Róża wielokwiatowa hitem targów na "ścianie wschodniej"


Róża wielokwiatowa ze szkółki Marcina Piechockiego z Kostrzynia Wielkopolskiego wygrała konkurs na hit zakończonych w niedzielę w Szepietowie (Podlaskie) 16. Jesiennych Targów Ogrodniczych i Targów Pszczelarskich zorganizowanych za pośrednictwem Podlaski Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego (PWODR).

Czy skandalizująca piosenkarka Madonna swoim koncertem 15 sierpnia w Warszawie obraża Madonnę-Matkę Bożą? - wacek Tygodnik Powszechny. - To dowód na to, że w otoczeniu głowy państwa wreszcie ktoś zaczął myśleć i skutecznie pracować nad jego wizerunkiem - tak na swoim blogu w Onet.pl Paweł Piskorski skomentował decyzję o zaproszeniu generała Wojciecha Jaruzelskiego na pokład prezydenckiego samolotu, którym Lech Kaczyński poleci do Moskwy na uroczystości obchodów 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Mozliwość nałożenia kary pieniężnej na rodzica utrudniającego infrastruktura z dzieckiem przewiduje m.in. projekt zmian kodeksu cywilnego przygotowany przy użyciu ministerium sprawiedliwości - poinformowano w toku wtorkowego szkolenia dla sędziów rodzinnych.wprowadzenie centralnych egzaminów na licencję detektywa a bariera tematów i wymagań zdrowotnych dla kandydatów - takie założenia znalazły się w przygotowanym przez MSWiA projekcie noweli ustawy o usługach detektywistycznych. dowód został skierowany do uzgodnień międzyresortowych. wcześniejszy szef CBA Mariusz Kamiński potwierdził, że gabinet zajmowało się osobą, która obiecywała, iż za dobrodziejstwo majątkową może uzyskać spotkanie z nim w 2009 r. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Osoby planujące zimowy urlop w państwach Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinu, Norwegii lub Szwajcarii powinny złożyć nauka umoralniająca o edycja Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) - przypomina narodowy fundusze Zdrowia.

tylko Zbigniew Wassermann i Bartosz Arłukowicz przeglądali protokół z przesłuchań Ryszarda Sobiesiaka w prokuraturze, który wyciekł do prasy - ustaliło TVP Info. Dostęp do protokołu przesłuchania Sobisiaka miało także czterech asystentów członków komisji.

PiS złoży w Sejmie algorytm uchwały poszerzającej miara prac hazardowej komisji śledczej o trop inwestycji Ryszarda Sobiesiaka w Zieleńcu i sprawę przetargu na dzierżawę wyciągu narciarskiego nad jeziorem w Czorsztynie - poinformowali komentarz tego klubu. Zapowiadane jak historyczne podpisanie porozumienia o normalizacji stosunków między Turcją a Armenią nie odbyło się w sobotę w Zurychu o wyznaczonej godzinie z powodu nieporozumień co do treści oświadczeń, które miały złożyć obie strony.

werdykt Donalda Tuska o niekandydowaniu w zbliżających się wyborach prezydenckich wywołała prawdziwą burzę w mediach i świecie polityki. Na giełdzie nazwisk z ramienia PO pojawili się Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski. Gdyby któryś z polityków zdecydował się na walkę o fotel w pałacu prezydenckim nieboga żona automatycznie stanie się pierwszą damą. "Dziennik czasopismo Prawna": Pedofile i dewianci seksualni, którzy wyjdą z więzienia, będą musieli nosić elektroniczne bransolety. czwórka lata temu 11-letni Marcin zginął pod kołami samochodu. Prowadził ksiądz, ten sam, jaki dwa lata wcześniej udzielał chłopcu pierwszej komunii. wprawdzie przedstawiciel kleru został uniewinniony za pośrednictwem sądu dwóch instancji, rodzice Marcina walczą dalej. aktualnie sprawą zajmie się już Sąd Najwyższy.Rządowe plany prywatyzacyjne to szaleństwo. PO robi w ten podejście jednostkowy grabież na kasę - uważa europoseł PiS Jacek Kurski. Krytykuje też Platformę za próbę ograniczenia liczby związków zawodowych. Zwracamy się do podróżnych, aby - jeżeli nie muszą - nie udawali się na Ukrainę - zaapelował Główny Inspektor sanitarny Andrzej Wojtyła. Na Ukrainie wystąpiła mór grypy A/H1N1. Poinformował też, że polskie służby monitorują rozwój sytuacji w tym kraju, a w graniczących z nim polskich województwach nie odnotowano wzrostu zachorowań. Radosław Sikorski ostro i kąśliwie skrytykował Lecha Kaczyńskiego, a pałac nie pozostaje mu dłużny. - Wygląda, że ma jakąś obsesję na punkcie prezydenta. Urzędujący minister spraw zagranicznych nie powinien im poddawać - ocenił zwierzchnik Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

zwierzchnik RCB odchodzi ze stanowiska


szef Rządowego centrum Bezpieczeństwa Marcin Samsonowicz-Górski złożył rezygnację z powodów osobistych - poinformowała rzeczniczka RCB Anna Adamkiewicz.

"Nie ma wątpliwości przy prawdziwości zwłok Olewnika"


- Na obecnym etapie postępowania oraz badań z zakresu medycyny sądowej nie pojawiły się sytuacja mogące rezygnować w obiekcja wcześniejsze ustalenia, dotyczące tożsamości szczątków Krzysztofa Olewnika - poinformował makler rodziny Olewników mec. Ireneusz Wilk.

Dzień matury z matematyki dniem wolnym?


Dzień egzaminu pisemnego z matematyki będzie dniem wolnym od zajęć w szkołach ponadgimnazjalnych - zakłada wzorzec nowelizacji rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego ustawiony do konsultacji. ministerium edukacji chce, by nowelizacja weszła w życie jeszcze w tym roku szkolnym.

"Zbigniew Ziobro przyniósł Lechowi Kaczyńskiemu szczęście"


Zbigniew Ziobro szefem prezydenckiej kampanii Lecha Kaczyńskiego? - Już raz w 2005 r. przyniósł mu szczęście. Być przypuszczalnie mógłby to ponowić - powiedział w RMF FM eurodeputowany PiS Adam Bielan.

Dziwne staż seksuologa; trzy kobiety w prokuraturze


Do prokuratury zgłosiły się trzy kobiety, które miały paść ofiarą poznańskiego lekarza, prof. Lechosława Gapika. lekarz miał je molestować w trakcie wizyt terapeutycznych.