Bon Jovi promuje nową płytę


10 listopada ukaże się nowy longplay Bon Jovi. Płytę "The Circle" promuje singel "We Weren't Born to Follow".

W dniach od 19 do 21 kwietnia 2010 odbywają się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie (The London Book Fair), organizowane w centrum targowym Earls Court. W tegorocznej edycji targów weźmie udział 1672 wystawców z 58 krajów. "Rewers", "Dom zły" i "Wojna polsko-ruska" otrzymały nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2010 w kategorii najlepszy polski film. Listę nominacji do Orłów 2010 w poszczególnych kategoriach ogłoszono w poniedziałek, 1 lutego, w Warszawie. Pieśni skomponowane przez Fryderyka Chopina w wykonaniu uczniów znanej sopranistki Teresy Żylis-Gara zostaną wykonane w sobotę w radziejowickim pałacu podczas pierwszego z cyklu koncertów "Chopin w Radziejowicach". Występ będzie dedykowany śpiewaczce z okazji 80. rocznicy urodzin - poinformował w imieniu organizatorów Gustaw Puchała.W maju do sprzedaży trafi płyta nagrana w hołdzie dla Davida Bowie. Piosenki artysty zaśpiewali m.in. Carla Bruni, Duran Duran i MGMT. Korzenie muzyki reggae sięgają Jamajki, nic więc dziwnego, że związani z tym nurtem wykonawcy połączyli siły, by nagrać utwór w hołdzie ofiarom trzęsienia ziemi na pobliskim Haiti. Wśród gwiazd m.in. Shaggy, Sean Paul i Sean Kingston. W niedzielę, 30 maja na Stadion Polonii w Warszawie wystąpi Elton John. Organizator koncertu poinformował, że jeszcze tylko przez tydzień dostępne będą w sprzedaży bilety w specjalnych, promocyjnych cenach.

W wywiadzie udzielonym Plejadzie.pl wokalista opowiedział o kulisach powstawiania solowej płyty "Kalejdoskop".

Alternatywna formacja Arctic Monkeys po raz trzeci z rzędu trafiła na szczyt brytyjskiej listy bestsellerów płytowych. Włoskie organizacje rodziców skarżą się z powodu dopuszczenia na lokalne ekrany "Avatara" Jamesa Camerona bez ograniczenia wiekowego.

Już dziś 1 września, z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w krakowskim kościele św. Piotra i Pawła wystąpi, z pierwszym i jedynym koncertem w Polsce (a zaledwie czternastym w historii), World Orchestra for Peace - wielonarodowa, wielowyznaniowa i wielorasowa grupa najwybitniejszych muzyków z ponad 70 wiodących orkiestr z 40 krajów świata. 1 lutego w hali Arena-Ursynów w Warszawie, podczas imprezy rozpoczynającej ferie zimowe, odbędzie się koncert "Show The Jacksons, Tribute to Michael Jackson". Znany m.in. z działalności w zespole Bad English John Waite koncertuje po Europie. Najbliższy występ odbędzie się 17 lutego w Wiedniu.Nagranie grupy UFO "Rock Bottom" znalazło się na ścieżce dźwiękowej gry zatytułowanej "Brütal Legend". Pomorscy posłowie PiS złożyli w środę w Prokuraturze Rejonowej w Gdyni zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa obrazy uczuć religijnych przez lidera deathmetalowego zespołu Behemoth Adama Darskiego. Już od 28 sierpnia na DVD nakładem Galapagos Films będą cyklicznie pojawiały się kolejne części "Ben 10", przebojowego serialu kanału Cartoon Network.

Teledysk Michaela Jacksona najbardziej wpływowym wideoklipem w historii


Teledysk do piosenki Michaela Jacksona "Thriller" został okrzyknięty najbardziej wpływowym wideoklipem w historii muzyki pop.

Rumer Willis: bardzo chciałabym znowu pracować z moimi rodzicami


Rumer Willis chciałaby zagrać w filmie ze swoimi sławnymi rodzicami: Brucem Willisem i Demi Moore.

Howard Levy wystąpi w Polsce


Howard Levy, jeden z najwybitniejszych muzyków amerykańskich, kompozytor, aranżer, zdobywca Grammy Award odwiedzi Polskę. Artysta wystąpi 5 kwietnia w T.B.King Blues Club&Restaurant we Włocławku.

Premiera musicalu "Powrót Wielkiego Szu" już 5 marca


W piątek 5 marca w warszawskim Teatrze Sabat odbędzie się uroczysta premiera spektaklu "Powrót Wielkiego Szu".

Eminem się nie boi. Zobacz!


Na stronach INTERIA.PL możecie już zobaczyć teledysk do utworu "Not Afraid" , który zapowiada nową płytę Eminema.

Enrique Iglesias zdradza szczegóły nowej płyty


Na czerwiec planowana jest premiera nowego, dwujęzycznego albumu Enrique Iglesiasa zatytułowanego "Euphoria". Zestaw poprzedza singel "I Like It".

Badania archeologiczne na gliwickim rynku


Do połowy maja na gliwickim rynku mają potrwać prace archeologiczne związane z planowaną modernizacją historycznego centrum miasta. Wykopy mogą sięgnąć od 2 do 4 metrów poniżej obecnej płyty rynku.

Powstanie sequel "Niezniszczalnego"?


Bruce Willis planuje ponowną współpracę z M. Night Shyamalanem. Aktor chce zagrać w sequelu ich wspólnego hitu z 2000 roku zatytułowanego "Niezniszczalny".

Są już bilety na koncert Pete'a Doherty w Polsce


W środę, 7 kwietnia w warszawskiej Sali Kongresowej wystąpi Pete Doherty. W sprzedaży właśnie pojawiły się bilety na koncert.

Sympozjum poświęcone Czesławowi Miłoszowi w Sejnach


Sympozjum pt. "W kręgu Miłosza" rozpoczęło się w sobotę w Ośrodku Pogranicze w Sejnach (Podlaskie). Tematem przewodnim spotkania jest "Poezja i milczenie".

"Wieczór z idolem" w Ale kino!


Ale Kino! zaprasza w sobotę 2 stycznia, od 20.30 na blok filmowy, podczas którego zamierza odkryć mroczną stronę kultu idoli. Stacja zaprezentuje dwa filmy - "Gorączkę sobotniej nocy" oraz "Tony Manero".

Zaskoczony Roman Polański


Roman Polański napisał w liście otwartym, że jest "zaskoczony liczbą dowodów sympatii i poparcia", jakie wciąż otrzymuje. List Polańskiego otrzymała agencja AFP od jednego z przyjaciół reżysera.

Antyterroryści na planie "Teraz albo nigdy!"


Kiedy mężczyzna kocha kobietę jest w stanie zrobić i poświęcić wiele, by ją zdobyć. Andrzej Bosz (Mateusz Damięcki) również nie cofnie się przed niczym, by usłyszeć z ust Basi (Kasia Maciąg) upragnione "tak". Czasami jednak niekonwencjonalne działania przynoszą trudne do przewidzenia konsekwencje….

Rise and Fall na jedynym koncercie w Polsce


W ostatnią niedzielę stycznia, w Katowickim klubie Marchołt będzie można kolejny raz obejrzeć mistrzów metalcore'a, belgijską hordę Rise and Fall.

Angelina Jolie zagra Kleopatrę?


Angelina Jolie najprawdopodobniej wcieli się w Kleopatrę w nowym filmie, opowiadającym historię legendarnej egipskiej królowej.