Cenzura w relacji z Cannes?


Czy dziennik w pierwszym kanale włoskiej telewizji publicznej RAI dopuścił się cenzury? - zastanawiają się komentatorzy po incydencie, do jakiego doszło 23 maja, podczas relacji z gali zakończenia festiwalu filmowego w Cannes, gdy nagrodę dla najlepszego aktora odbierał Włoch Elio Germano.

W czwartek (5 listopada) tylko w INTERIA.PL odbędzie się premiera najnowszego teledysku kontrowersyjnej blogerki i wokalistki Sary May. Kompozycje o "kosmicznych odcieniach kontaktów damsko-męskich", w tym o odpadającym nosie czy 50-letniej Wiesi, znalazły się na najnowszej płycie zespołu Czarno-Czarni. R.H. Greene zamierza na początku 2010 roku rozpocząć prace nad obrazem "Slide" o Jimim Hendriksie, ma jednak pewien problem.Niemiecki reżyser Werner Herzog będzie przewodniczącym jury jubileuszowego, 60. festiwalu w Berlinie - poinformowało biuro prasowe Berlinale. Jak co roku, 1 maja na wrocławskim Rynku będzie bity Gitarowy Rekord Guinnessa. Dla tych którzy, chcą wziąć udział w wydarzeniu, ale nie opanowali jeszcze wszystkich chwytów, z pomocą rusza pomysłodawca imprezy, Leszek Cichoński. Już 19 marca rozpoczną się ogólnopolskie warsztaty gitarowe. Forest Whitaker chce nakręcić film o zamiłowaniu Louisa Armstronga do marihuany.

Zach Galifianakis dołączył do obsady filmu "Puss In Boots".

Robert Więckiewicz gra główną rolę w nowym filmie Agnieszki Holland "Ukryci", którego akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Obraz będzie wspólną produkcją Polski, Niemiec i Kanady. Jest realizowany na podstawie książki Roberta Marshalla "In the Sewers of Lvov" ("W kanałach Lwowa. Heroiczna opowieść o przetrwaniu Holokaustu"). Członkowie izraelskiego parlamentu sugerują wprowadzenie nowego prawa, które pozwoliłoby ograniczyć ceny popcornu w kinach.

Nowym zespołem w Witching Hour Productions został pochodzący z Olsztyna Non Opus Dei, jeden z ciekawszych zespołów na scenie awangardowego black metalu. Kilka tygodni temu grupa zakończyła prace nad pierwszym od trzech lat materiałem. Po wydaniu płyty "Visionism" warszawska formacja Rootwater nie próżnuje. Zespół rusza w trasę, a na dniach ukaże się klip do promującego utworu "Living in a Cage". Daniel Radcliffe wcieli się w postać niemieckiego żołnierza w nowej wersji dramatu wojennego "Na Zachodzie bez zmian" - poinformował serwis "Variety".Katarzyna Kwiatkowska i Michał Zieliński, aktorzy parodiujący co tydzień znane osoby życia publicznego w programie "Szymon Majewski Show" wystąpią w najnowszym filmie Juliusza Machulskiego pt. "Kołysanka", który pojawi się na ekranach kin już 12 lutego. W czwartek, 20 maja, rozpoczyna się trzecia edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. W związku z tym wydarzeniem przygotowaliśmy dla Was zaproszenia na tę wyjątkową imprezę. W czwartek (20 sierpnia) startuje czwarta edycja festiwalu Coke Live Music w Krakowie.

Sputnik na półmetku: spotkania z mistrzem Tarkowskim


Warszawska edycja Festiwalu "Sputnik nad Polską" dobiegła półmetka. Bohaterem kolejnego festiwalowego dnia będzie Andriej Tarkowski.

John Rambo i handlarze żywym towarem


Sylvester Stallone rozpocznie wkrótce zdjęcia do piątego filmu o Johnie Rambo.

Siły natury opóźnią przylot gości do Cannes?


Wulkaniczny pył unosi się nad Atlantykiem. Wspomnienie pozostałe po chaosie komunikacyjnym, paraliżu ruchu powietrznego z zeszłego miesiąca jest wciąż żywe. Czy zaproszeni goście dotrą bez przeszkód na jutrzejsze otwarcie festiwalu?

Powstanie film o uczestniku brytyjskiej wersji programu "Mam talent"


Julian Jarrold stanie za kamerą obrazu "One Chance".

Moby: Wciąż czekamy na Was!


Jeszcze tylko do środy (15 października) czekamy na Wasze zgłoszenia do konkursu na teledysk do utworu "Mistake" Moby'ego, w którym nowojorski muzyk sam wybierze zwycięzcę. Pojawiły się już pierwsze prace.

Whoopi Goldberg wie, kto ma ją zagrać


Aktorka chciałaby, aby Gabourey Sidibe zagrała ją w filmie o jej życiu.

Hate na Antichristian Festival


Zespół Hate wystąpi w roli headlinera podczas pierwszego dnia Antichristian Festival 09.04 - w Rejkjawiku - najdalej na północ położonej imprezie metalowej na świecie.

Nowa płyta Całej Góry Barwinków w sprzedaży


Do sklepów tafiło kolejne wydawnictwo Całej Góry Barwinków - album "Kocham kłopoty".

Tede odpowie Peji 1 listopada?


Kolejna odsłona audycja "Wielkie Joł - Zajafka Kipi" odbędzie się wyjątkowo w dzień Wszystkich Świętych.

Za mundurem panny sznurem?


Krakowska formacja New York Crasnals zarejestrowała materiał na drugi pełnowymiarowy album.

Żadan laureatem polskiego konkursu literackiego


Laureatem drugiej edycji polskiego konkursu literackiego dla ukraińskich pisarzy został Serhij Żadan, twórca z Charkowa na wschodniej Ukrainie. Nagrodę im. Josepha Conrada, ufundowaną przez Instytut Polski w Kijowie, wręczono mu w sobotę wieczorem.

Pół-czarownica Rose McGowan


Rose McGowan dołączyła do obsady filmu "Conan".

Powstanie całkiem nowa "Akademia policyjna"


"Akademia policyjna" już niebawem powróci na duży ekran.

Kino i warsztaty producenckie na OFF Festivalu


"Chcecie się dowiedzieć, jak dobrze nagrać piosenkę? Albo obejrzeć doskonały film z muzyką w tle – o kultowych festiwalach, świętach na Marsie, Arcade Fire albo Johnnym Cashu?" - OFF Festival zaprasza do kina i na warsztaty produkcji muzycznej.

Grupa Operacyjna: pastisz nawiązujący do audycji Wojewódzkiego i Figurskiego


Grupa Operacyjna zaprezentowała swój nowy utwór, zatytułowany "Poranny WF". Tym razem członkowie formacji przygotowali pastisz nawiązujący do radiowej audycji Michała Figurskiego i Kuby Wojewódzkiego.