obecnie się nie ubezpieczysz od powodzi


Firmy ubezpieczeniowe blokują sprzedaż polis chroniących zanim powodzią. Podnoszenie stawek i dodatkowe restrykcje dla niepewnych klientów mają ustrzec je zanim finansowym krachem. - Ubezpieczymy was, ale po powodzi - słyszą - jak pisze "Dziennik gazeta Prawa" - populacja zagrożonych terenów.

wyjąwszy nominacji generalskich dla żołnierzy w świętowanie Wojska Polskiego zostaną wręczone plus dwójka nominacje w policji - zapowiedział pryncypał prezydenckiego BBN Aleksander Szczygło. Polacy są zdeterminowani utrzymać za wszelką cenę Dom lokalny w Iwieńcu w swoich rękach - powiedział pryncypał Wspólnoty Polskiej Maciej Płażyński po rozmowach z przywódcami Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys oraz ambasadorem RP na Białorusi Henrykiem Litwinem. To się nazywa "udany tydzień". największy sukces w karierze, ponad milion dodatkowych złotych na koncie, triumfalny powrót do światowej czołówki i co chwila większe szanse na awans do turnieju mistrzyń w Dausze. Agnieszka Radwańska ostatnie dni przypuszczalnie zaliczyć do najlepszych w karierze. całość wskutek grze w finale turnieju China Open, w którym po bardzo dobrej grze... przegrała z fenomenalną Swietłaną Kuźniecową.W godzina dwunasta oraz przestrzeń powietrzna nad Krakowem została zamknięta dla samolotów rejsowych. Do południa Kraków i Rzeszów dotychczasowy jednymi lotniskami w Polsce, na których ruch się odbywał. obszar powietrzna nad Polską została dzień dzisiejszy zamknięta, jako że nad Polskę dotarła chmura pyłu wulkanicznego, który wydobywa się z wulkanu na Islandii. - Zapomnijmy, że w 2010 roku zmienimy system wyboru prezydenta - apelował w "Kawie na ławę" do premiera Eugeniusz Kłopotek. Komentując propozycje zmian w konstytucji Tadeusz Cymański z PiS cytował anegdotę: rybak złowił złotą rybkę i zapytał, spełnisz moje trzy życzenia? Na to rybka, daj błogostan ja jestem z Platformy, ja owszem obiecuję. Włoski wulkan Marsili jest aktywny, a jego ściany są kruche - poinformował włoski wulkanolog Giuseppe D'Anna z włoskiego Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii. erupcja wulkanu może wywołać tsunami, które zaleje południowe Włochy.

gość wielu talentów, alias Mariusz Pudzianowski podjął kolejne wyzwanie. Po mistrzostwach świata strongmenów i pamiętnej walce w formule MMA, "Pudzian" spróbuje swoich sił na wioślarskim ergometrze. Rywala ma masa mocniejszego, niż Marcin Najman w ringu - wicemistrza olimpijskiego Pawła Rańdę.

W środę w toku policyjnej akcji pod kryptonimem "Syrena", zatrzymano 94 osoby podejrzewane o dyfuzja w internecie pornografii dziecięcej. 10 z nich postawiono już zarzuty. Hakimullah Mehsud, najistotniejszy pakistański talib, nie żyje - podała pakistańska telewizornia PTV. Talibowie informacji o śmierci swojego lidera nie potwierdzili.

bezduszny natrysk na gorące głowy siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. W Rzeszowie typowani poniekąd do złota Abramow i spółka musieli ocenić przewaga Resovii. Pierwszą wygraną odnieśli "Akademicy" z Olsztyna. Co w żadnym razie 4 na 5 dzieci żyjących w sierocińcach na całym świecie ma przynajmniej jednego żyjącego rodzica - głosi najnowszy komunikat ogłoszony za pośrednictwem organizację charytatywną Save the Children. - co więcej ból głowy ma dzisiaj uroczy gust - przyznał trener piłkarzy Lecha Poznań Jacek Zieliński w ciągu gali podsumowującej skończony w sobotę sezon Ekstraklasy. Lech Poznań, Wisła Kraków i Ruch Chorzów odebrały nagrody za podium, a Robert Lewandowski tytuł króla strzelców i najlepszego zawodnik ligi. Za odkrycie roku trenerzy i kapitanowie drużyn Ekstraklasy uznali Artura Sobiecha z Ruchu."Dziennik czasopismo Prawna": Zaostrzenie kar chociażby do dożywocia za napaść na policjanta a inicjacja szczególnej ochrony osób, które będą bronić funkcjonariusza publicznego, to założenia projektu zmian w kodeksie karnym. Na gdańskim lotnisku doszło do awarii samolotu straży granicznej. aeroplan nie wypuścił podwozia, zablokowany jest pas startowy - donosi TVN24. A Komorowski hen przedtem Kaczyńskim. Nowy, dość pogmatwany sondaż.

Oto spis kandydatów na szefa CBA


"Rzeczpospolita": Mariusza Kamińskiego na stanowisku szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma zastąpić boss Centralnego Biura Śledczego Paweł Wojtunik - podaje dziennik.

100-letnie "Czarne Koszule" choć w Ekstraklasie?


Specyficzna mobilizacja kibiców "Czarnych Koszul" z poprzedniego meczu przyniosła efekty: Polonia syreni gród pokonała w sąsiedztwie Konwiktorskiej Jagiellonię Białystok 2:0 i przybliżyła się do utrzymania się w Ekstraklasie. Jeżeli jej się uda, to 100-lecie delfin warszawski klub będzie obchodził w najwyższej klasie rozgrywkowej.

chęć utknął w tunelu. od nowa


chęć pasażerski Eurostar z Brukseli do Londynu na dwójka godziny utknął pod Kanałem La Manche. towarzystwo Eurotunnel podała, że awaria nastąpiła z powodu "problemów z trakcją".

Prof. Krzysztof Michałek nie żyje


Amerykanista prof. Krzysztof Michałek zginął w poniedziałek w wypadku samochodowym koło Wyszkowa (Mazowieckie). Miał 54 lata. O śmierci uczonego poinformowało Biuro Rektora Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

"To nie Rzeczpospolita Polska powinna odrabiać lekcję pokory"


- To nie Rzeczpospolita Polska powinna odrabiać lekcję pokory. powód mają inni, nie my. Ci, którzy do tej wojny doprowadzili, którzy ją ułatwili - mówił Lech Kaczyński w czasie uroczystości rocznicowych na Westerplatte. Porównał też zagłada z Katyniem. - Żydzi ginęli, bo byli Żydami, polscy oficerowie, bo byli polskimi oficerami - przypomniał.