Kontroler: Jak-40 nas zignorował


Rosyjscy kontrolerzy nakazali Jakowi-40, który lądował w Smoleńsku tuż przedtem prezydencką maszyną, przerwanie podejścia do lądowania. choć samolot zignorował komendę. pilot twierdzi, że jej nie usłyszał - dowiedziała się TVN24. Z kolei podług polskich pilotów prezydencki Tupolew nie proch ostatecznej zgody na wyładunek w Smoleńsku.

Krakowski Instytut Pamięci Narodowej przekazał Lechowi Wałęsie wydany z wykorzystaniem siebie agenda ścienny na 2010 rok "30 lat Solidarności". W kalendarzu, przekazanym w środę, brakowało karty z sierpniem. IPN wyraża współczucie i tłumaczy, że odchylenie kalendarza wynikała z błędu technicznego drukarni. Kraj nad Wisłą obrończyni Doliny Rospudy została laureatką prestiżowej amerykańskiej nagrody przyznawanej obrońcom środowiska naturalnego i zwanej Zielonym Noblem. Prezydent Lech Kaczyński ratyfikował umowę dotyczącą statusu amerykańskich wojsk w Polsce - tzw. SOFA (Status of Forces Agreement) - poinformowała na swej stronie internetowej sekretariat Prezydenta.Z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że krytyczne opinie na zagadnienie księży mogą być przyczyną spadku powołań - pisze "Dziennik Polski". Z powodu wielkiej wody punkt programu warszawskich szkół i przedszkoli zostanie zamkniętych w poniedziałek. Mimo, że do sporej części mieszkańców stolicy wiadomość ta dotarła, wielu coraz w niedzielę po południu była mocno zdezorientowana. Dla dużej grupy rodziców, decyzja o zamknięciu szkół jest w pełni uzasadniona. Zmarła aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie Jadwiga Jarmuł. Miała 60 lat - poinformował zwierzchnik artystyczny teatru Krzysztof Babicki. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą.

15 lat więzienia - to kara dla 30-latka, który na pierwszej randce zamordował kobietę poznaną wcześniej wskutek sms-owemu serwisowi randkowemu. Proces toczył się z wyłączeniem jawności, orzeczenie zapadł przed sądem okręgowym w Opolu.

Jak strach to do... Palikota? system i jej kandydat w wyborach prezydenckich nie mogą się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Nic skutkiem tego dziwnego, że liderzy PO zarządzili pełną mobilizację, czytamy w "Super Expressie". w ciągu zaplanowanego na początek września w Krakowie Międzynarodowego Kongresu dla Pokoju "Ludzie i religie" kard. Stanisław Dziwisz odbierze Nagrodę Orła Jana Karskiego, przyznaną mu w czerwcu z wykorzystaniem kapitułę nagrody w Nowym Jorku - poinformowało dzisiaj sekretariat prasowe Kongresu.

B. członek rządu sportu Mirosław Drzewicki będzie ponownie przesłuchany 15 kwietnia - postanowiło prezydium hazardowej komisji śledczej. Drzewiecki zapowiedział, że stawi się poprzednio komisją. Stefan Melak był patriotą, w pełni oddanym niepodległej Polsce - tak o przewodniczącym Komitetu Katyńskiego, tragicznie zmarłym 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, mówił w homilii jego przyjaciel ks. prał. Józef Maj. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w Bazylice Świętego Krzyża niedaleko Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. W Warszawie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach pochowano Grażynę Gęsicką. szefowa klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości jest jedną z ofiar katastrof w Smoleńsku. - Byłaś darem bożym - żegnał koleżankę szef partii Jarosław Kaczyński.godność kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich będzie znane do końca marca - oświadczył Donald Tusk po posiedzeniu zarządu partii. Zgodnie z rekomendacją premiera wyboru kandydata dokonają wszyscy - to jest blisko 46 tysięcy - członkowie partii w prawyborach. Zgodnie z przewidywaniami wybierać będą owszem między dwoma nazwiskami: Sikorski, albo Komorowski. Na konkluzja posłów PiS we wtorek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka - poinformował pryncypał komisji Ryszard Kalisz (SLD). Posłowie PiS będą chcieli dowiedzieć się od ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, jak postępuje śledztwo w sprawie tzw. afery hazardowej. Poseł PiS Zbigniew Wassermann zaprzeczył, by ilekroć kontaktował się z przestępcą Sławomirem R., od którego w kwietniu 2005 r. jako wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen otrzymał list. Poseł zaznaczył, że jeśli chodzi o przekazanie organom ścigania informacji o liście, działał w ramach obowiązującego prawa.

"Polski nie stać na splamiony aferami rząd premiera Tuska"


"Polski nie stać na splamiony aferami rząd premiera Tuska i pewne jest, że nasz nie stać na prezydenta Donalda Tuska" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Tadeusz Gruszka. senator PiS ocenia w ten sposób kondycję rządu od czasu ujawnienia afery hazardowej.

Suwalszczyzna: trwa zabezpieczanie mienia po trąbie powietrznej


W pięciu wsiach Suwalszczyzny, nad którymi we wtorek przeszła trąba powietrzna, trwa szyfrowanie zniszczonego mienia. Żywioł pozrywał tam dachy i linie energetyczne, połamał drzewa. Uszkodzonych zostało kilkanaście km dróg.

"Co tak śmiertelnie zagraża J. Kaczyńskiemu?"


"Co takiego, tak śmiertelnie zagraża Jarosławowi, że gotów jest poświęcić brata, aby uratować ambicja domu?" – wacek w najnowszym wpisie an swoim blogu w Onet.pl Janusz Palikot. Wiceszef klubu PO ocenia, że Jarosław Kaczyński ma ważniejsze łatwopalny niże reelekcja jego brata, Lecha, na staonowsko prezydenta Polski.

"W UE nie wyszliśmy z roli ucznia"


Kraj nad Wisłą przyzwoicie wykorzystuje nasze członkostwo w UE, szczególnie kieszeń strukturalne, ale rządzący wciąż nie nauczyli się kreować wspólnotowej polityki - oceniają sześć lat po rozszerzeniu "15" o kolejne 10 krajów europosłowie PiS Konrad Szymański i Paweł Kowal.

Pustki na spotkaniu z kandydatem na prezydenta


Andrzej Olechowski w sondażach jest co prawdziwość w czołówce, ale ostatnie jego wywiad z potencjalnymi wyborcami spotkało się z niewielkim zainteresowaniem.