku, który miał ich zwieźć po torze saneczkowym z górska kraina Wdżar w Kluszkowcach (pow. nowotarski). W czasie jazdy 15-latek siedzący z tyłu wychylił się i uderzył głową w słup. Zginął na miejscu. Dwa kilogramy kokainy próbował przemycić w żołądku do helmut nigeryjski polityk, którego w poniedziałek na lotnisku w Lagos aresztowała agencja ds. walki z narkotykami. Za kasa z przemytu chciał sfinansować swoją najbliższą kampanię wyborczą.

Lista wpadek organizatorów igrzysk w Vancouver rośnie lawinowo. Poczynając od drobiazgów, takich jak kłopoty ze zniczem w ciągu ceremonii otwarcia, a kończąc na złym przygotowaniu i zabezpieczeniu niektórych tras, co grozi bezpieczeństwu sportowców. Zawalony dach kamienicy, dzieci ewakuowane z przedszkola, naruszone konstrukcje budynków - śnieg raz za razem w wyższym stopniu daje się we znaki. eksponent straży pożarnej Paweł Frątczak przestrzegał w TVN24, że "tragedia sprzed czterech lat w hali Targów Katowickich nie nauczyła nas nadto wiele". Niebezpieczny jest niemniej jednak nie owszem zalegający śnieg, zważać wypada oraz na potężne sople zwiasające z dachów. "iSilvio"- to imię nowej aplikacji do aparatów iPhone i iPod, wprowadzonej do sprzedaży. ze względu niej wolno być w użyciu wszelkie informacje na temat premiera italianiec Silvio Berlusconiego i zbiór jego 400 złotych myśli.- Na pewnym etapie zostaliśmy porównani do faszystów i pedofili - żali się w obronie kolegów, miłośników pokera, Michał Wiśniewski. według niego prezydent, składając sygnatura pod ustawą hazardową, "podpisał bubel". - tak aby rozgrywać w pokera zejdę teraz do podziemia. lub wyjadę - obiecuje celebryta. A PO odpowiada: - Ta rozporządzenie zawęży szarą strefę, a nie ją rozszerzy. bieda z hamulcami i instalacją elektryczną - to z tych powodów koncern motoryzacyjny Chrysler wezwał do naprawy mniej więcej 600 tysięcy różnego typu samochodów. Plaże nad Morzem Czarnym ulegają silnej erozji i mogą zniknąć w ciągu 20 najbliższych lat - ostrzegły w poniedziałek władze rumuńskie.

Prace domowe zapewniają najlepszą gimnastykę


Naukowcy brytyjscy ustalili, że prace domowe zapewniają w znacznym stopniu lepszą gimnastykę, niż gra video WII Fit, ponieważ pod ręką zwyczajnym sprzątaniu łazienki lub odkurzaniu mieszkania można spalić w dużym stopniu więcej kalorii.

smoczek połknął Volvo


interes była przygotowywana od wielu miesięcy, juz wydawało się, że nic z tego nie będzie - a atoli udało się. Chińska interes Geely Automobile przejmie produkcję samochodów osobowych Volvo od koncernu Forda. W niedzielę pod Goeteborgiem została podpisana w tej sprawie umowa.

Oto najseksowniejsza kobieta świata roku 2010


W corocznym rankingu stu najseksowniejszych kobiet świata magazynu "FHM", pierwsze zaszczytne pozycja zdobyła brytyjska piosenkarka Cheryl Cole. Sędziowie docenili jej wdzięki już dalszy raz z rzędu.

PiS niczyj w pomyśle przejęcia śledztwa od Rosjan


Uchybienia i zaniedbania zarzuca PiS prowadzonemu przez Rosjan postępowaniu ws. katastrofy smoleńskiej. I więc wzywa w rezolucji premiera, by wystąpił o zacięcie śledztwa, proponując by jej algorytm był rozpatrywany coraz na tym posiedzeniu Sejmu. Inicjatywy nie popierają inne kluby: PO, PSL i SLD.

aparat telefoniczny ładowany ruchem użytkownika


Telefon, który ładuje się dzięki ruchom użytkownika opatentowała na amerykańskim rynku firma Nokia - informuje "New Scientist".