Paraliż PKP. Radom-Warszawa w 12 godzin


- Stoimy od wielu godzin. Marzniemy. Czekamy na pomoc. Jesteśmy głodni - mówi nam Monika Maj, pasażerka pociągu, który utknął na trasie z Radomia do Warszawy. W podobnej sytuacji są tysiące Polaków. Pociągi w całym kraju mają opóźnienia sięgające nawet kilku godzin. - Drużyny konduktorskie same próbują chować z torów gałęzie. Nie ciągle jest to możliwe - załamuje ręce Beata Czemerajda z PKP Intercity.

Marcin Popowski detektyw, który pomagał rodzinie Olewników stawia poważne zarzuty pod adresem funkcjonariuszy CBŚ. w ciągu zeznań przed sejmową komisją ds. zbadania okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika ujawnił kulisy kontaktów z funkcjonariuszami. - nadzór pracy policji to fikcja, a ta sytuacja (Olewnika-red.)to przykład zamiatania błędów pod dywan. Wiem, że moja wiedza może zaszkodzić wielu policjantom - stwierdził. wysoko prawdopodobny jest szlag terrorystyczny na Wielką Brytanię. Tamtejszy rząd podniósł ocenę zagrożenia terrorystycznego na terytorium kraju do czwartego stopnia na pięciostopniowej skali. Platformę Obywatelską czeka trudne zadanie. Po środowej rezygnacji jej lidera z walki o pałac Prezydencki, partia musi wyłonić nowego kandydata w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. W mediach na całego od spekulacji: kto z PO stanie w szranki z Kaczyńskim?15 osób zginęło, a 236 zostało rannych w 182 wypadkach - to bilans Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty na polskich drogach. Policjanci zatrzymali powyżej tysiąc nietrzeźwych kierowców. Klub Platformy wybrał ośmiu zastępców Grzegorza Schetyny. Zdaniem Jerzego Wenderlicha z SLD, Donald Tusk wysłał do kierownictwa klubu swoich najwierniejszych ludzi, by nie doszło tam do puczu. "Sposób przeprowadzenia debaty między Sikorskim a Komorowskim jest sztandarowym dowodem na główną zasadę obowiązującą w Platformie – naobiecywać, a w przyszłości ściemnić, przykryć i zapomnieć. Słowem – z dużej chmury mały deszcz" - pisze na swoim blogu w Onet.pl eurodeputowany Marek Siwiec.

czwórka tysiące telefonów w ciągu roku. Od ludzi na życiowym zakręcie, od osób chcących popełnić samobójstwo, a nawet od tych, którzy noszą się z zamiarem zabicia swoich bliskich. całodobowy telefon zaufania z siedzibą w Olsztynie może atoli przestać dzwonić. powód – pieniądze.

- Spotykamy się w pewnej konfrontacji z kongresem PiSu. Będziemy się konfrontować z PiSem. Będziemy zerkali jednym okiem co się dzieje w Poznaniu - powiedział dzień dzisiejszy Bronisław Komorowski na spotkaniu z Młodymi Demokratami w Katowicach. W ciągu najbliższej doby prognozowane są umiarkowane i silne opady deszczu w woj. opolskim - informuje IMiGW.

Maturzyści przystąpili po godzinie 9.00 do egzaminu pisemnego z rosyjskiego. ankieta pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego jest jednym z egzaminów obowiązkowych, wzdłuż egzaminów z polskiego, matematyki i wybranego przedmiotu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił w czwartek przedtem komisją śledczą ds. nacisków, że jak prezes rady ministrów nie podejmował niezgodnych z prawem działań. Nie było zbierania haków na polityków opozycji - oświadczył. Czas, w którym powstała Solidarność, czyli lata 1980-1981, Polacy zapamiętali głównie, jako okres strajków, kolejek przed sklepami i stanu wojennego - wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS.Radosław Sikorski odwołał dzisiejsze konferencja z członkami Platformy Obywatelskiej. wedle organizatora prekampanii ministra, kolidowało ono z obowiązkami ministra. natomiast jak dowiadujemy się w biurze kujawsko-pomorskiej PO, powód jest inny: występ w programie Tomasza Lisa w TVP2. prawie 2300 radomian podpisało się pod petycją do szefa MON w obronie radomskiej orkiestry wojskowej - poinformowała PAP w poniedziałek Ryszarda Kitowska z radomskiego magistratu. Orkiestra ma przestać działać w połowie przyszłego roku. - Darowano mi drugie życie - mówił w programie "Sygnały Dnia" w Polskim Radiu Jacek Sasin z Kancelarii Prezydenta.

Fatalne wyniki badań zdrowia gimnazjalistów


"Rzeczpospolita": Gimnazjaliści uprawiają sport, ale lecz na wuefie. Jedzą obiady, ale bez surówek. Wciąż się odchudzają i mają problemy zdrowotne.

quiz na najlepszą publikacją wydaną w Roku Chopinowskim


Do 30 kwietnia polscy wydawcy mogą zgłaszać się do konkursu "Edycja Chopin 2010" na najlepszą publikację wydaną z okazji Roku Chopinowskiego. Konkurs ogłosili organizatorzy Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w maju w stolicy.

Róża wielokwiatowa hitem targów na "ścianie wschodniej"


Róża wielokwiatowa ze szkółki Marcina Piechockiego z Kostrzynia Wielkopolskiego wygrała konkurs na hit zakończonych w niedzielę w Szepietowie (Podlaskie) 16. Jesiennych Targów Ogrodniczych i Targów Pszczelarskich zorganizowanych przez Podlaski Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego (PWODR).

Tusk po rozmowach z prezydentem w sprawie konstytucji


prezes rady ministrów Donald Tusk zapowiedział, że do pracy nad zmianami w konstytucji będzie chciał angażować "autorytety nie wręcz przeciwnie polityczne". Dodał, że jest już po pierwszych nieformalnych konsultacjach z prezydentem Lechem Kaczyńskim i byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

deklaracja TVP: są standardy, nie ma cenzury


Zarząd TVP opublikował w piątek Deklarację Telewizji Polskiej. Zapewnia w niej widzów, że w pobliżu dramatycznej sytuacji finansowej telewizja zachowuje wysokie standardy, tworzy pluralistyczny przekaz, a na antenach nie ma cenzury.