Dzieci Jacksona toczą "codzienną walkę"


Jak twierdzi matka zmarłego w zeszłym roku Michaela Jacksona, trójka dzieci artysty prowadzi "codzienną walkę" ze smutkiem po utracie ojca.

Debiutancki singel rapera Flo Ridy, "Low", był najczęściej ściąganym kawałkiem dekady w USA. W środę – 17 lutego o godz. 18 (scena, I piętro), Empik "Junior" przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie odwiedzi Waris Dirie – była modelka, ambasadorka ONZ, autorka książek "Córka Nomadów", "Przełamać tabu", "List do matki". Metallica ogłosiła pierwsze plany koncertowe na 2010 rok. Zespół najpierw wybierze się do Ameryki Południowej, później przyleci do Europy.16-letni kanadyjski wokalista r'n'b - Justin Bieber - deklasuje na światowej liście najpopularniejszych płyt. "Morfina" w reżyserii Aleksieja Bałabanowa oraz filmu "Dzikie pole" w reżyserii Michaiła Kałatoziszwili zdobyły ex equo Nagrodę Publiczności 3. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik" nad Polską. W sklepach jest już płyta "Pocztówka do św. Mikołaja 2009" promująca XVII edycję charytatywnej akcji. W dniu premiery album pokrył się złotem!

Na maj zaplanowano premierę debiutanckiego krążka warszawskiej formacji The Boogie Town. Album zatytułowany "1" ukaże się nakładem Mystic Production.

Podczas wtorkowego (22 czerwca) koncertu Metalliki, Slayera, Megadeth i Anthrax w Sofii (Bułgaria), zarejestrowany został materiał na DVD zatytułowane "Big Four", które upamiętniać będzie historyczne spotkanie na jednej scenie Wielkiej Czwórki thrash metalu. Nadchodzące rozdanie Oscarów może przynieść spotkanie dwóch ex-małżonków: Jamesa Camerona i Kathryn Bigelow.

Avril Lavigne napisała piosenkę przewodnią do nowego filmu Tima Burtona, "Alicja w Krainie Czarów". Roman Polański zaproponował polski tytuł dla swojego najnowszego filmu! Grupa The Ting Tings, która związała się z wytwórnią Jaya-Z, Roc Nation, zatrudniła do współpracy koleżankę z firmy.Polska premiera filmu "Yodok Stories" (Historie z Yodok), w reżyserii Andrzeja Fidyka, odbędzie się w piątek w Gdańsku. Dokument ten został nagrodzony na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Jerozolimie. 19 kwietnia w Polsce ukaże się płyta Joe Goddarda, członka formacji Hot Chip. Dzieło nosi tytuł "Harvest Festival". W książce Aleksandry Banasiewicz-Tenerowicz "Psychologia autoprezentacji w kuchni", czytelnik znajdzie w przyjemny i dostępny sposób opisane zarówno podstawowe elementy szerokorozumianej autoprezentacji jak i też wypróbowane ekspresowe, pyszne i efektowne potrawy.

Rozstrzygnięto konkurs "Śląska Fotografia Prasowa 2009"


Fotoreporter "Polski - Dziennika Zachodniego" Arkadiusz Gola wygrał konkurs "Śląska Fotografia Prasowa 2009". Jury doceniło jego zdjęcie przedstawiające dzieci z romskiej rodziny mieszkającej w jednej z dzielnic Rudy Śląskiej - Orzegowie.

Gosia atakuje Wojewódzkiego


Gosia Andrzejewicz wydała specjalne oświadczenie dotyczące rzekomej sesji zdjęciowej dla magazynu "Playboy". Dostało się Kubie Wojewódzkiemu.

Już milion widzów "2012" w Polsce


"2012" jako zaledwie siódmy film w tym roku (obok "Madagaskaru 2", "Epoki lodowcowej 3", "Aniołów i Demonów", "Harrego Pottera i Księcia Półkrwi" i dwóch polskich obrazów - "Kochaj i tańcz" i "Popiełuszko") przekroczył magiczną granicę miliona widzów w polskich kinach - poinformował dystrybutor, UIP.

Ruszają Prowincjonalia


Ponad 60 filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych zaprezentowanych zostanie w trakcie tegorocznego XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia", który rozpoczyna się w środę we Wrześni (Wielkopolskie). Impreza potrwa do soboty.

"Słoń i kwiat" w tornistrze


Jak przetrwać pierwsze dni po powrocie do szkoły? W każdym szkolnym tornistrze nie powinno zabraknąć jednej z najpopularniejszych brytyjskich książeczek dla dzieci, zbioru "Słoń i kwiat" Briana Patena w tłumaczeniu Piotra Sommera.

Whitney: Kłopoty z głosem?


Whitney Houston wróciła na scenę z płytą "I Look To You", lecz pojawiły się głosy, że wokalistka na koncercie promującym w Nowym Jorku miała problemy z głosem.

"Moje życie" - wystawa Malczewskiego w warszawskim Muzeum Narodowym


120 obrazów olejnych oraz 200 rysunków i akwarel zostanie zaprezentowanych na wystawie "Moje życie. Dzieła Jacka Malczewskiego ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie", którą będzie można zwiedzać od piątku. Muzeum chce uczcić w ten sposób przypadającą w tym roku 80. rocznicę śmierci malarza.

Pozytywne Wibracje: Nowi wykonawcy


Pod koniec lipca w Białymstoku odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Pozytywne Wibracje. Gwiazdami będą zespoły US3 i The Brand New Heavies, a właśnie poznaliśmy kolejnych wykonawców.

Off Plus Camera: Deja vu


Dwa filmy walczące o Krakowską Nagrodę Filmową: "My Queen Karo" w reżyserii DorothĂŠe Van Den Berghe oraz "Dust" Maksa Jacoby'ego ugruntowują coraz poważniejszą rangę konkursu "Wytyczanie drogi" festiwalu Off Plus Camera. Tylko dlaczego podczas seansu tych obrazów nie mogłem pozbyć się wrażenia, że już te filmy gdzieś widziałem?

Thy Disease z gośćmi


Poznaliśmy szczegóły urodzinowego koncertu krakowskiej formacji Thy Disease. 24 stycznia 2010 roku 10-lecie wraz z zespołem w klubie Rotunda świętować będą także m.in. Virgin Snatch i Sceptic.

"Mondo Cane" Mike'a Pattona do odsłuchu


Album "Mondo Cane" - kolejnego projektu Mike'a Pattona - można posłuchać już w sieci.

INTERIA.PL na planie filmu Holland


Agnieszka Holland pracuje obecnie w Łodzi nad swym nowym filmem "Ukryci". Na planie produkcji, której akcja rozgrywa się w czasach Holocaustu, był specjalny wysłannik INTERIA.PL.

Sean Kingston odwołuje


W związku z problemami osobistymi oraz wcześniejszym zakończeniem trasy w Europie koncert Seana Kingstona w Warszawie nie odbędzie się w planowanym terminie w dniu 1 grudnia.

Antyludzki Death Of Desire


W połowie października rozpoczną się nagrania "ANTI-human", debiutanckiego albumu niemieckiej grupy Death Of Desire.

Chiny: "Avatar" wycofany z kin


"Avatar" w wersji 2D został wycofany z ponad 1600 ekranów w Chinach, by "zrobić miejsce" dla patriotycznego filmu biograficznego o Konfucjuszu, którego produkcja wspierana jest przez miejscowe władze - informuje "Variety".