Mydło lubi zabawę w chowanego ze szkołą


Mydło, ciepła woda, papier toaletowy i toaleta do środka budynku to luksus? Okazuje się, że tak - w polskich szkołach. Rozporządzenie ministra edukacji gwarantujące te włości w szkołach wejdzie w egzystencja we wrześniu... 2011 roku. Samorządy gminne wyprosiły w resorcie, by dał im więcej czasu na przystosowanie się do nowych przepisów - donosi "Dziennik Polski".

"Jestem pewien, że wówczas PO zakończeniu kadencji będzie widoczny i z od razu lat coraz bardziej - fortuna tego przedsięwzięcia. Przyjazne przyśpieszenie" – pisze na swoim blogu Janusz Palikot. Wiceszef klubu PO komentuje w ten sposób ostatnie dokonania komisji "Przyjazne Państwo". Rejonowy Sąd Pracy w Białymstoku oddalił powództwo lekarki ze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy za nierówność płacową poniżej lekarzy rezydentów. Uznał, że takiej nierówności nie było. Wiceprezydent USA Joe Biden złożył nim południem kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. W czasie krótkiej uroczystości Biden rozmawiał z przedstawicielami środowisk żydowskich w Polsce.- PO przesadza biorąc kolejnego działalność polityczna SLD - tak decyzję Włodzimierza Cimoszewicza o udzieleniu poparcia w wyborach prezydenckich kandydatowi PO Bronisławowi Komorowskiemu skomentował kandydat PSL, wicepremier Waldemar Pawlak. - To przedwczesna rozstrzygnięcie - skomentował deklaracje Cimoszewicza Aleksander Kwaśniewski. To kluczowa noc dla Warszawy - ok. godz. 2 w stolicy spodziewana jest bałwan kulminacyjna. Po godz. 1 ilość wody w Wiśle wynosi 749 cm i podnosi się względnie powoli. Przesiąka Wał Zawadowski na Dolnym Mokotowie na odcinku ok. 500 metrów. - Nie ma potrzeby ewakuacji - zapewnia prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. O sytuacji w stolicy będziemy powiadamiać na bieżąco - śledź relację w tvn24.pl. Szef Festiwalu atut Camerimage Marek Żydowicz jednostronnie zerwał w piątek umowę z Łodzią na tegoroczną organizację festiwalu - poinformował w specjalnym komunikacie rzecznik prasowy prezydenta Łodzi Wojciech Janczyk.

"Dziennik periodyk Prawna": Od października 2009 r. w krakowskiej prokuratorze apelacyjnej toczy się precedensowe śledztwo dotyczące podejrzenia korupcji wśród sędziów Sądu Najwyższego - dowiedzieli się dziennikarze gazety.

- Kraj nad Wisłą potrzebuje dzisiaj rozumnego sporu o przyszłość - podkreślał abp Kazimierz Nycz w homilii wygłoszonej podczas uroczystej mszy św. w archikatedrze warszawskiej sprawowanej w intencji ojczyzny. Ok. 60 z 70 prokuratorów Prokuratury Krajowej chce powołać do nowej Prokuratury Generalnej Andrzej Seremet, który od środy będzie jej szefem - dowiedziała się PAP ze źródła w kierownictwie prokuratury. Nie ma w tym gronie Edwarda Zalewskiego, obecnego szefa Prokuratury Krajowej.

Orkiestra Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka wystąpiła w toku koncertu w Senacie, upamiętniającego 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. W koncercie uczestniczyła małżonka prezydenta Maria Kaczyńska. partnerstwo Wschodnie, a w zakresie gospodarczym: bezpieczeństwo energetyczne, wymiana handlowa i konkurencyjność - znajdą się, według wicepremiera Waldemara Pawlaka, wśród priorytetów polskiej prezydencji w UE, która przypada w drugiej połowie 2011 r. To w ogóle nie jest wstyd. Ci zasoby ludzkie od dwóch lat głosowali zgodnie z Platformą - powiedział w TVN24 Jarosław Gowin, odnosząc się do przyjęcia do klubu radnych PO w małopolskim sejmiku byłych członków Ligi Polskich Rodzin.Za pośrednictwem internetu łowił swoje kilkuletnie ofiary. 30-latek z Gorzowa dostał prokuratorskie zarzuty i zakaz korzystania z sieci. Grozi mu do 12 lat więzienia. Dziś rankiem szef rządu Donald Tusk jak jeden mąż z szefem MSWiA Jerzym Millerem udają się w obejście po zalanych terenach. najprzód odwiedzą miejscowość Proszówki w powiecie bocheńskim, która jest jednym z najbardziej dotkniętych powodzią miejsc Małopolski. Następnie udadzą się do województwa śląskiego. obywatelski algorytm ustawy gwarantującej bezpłatną naukę na studiach stacjonarnych ma zajść dziś do marszałka Sejmu. To reakcja studentów na ministerialny przedsięwzięcie reformy - informuje "Dziennik Polski".

W ciągu 12 lat zginęło 126 policjantów


Począwszy od 1998 r. zginęło co w żadnym razie 126 funkcjonariuszy - informuje Komenda Główna Policji. Bilans ten natomiast nie jest pełny, bo dotyczy lecz funkcjonariuszy, którzy byli na służbie. na odwrót w ubiegłym roku 748 policjantów zostało zaatakowanych dzięki przestępców, w tym 115 odniosło ciężkie obrażenia.

Senator PiS pozywa gazetę; "to był góralski spór o miedzę"


Senator Tadeusz Skorupa, którego nagraną rozmowę opublikował dziś "Tygodnik Podhalański", pozywa gazetę i jednocześnie przeprasza za swoje słowa. Senator w porze wieczoru został zawieszony w prawach członka PiS.

Osławiony prokurator: 220 zaginionych spraw


Moja pamięć tak daleko nie sięga - w ten sposób Zygmunt Kapusta, b. Prokurator Apelacyjny w Warszawie, odpowiedział na sondowanie sejmowej komisji śledczej ds. Krzysztofa Olewnika o to, co zrobił, gdy 30 listopada 2001 r., trzy dni po porwaniu, o sprawie powiadomiła go prokuratura z Płocka.

1,3 miliona odwiedziło Auschwitz


1,3 mln osób z całego świata odwiedziło w 2009 r. Auschwitz. To najlepszy wynik w 62-letniej historii oświęcimskiego muzeum. większość ze zwiedzających - 821 tysięcy – to uczniowie i studenci.

Lech Wałęsa dostał od IPN kalendarz bez sierpnia


Krakowski Instytut Pamięci Narodowej przekazał Lechowi Wałęsie wydany za pomocą siebie kalendarz ścienny na 2010 rok "30 lat Solidarności". W kalendarzu, przekazanym w środę, brakowało karty z sierpniem. IPN wyraża miłosierdzie i tłumaczy, że nieprawidłowość kalendarza wynikała z błędu technicznego drukarni.