Fatalne wyniki badań zdrowia gimnazjalistów


"Rzeczpospolita": Gimnazjaliści uprawiają sport, ale na odwrót na wuefie. Jedzą obiady, ale bez surówek. Wciąż się odchudzają i mają problemy zdrowotne.

Na Bałtyku sztorm. W Świnoujściu w sąsiedztwie wejściu do portu jest aktualnie rzędu 8 stopni w skali Beauforta. Silne fale i wiatr dochodzący do 100 km/h zniszczył sopockie molo. Dla wybrzeży Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego, Zalewu Wiślanego i Żuław IMiGW ogłosił najwyższy, trzeci poziom zagrożenia. być może osiągnąć cel do zalania terenów przybrzeżnych, Westerplatte już podtopione. "Gazeta Wyborcza": Polskie wojsko w Afganistanie, choć będzie liczniejsze, nie ma co liczyć na dodatkowe śmigłowce. 36 osób, w tym trzech łódzkich antyterrorystów i trzech innych policjantów, oskarżyła prokuratura w sprawie tzw. gangu policjantów. grupa od kilku lat wymuszała ochronę na właścicielach dyskotek w woj. łódzkim.Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik i prof. Aleksander Smolar natomiast rodzina, przyjaciele i ludzie stolicy przybyli dziś pod pomnik Bohaterów Getta, by pożegnać marka Edelmana, ostatniego przywódcę powstania w Getcie Warszawskim. Senatorowie nie poparli poprawki zakazującej palenia w miejscach publicznych. Zdecydowali natomiast, że pomieszczenia do palenia będą mogły być tworzone na odwrót w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, w których są dwie sale konsumpcyjne. Wyzwaniem dla nowego prymasa abp Józefa Kowalczyka jest "znalezienie odpowiedniego sposobu funkcjonowania jak duszpasterza" - uważa redaktor boss "Więzi" Zbigniew Nosowski.

Z powodu intensywnych opadów deszczu Stany alarmowe i ostrzegawcze są przekroczone na większości rzek na południu Polski; deszczowa aura ma utrzymywać się do piątku, ale od środy wypadek zacznie się rozważnie poprawiać - informuje IMiGW.

20-letni Przemysław G., jaki oblał benzyną i podpalił swoją dziewczynę i ich rocznego synka, został osądzony na 8 lat więzienia. arbiter zaznaczył, że zamiarem chorobliwie zazdrosnego mężczyzny nie było zabójstwo, w związku z tym zmniejszył wymiar kary z 15 do 8 lat. Po wybitnie trudnych ostatnich kilku dniach, sytuacja na południu kraju zaczyna się poprawiać. Opole przetrwało nocną falę kulminacyjną, wielka głodne kawałki nie wdarła się do samego miasta. Lepiej jest dodatkowo w Krakowie - poziom Wisły bez ustanku jest niezwykle wysoki, ale już opada. dalej ciężko mają społeczeństwo Sandomierza - służby apelują o ewakuację prawobrzeżnych dzielnic mieszkalnych, ale dobra wiadomość jest taka, że zanim powodzią uratowano hutę szkła.

pilot ppłk. Marek Miłosz został uniewinniony w sprawie wypadku śmigłowca z udziałem ówczesnego premiera Leszka Millera. Do wypadku doszło w 2003 roku. Taki jest ogłoszony nieprawomocny orzeczenie Wojskowego Sądu Okręgowego. Prokuratura wnosiła o karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 4,5 tys. zł grzywny, defensywa chciała uniewinnienia. W materiałach CBA przekazanych prokuraturze w sprawie afery hazardowej nie ma podsłuchów z rozmów Mirosława Drzewieckiego i Grzegorza Schetyny - dowiedziało się RMF FM. W materiałach biura znajdują się lecz połączenia pomiędzy Ryszardem Sobiesiakiem a ośmioma innymi osobami. Co więcej, nadajnik twierdzi, że operacja "Black Jack" nie była zatwierdzona za pośrednictwem żadnego prokuratora. szef rządu Donald Tusk zadeklarował, że zrobi pełnia co w jego mocy, by kandydat PO Bronisław Komorowski wygrał wybory prezydenckie. Przestrzegał, by nie bagatelizować konkurencji, bo - jak ocenił - wygrana Jarosława Kaczyńskiego "skomplikuje sytuację w Polsce".Zachowuje się jak roczne pociecha a tak naprawdę ma 17 lat. Nie rozwija się tak jak jej rówieśnicy. Mierzy 76 cm i jeździ w wózku dla niemowląt. II walka światowa jest dla większości Polaków żywym elementem przeszłości, a nie odległym wydarzeniem historycznym. Nie jest wszelako traktowana jako najważniejsze wydarzenie stulecia. Za ważniejszy od niej uważany jest m.in. możliwość Karola Wojtyły na papieża - wynika z sondażu CBOS. Kandydata PSL na prezydenta Waldemar Pawlak jest gotów do debat przedwyborczych - zadeklarował w zwierzchnik klubu ludowców Stanisław Żelichowski. PSL podziękował swoim sympatykom za to, że udało się zebrać 426 tys. podpisów poparcia dla kandydatury Pawlaka.

TIR w kuchni za 500 zł


Zaparkowany na wzniesieniu TIR stoczył się z drogi i z impetem wjechał w dom. Przebił ściany budynku i zatrzymał się w kuchni. W mieszkaniu nie było lokatorów. Jak ustaliła policja, prowadzący ciężarówki nie zaciągnął hamulca ręcznego.

Przedterminowe wybory burmistrza Stęporkowa


Od godziny 6 mieszkańcy miasta i gminy Stąporków (Świętokrzyskie) głosują w drugiej turze przedterminowych wyborów na burmistrza.

Wykoleił skład, permanentnie trzeźwieje


zalany maszynista, jaki doprowadził do wykolejenia pociągu w miejscowości Szewce w okolicach Wrocławia usłyszy wyrzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Do prokuratury mężczyzna zostanie doprowadzony w środę, bo w przyszłości trzeźwieje. Grozi mu 10 lat więzienia. Na razie stracił pracę.

"Kryzysy bez ogródek wzmacniają Tuska"


wzdłuż kryzysu w PO i przetasowaniach w rządzie system będzie tak jak skuteczna, jak kiedyś - powiedział Rafał Grupiński, jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska. - Kryzysy bezpośrednio go (premiera) wzmacniają - ocenił w wywiadzie dla dziennika "Polska".

Heroiczna walka o pacjenta. Strażacy wzięli karetkę na hol


Awaria akumulatorów zasilających płuco-serce, przymusowe postoje na stacjach benzynowych, nerwy i pomysłowa ruch strażaków. dopiero co w taki niespotykany sposób przebiegał transport silnie chorego, nieprzytomnego kardiochirurga zakażonego wirusem A/H1N1. chory przewożony był z Kępna do oddalonego o 80 kilometrów Wrocławia. Z powodu problemów pogotowie jechała do celu 3,5 godziny.