The Flaming Lips: urodziny podczas festiwalu


Gitarzysta Steven Drozd obchodził swoje 41 urodziny podczas występów grupy The Flaming Lips na festiwalu Bonnaroo.

Kabanos opublikował na swoim oficjalnym profilu MySpace trzy premierowe utwory: "Buda dla Azora", "Jagoda" i "Czołg". Pochodzą one z najnowszej płyty "Flaki z olejem", której premiera najprawdopodobniej wiosną. Sting "If On A Winter's Night", Universal Zespół Backstreet Boys przyłączył się do protestu zainicjowanego przez grupę Korn, polegającego na bojkocie stacji BP - paliwowego giganta odpowiedzialnego za katastrofę ekologiczną w Zatoce Meksykańskiej.Rob Zombie, który niedawno świętował premierę horroru "H2", nie ma najlepszego zdania na temat Hollywood. 30 czerwca zespół Kings of Leon zagra w londyńskim Hyde Parku. Niespełna minuta wystarczyła, by największy dotąd koncert zespołu wyprzedał się do ostatniego miejsca. Sandra Bullock z taktem zgodziła się zwrócić swoją statuetkę Złotej Maliny przyznawaną najgorszym aktorom i filmom, gdy wyszło na jaw, że przez przypadek zabrała do domu oryginalną "nagrodę", zamiast jej tańszej wersji przyznawanej "zwycięzcom".

Rodzina Romana Polańskiego jest wdzięczna prezydentowi Francji - Nicolasowi Sarkozy'emu - za jego pomoc w sprawie uwolnienia polskiego reżysera.

Pojawiło się oficjalne stanowisko menedżmentu Natalii Kukulskiej w sprawie występu artystki na podczas Święta Świni. W czwartek, 17 grudnia, w warszawskiej Progresji zagra kultowa na scenie synth-pop grupa Vnv Nation.

The Magnetic Fields "Realism", Warner Jak co roku tuż przed wręczeniem najbardziej prestiżowych nagród filmowych rozdano te mniej chlubne, czyli Złote Maliny. Trzy statuetki zdobyli twórcy produkcji "Transformers: Zemsta upadłych", resztę - muzycy. "Nagrodę" otrzymała także Sandra Bullock, która jest nominowana do Oscara za film "The Blind Side". Scott Hicks podjął rozmowy dotyczące reżyserii obrazu "The Lucky One".Jak na razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby doszło do aukcji drogocennej biżuterii, którą gwiazda Hollywood - Anne Hathaway - dostała w prezencie od swojego byłego partnera i, jak się potem okazało oszusta, Raffaelo Follieriego. Aktorka podobno zrzekła się praw do owych klejnotów. Na kilka miesięcy przed marcową galą rozdania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbyła się kolacja, podczas której przyznano honorowe statuetki Oscara. Szczecińska formacja PMM zapowiada następcę swojego debiutanckiego krążka. Album "Rap, stresy, hulana, interesy" ukaże się w styczniu 2010 roku w Prosto Label.

Nowy album Fleetwood Mac?


Grupa Fleetwood Mac rozważa nagranie nowej płyty.

Scorpions wystąpi dziś w Zabrzu


Grupa Scorpions uświetni jubileusz 50-lecia zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca. Formacja zagra dwa koncerty.

Daniel Cudmore kandydatem na Conana


Daniel Cudmore znany z roli Colossusa z serii "X-Men" jest obok Rolanda Kickingera głównym kandydatem do roli Conana Barbarzyńcy.

Sing Sing Penelope do filmu kobiecego


W piątek 12 lutego na zaproszenie Festiwalu Kina Niemego - Kino Kobiet - zespół Sing Sing Penelope zagra muzykę do filmu "Wicher" w reż. reż. Victora Sjöströma.

Małaszyński i Pazura piją "brudzia"


Nie ma jak słodko się upić. Z takiego założenia wyszła aktorka Agata Kulesza i były piłkarz Jan Tomaszewski. Natomiast panowie Cezary Pazura i Paweł Małaszyński najpierw wypili "brudzia", a później zaczęli się kłócić. O mało nie doszło do rękoczynów!

Piękność broni męża


Brytyjska wokalistka Cheryl Cole nie potępia swojego męża za niebezpieczną jazdę samochodem.

Wystawa "Zbrodnia i kara" w muzeum d'Orsay


Niecodzienną wystawę pt. "Zbrodnia i kara" można oglądać w słynnym paryskim muzeum d'Orsay. Oprócz kilkuset dzieł malarstwa od Goi do Picassa znajduje się na niej też prawdziwa gilotyna i drzwi celi skazanych na śmierć, pochodzące z podparyskiego więzienia.

OLIS: polacy ciągle kupują te same płyty


W zestawieniu OLIS, najchętniej kupowanych płyty Polaków króluje dokładnie ta sama trójka artystów. Tak jak w ubiegłym tygodniu pierwsze miejsce zajął Sting z krążkiem "If on A Winters Night", za nim miejsca zajęli polscy artyści Hey i Agnieszka Chylińska.

Nicole Richie gwiazdą nowego sitcomu


Nicole Richie powraca na mały ekran.

Nowy krążek Nile w sklepach


W sklepach można już kupić nowy krążek Nile zatytułowany "Those Whom The Gods Detest".

James Iha: prace nad drugą płytą


James Iha rozpoczął prace nad drugim, solowym albumem. Nie jest to jedyne zajęcie byłego gitarzysty The Smashing Pumpkins.

Minuta hałasu w hołdzie McLarenowi


Rodzina Malcolma McLarena, legendarnego menadżera Sex Pistols, namawia Brytyjczyków, aby uczcili jego pamięć i przez minutę słuchali w czwartek (22 kwietnia) głośno muzyki. To właśnie na ten dzień zaplanowano pogrzeb McLarena.

Zagłosuj na najlepszego polskiego aktora młodego pokolenia!


Jeszcze tylko przez cztery dni widzowie mogą oddać głos na najlepszego młodego polskiego aktora. Do 30 listopada trwa plebiscyt publiczności Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Scissor Sisters byli bliscy rozpadu


Grupa Scissor Sisters była bliska zakończenia kariery.

Gazeta przeprasza gwiazdę


Amerykańska piosenkarka Mary J. Blige otrzymała oficjalne przeprosiny od redakcji brytyjskiego magazynu "Marie Claire". Gazeta poinformowała o ciąży gwiazdy, jednak wiadomość okazała się nieprawdziwa.