Archiwum prasowe British Library w internecie


Renomowana brytyjska placówka badawcza British Library udostępni w internecie część swego przebogatego archiwum prasowego, obejmującego 300 lat i składającego się z 75 mln stron.

- To skandal - tak treściwie Elżbieta Chojna-Duch z RPP ocenia środowe oficjalna wypowiedź Sławomira Skrzypka, który stwierdził że uchwała Rady ws. liczenia zysku NBP jest niezgodna z prawem. To, kto w tym sporze ma rację, rozstrzygnie być być może Europejski Bank Centralny, kto o opinię w sprawie poprosił stary NBP Sławomir Skrzypek. Tym społem nie zorganizowana zespół przestępcza, a pracobiorca banku okradał bankomaty. podczas uzupełniania nie wkładał do maszyny wszystkich pieniędzy. Przywłaszczył w ten droga ponad 300 tys. złotych. Adam Michnik odebrał doktorat honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. szkoła wyższa uhonorowała redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" za "za niezłomne propagowanie wartości demokratycznych i humanistycznych w kulturze i polityce polskiej. świętowanie została choć zakłócona. - Hańba! To jest haniebna świętowanie - rozlegały się okrzyki na sali.Urządzenie do opiekania papryki zostało uznane dzięki Bułgarów za najbardziej wywrotowy unowocześnienie dla gospodarstwa domowego XX wieku. poprawnie zmodyfikowana końcówka skanująca mikroskopu sił atomowych - AFM, ang. atomic force microscope - umożliwia, poniekąd jak za pomocą czarodziejskiej różdżki zdalne, bezdotykowe obsługiwanie pojedynczych nanoobiektów np. kropek kwantowych, nanorurek węglowych, a nawet cząsteczek wirusa, donosi "Nanotechnology". W wyborach prezydenckich albo zagłosujesz na Wiktora Janukowycza, czy też będziesz przeklęty - takie ultimatum postawił swym parafianom księżulo prawosławny w jednej ze wsi obwodu rówieńskiego w zachodniej części Ukrainy.

Kadra poznańskiej UM wiedziała o metodach "leczenia", stosowanych za pomocą prof. Lechosława Gapika. nadzorca Katedry i Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży prof. Andrzej Rajewski podpisywał doniesienie do prokuratury dotyczące molestowania 15-latki.

Mierzy 82 centymetry długości i kompletnie nie boi się ludzi. Szczura-giganta odkryto w dżungli w Papui-Nowej Gwinei. W londyńskich sklepach sieci Selfridges pojawiła się najdroższa szynka na świecie sprzedawana w cenie 1800 funtów za niecałe 7 kilogramów.

Huraganowe wiatry i obfite opady śniegu sparaliżowały wczoraj impreza na drogach. dziś przede wszystkim trudne zacięcie na drogach panują w Małopolsce, na Pomorzu i Podkarpaciu. W czwartek wiatr zelżał, a zamiast śniegu pada deszcz, wprawdzie utrudnienia wciąż występują. Pod Warszawą tir zablokował krajową siódemkę. Ciężarówki zablokowały też drogę krajową numer trzy prowadzącą z Zielonej Góry do granicy z Czechami. Trudna wypadek jest także w Kotlinie Jeleniogórskiej - tam na zasypanych drogach tiry utknęły nie mogąc wtargnąć wzniesienia. Palenie papierosów w okresie ciąży znacząco zwiększa groźba wystąpienia u dziecka problemów natury behawioralnej. Tim Sylvia triumfuje. Po pokonaniu Mariusza Pudzianowskiego powiedział: "I tak wytrzymał dłużej, niż myślałem". Polak uznał wyższość rywala, ale w wypowiedzi dla tvn24.pl obiecuje: coraz o mnie usłyszycie.Prezydent Świnoujścia nie zamierza usuwać ze ścian magistratu krzyży i czeka na decyzję sądu w tej sprawie. Tak zapowiada jego rzecznik Robert Karelus. Pozew przeciwko gminie Świnoujście złożył do szczecińskiego sądu cywilnego Lesław Maciejewski. gorsza połowa uważa, że eksponując krzyże w urzędzie miejskim gmina narusza jego dobra osobiste. W wypadku niekorzystnego dla nich wyroku sądu, obie strony zapowiadają odwołanie się do wyższych instancji. PETA drugi raz szokuje, tym pospołu z pomocą polskiej modelki. Joanna Krupa - naga w aureoli, z anielskimi skrzydłami - unosi się nad stadem szczeniaków. bufory i pizda modelki zasłania owszem trzymany za pośrednictwem nią krzyż, a wszystko dzieje się w kościele. To musiało przerwać się skandalem. Zakończyło się czterogodzinne przesłuchanie Jacka Rostowskiego przed komisją hazardową. - minister sportu Mirosław Drzewiecki zgodził się, że dopłaty od gier są celowe po moich naciskach i wyraźnych sugestiach - mówił minister finansów. poprzedni pryncypał resortu sportu twierdził, że owe dopłaty, o co zabiegali biznesmeni z branży hazardowej, nie są potrzebne. nadal się z tego wycofał. - Prosiłem ministra, by dopłaty od gier hazardowych jednak pozostały - podkreślił Rostowski.

Wygrał 10 tys. euro, ale... zjadł kupon


Jeden z pasażerów linii lotniczych Ryanair wygrał na pokładzie samolotu 10 tysięcy euro. Gdy wszelako usłyszał, że załoga nie dysponuje taką kwotą, zdenerwował się i... zjadł kupon.

sekretariat płaci za kwatera syna Grasia


ostatni weekend wakacji wyraziciel rządu, Paweł Graś postanowił zegnać wraz z synem. Z tej okazji zabrał go na firmowy wyjazd do Sopotu i zafundował nocleg w hotelu Sheraton. Wydaje się - zachowanie godne pochwały, ale za rodzinny wypad zapłacą podatnicy.

rekord świata: największe zgromadzenie piratów


W angielskim miasteczku portowym Brixham w hrabstwie Devon ustanowiono nowy najlepszy wynik świata w kategorii: największe zgromadzenie piratów.

Kończą identyfikację głosów załogi Tupolewa


komitet Techniczna Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) przystąpiła do końcowych prac związanych z identyfikacją głosów załogi prezydenckiego samolotu - poinformował w środę przedstawiciel MAK. TU-154 z prezydentem Lechem Kaczyńskim i 95 innymi osobami na pokładzie rozbił się w sobotę 10 kwietnia w Smoleńsku.

"Yes, of course, natuerlich, jawohl, absolument"


przyspieszony krok i uśmieszek na twarzy skrywający zakłopotanie. Tak w zeszłym roku polscy kandydaci na europosłów reagowali na pytania zadawane po angielsku. Jak radzą sobie dziś, po kilku miesiącach spędzonych w na korytarzach Europarlamentu? Czy Zbigniew Ziobro ćwiczył 6-8 godzin dziennie, jak zalecał Jarosław Kaczyński? Jakie postępy poczynił Wojciech Olejniczak? Sprawdził to sprawozdawca TVN24, wcielając się w rolę zagranicznego korespondenta.