Oto "jedna nietypowa foka"


- Koledzy wachtowi z pokładu obserwowali foki na plajta i zobaczyli, że jedna jest nietypowa - to był czworonóg - o tym, jak marynarze ratowali słynnego psa dryfującego na krze, powiedział jego wybawca Adam Buczyński. marynarz został laureatem konkursu "Serce dla zwierząt" organizowanego dzięki miesięcznik "Mój Pies". Nagrodę ex-aequo odebrała Ewa Grabowska, fryzjerka dla psów, która strzeże zwierzęta ze schroniska, ze względu czemu częściej są adoptowane.

niesłychanie ostry komentarz Leszka Millera do filmu TVP "Towarzysz generał". - Reżyser tego filmu to Goebbels naszych czasów - stwierdził w RMF FM były premier. Lech Wałęsa wciąż potrafi zaskakiwać. na przestrzeni uroczystości upamiętniających 20. rocznicę zburzenia muru dzielącego Republika Federalna Niemiec używał kolokwialnych określeń w odniesieniu do polityków zaproszonych na uroczystość. Były poseł SLD Piotr Gadzinowski powiedział nim sejmową komisją śledczą ds. zbadania tzw. afery hazardowej, że jego apostrofa w charakterze świadka jest nieuzasadnione. Jak zaznaczył, nie chce zeznawać przed komisją, bo "narusza to jego dobra osobiste". Zwrócił się do przewodniczącego Mirosława Sekuły (PO) o przeproszenie go za to, że musiał stawić się przed komisją.relacja pary 70-latków z podkarpackiej wsi Brzóski, którzy nie mają środków do życia, a mimo to muszą odwzajemnić się urzędniczą karę za złamanie dwóch małych drzewek w lesie wywołała lawinę komentarzy. Nasi internauci i widownia nie szczędzili ostrych słów pod adresem bezdusznych - ich zdaniem - urzędników, ale co ważniejsze wielu zadeklarowało ciągota pomocy. Podajemy dodatkowy humoreska konta, na który jest dozwolone wpłacać pieniądze dla państwa Hopów. Przemysław Gosiewski odpowiada dziś nim hazardową komisją śledczą. Na początek poinformował, że ma zastrzeżenia, co do bezstronności Sławomira Neumanna i że złożył przeciw niemu pozew w sądzie. Nie chciał wszelako złożyć wniosku o wyłączenie posła PO z posiedzenia. Nasze prawo, w kwestii podsłuchów, nie daje dyspozycja wykrycia nieprawidłowości. - Ale władzy nigdy to nie martwiło, bo każda chętnie korzystała z luk w podsłuchowym nieomal - ocenia Ewa Siedlecka z "Gazety Wyborczej". Publicyści pytają o skalę podsłuchów i o to, co oznacza absencja kontroli nad nimi. - Czy mamy do czynienia z bandą psotnych chłopców zabawiających się cudzymi tajemnicami? - docieka Piotr Zaremba.

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę hazardową. Potwierdził to na konferencji prasowej Władysław Stasiak z Kancelarii Prezydenta, zapowiadając jednocześnie, że zostanie ona także skierowana do Trybunału Konstytucyjnego.

postać wody w Wiśle w Warszawie z każdą godziną zmienia się. O godzinie 19. po raz pierwszy stan wody zaczął opadać. O ile jeszcze o godzinie 18.30 postać wody wynosił 766 centymetry, to pół godziny później było to 765 centymetry. Europoseł PO Paweł Zalewski, odnosząc się do decyzji norweskiego Komitetu Noblowskiego o przyznaniu pokojowej nagrody Nobla prezydentowi USA Barackowi Obamie, ocenił, że jest to akonto na konto przyszłych jego osiągnięć.

Zakończyła się pierwsza część krajowych uroczystości na Westerplatte. Na miejscu byli prezydent Lech Kaczyński, premier Donald Tusk i wielu ministrów. Padły słowa o Katyniu i pakcie Ribbentrop-Mołotow. W Wieluniu najwyższym przedstawicielem władz był marszałek Bronisław Komorowski. Zdaniem Ludwika Dorna sukurs Włodzimierza Cimoszewicza troszkę pomoże Bronisławowi Komorowskiemu. - To będzie lekkie wyporność - stwierdził wysłannik polski wartość w "Rozmowie Rymanowskiego". Kraj nad Wisłą system ekonomiczny boryka się z wieloma problemami, choć biorąc pod uwagę kryzys można uznać, że jest w dobrej kondycji - uważają ekonomiści, odnosząc się do piątkowego wystąpienia ministra finansów."Polska The Times": O tragicznym symbolizmie katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, czasopismo rozmawiała z Lidią Szewcową, główną analityk Moskiewskiego centrum Carnegie. Podczas piątkowych starć z policją, która otworzyła ogień do demonstrantów, zginęło 5 osób, a 12 zostało rannych - poinformowali przedstawiciele opozycji. Od tygodnia na Wybrzeżu Kości Słoniowej trwają protesty w przeciwieństwie rozwiązaniu "rządu jedności". "Od Was, dla Was" - to główna zasada, na której opiera się platforma infrastruktura TVN24. Dziś po raz dodatkowy przypominamy o niej i oddajemy wam naszą stronę. Po to, byście informowali nie nas, ale za naszym pośrednictwem, siebie nawzajem... O tym gdzie są korki, a dokąd ich nie ma, w które pociągi nie wsiadać, po jakich drogach nie jeździć ... Pomóżcie sobie, nie dajcie dosięgnąć się zimie.

Po wyroku w sprawie afery gruntowej: Ulga dla Ziobry?


wcześniejszy minister sprawiedliwości i Prokurator plenarny Zbigniew Ziobro (PiS) uważa, że wyrok sądu w sprawie oskarżonych o płatną protekcję w "aferze gruntowej" pokazała, iż działania prokuratury i CBA, gdy pełnił swoje stanowisko, poprzedni legalne i zgodne z prawem, mimo temu, co zarzucała mu opozycja.

Jesteśmy bogatsi, pijemy więcej alkoholu...


Polacy z roku na rok spożywają coraz więcej alkoholu. średnio w ciągu roku wypijamy 20 litrów wódki lub około 130 litrów piwa - wynika z najnowszego sprawozdania przygotowanego przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Platforma kupuje Stronnictwo Demokratyczne


Trzy miejsca na korona drzewa PO w kolejnych wyborach i funkcja wiceministra w zamian za wywłaszczenie ze Stronnictwa Demokratycznego Pawła Piskorskiego - według zwolenników tego ostatniego taka inicjatywa miała sycić ze strony PO, podaje "Wprost".

Najechał na przeszkodę - cztery kółka zatonęło. Jedna osoba nie żyje


22-letni mieszkaniec Sanoka utonął w Zalewie Solińskim. Samochód, którym jechał wpadł do zbiornika. z kretesem pijany kierowca i pozostały pasażer zdołali się uratować.

"To może ty byś to wziął" - "gepard" za Komorowskiego?


"Gazeta Wyborcza" zastanawia się, kto mógłby zastąpić Bronisława Komorowskiego w fotelu marszałka Sejmu. premier Donald Tusk miał proponować tę funkcję Grzegorzowi Schetynie.