Grad: nierzeczowy chichot mnie ogarnia


na odwrót pusty śmiech mnie ogrania - stwierdził członek rządu skarbu w reakcji na wypowiedź prezesa PiS. Jarosław Kaczyński powiedział w "Kropce nad i" w TVN24, że dokumenty rządowe z prośbą o objęcie przy użyciu CBA tarczą antykorupcyjną przetargu na stocznie mogą być antydatowane. - zainteresowanie jest komisja śledcza - przekonywał. - dość nie - ripostował Aleksander Grad.

Prezydencki minister Andrzej Duda powiedział, że jeszcze w piątek zanim południem prezydent Lech Kaczyński ogłosi decyzję w sprawie powołania prokuratora generalnego. Premier Donald Tusk stanie poprzednio hazardową komisją śledczą 4 lutego - donosi TVN24. PiS przygotowało model rezolucji wzywającej premiera Donalda Tuska do wystąpienia do władz Rosji o przekazanie stronie polskiej prowadzenia postępowania w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem."Dzwonią ręce do pracy z całej lokalny i pytają: Co się dzieje? PiS w natarciu!" - mówi sztabowiec PO. Zapowiada ofensywę Komorowskiego. Kandydat będzie jeździł po kraju, a architektura przypomni o PiS-owskiej IV RP - informuje "Gazeta Wyborcza". - dlaczego nie posłuchali? przecież do końca mieli smykałka ażeby się katapultować. Nie potrafię tego sobie racjonalnie wyklarować - tak o katastrofie Su-27 w trakcie Air show w Radomiu mówił w "Faktach po Faktach" mjr Waldemar Łubowski. niemniej jednak język rosyjski dziennik "Izwiestija" podał, że samolot rozbił się, bo najprawdopodobniej zawiodła elektronika. "Super Express": Według informacji dziennikarzy gazety, jednym z potencjalnych kandydatów do fotela marszałka Sejmu jest Jarosław Gowin.

Członek zespół Instytutu Pamięci Narodowej prof. Andrzej Paczkowski ocenia, że zaprezentowany w czwartek z wykorzystaniem PO schemat nowelizacji ustawy o IPN to możliwość na odpolitycznienie IPN, ale częściowe.

W niedzielę, 6 grudnia odbędzie się ósma edycja Świątecznego Stołu Pajacyka. Tego dnia właściciele lokali gastronomicznych, biorący udział w akcji, przekażą 10 proc. swych zysków na przedmiot Pajacyka - programu dożywiania dzieci prowadzonego za pośrednictwem Polską Akcję Humanitarną. Bartosz Arłukowicz (Lewica) zaapelował do minister zdrowia Ewy Kopacz, aby zajęła się sytuacją szpitala specjalistycznego w Radomiu. Od ośmiu dni strajkują pielęgniarki z tego szpitala, domagając się podwyżek.

18 osób, które przy użyciu 39 godzin przebywały w autokarze zablokowanym przez lawinę na górskiej drodze w północno-wschodniej Turcji, zostało w niedzielę rankiem bezpiecznie sprowadzonych w dolinę z wykorzystaniem ratowników - poinformowała agencja Anatolia. - zakres zarzutów jest ogromna. To jeden rozległy akt oskarżenia wobec kierownictwa MON. A to uzasadnia decyzję - powiedział w TVN24 były minister obrony narodowej Janusz Onyszkiewicz. Jego zdaniem, gen. Waldemar Skrzypczak mógł "swoje pretensje" przedstawić szefowi MON, a nie publicznie. "Tygodnik Powszechny" na swoich stronach internetowych zamieszcza list prezydenta, jaki ukaże się w najbliższym wydaniu. "Zbrodnia katyńska to (...) nie suche liczby ofiar. To tragiczny los tysięcy konkretnych ludzi, tworzących to, co najlepsze w wolnej ojczyźnie" - napisał Lech Kaczyński. To pewnie ostatnia jego wypowiedź dla prasy.- Krzyż nikomu nie szkodzi, wręcz łagodzi obyczaje – uważa prezydent Świnoujścia. – Ale obraża moje poglądy religijne zaś godzi w moją wolność wyznania – odpowiada mieszkaniec tego miasta. Obaj spotkają się w sądzie, niewykluczone, że całkowicie w Strasburgu. wsio niestety wskazuje na to, że do soboty nie uda się zidentyfikować ciał wszystkich ofiar katastrofy rządowego Tu-154 w Smoleńsku - oświadczył wyraziciel rządu Paweł Graś. Jak zapewnił, niedaleko to w sobotę odbędą się w Warszawie uroczystości żałobne. Peter Vogel zdradza tajemnice. Zwany "kasjerem lewicy", ale mający szerokie znajomości również w ognisko i po prawej stronie sceny politycznej Peter Vogel opowiada prokuraturze o okolicznościach wartego setki milionów złotych zakupu wagonów dla warszawskiego metra. Do tych informacji dotarli dziennikarze detektyw TVN

"W rejonie Nangar Khel było spokojnie"


W rejonie afgańskiej wioski Nangar Khel, dokąd w wyniku działań polskich żołnierzy w sierpniu 2007 r. zginęło kilkoro cywili - w tym kobiety i dzieci - nie zaobserwowano ruchu rebeliantów - zeznał przedtem Wojskowym Sądem Okręgowym w Warszawie jeden ze świadków, st. szer. Marek P., w procesie dotyczącym akcji.

Wystawiała bezdomnym lewe recepty, obecnie czeka na orzeczenie


Lekarka, która wystawiała bezdomnym fałszywe recepty, miała usłyszeć w czwartek rozstrzygnięcie przed krakowskim sądem. Do tego tymczasem nie doszło, bo sędzia, która miała obwołać orzeczenie w sprawie słynnej "Judymowej" - rozchorowała się.

Lublin: ogólnopolski przegląd hejnałów miejskich


23 hejnały różnych w zastępstwie polskich zaprezentowali trębacze w sobotę podczas XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Hejnałów Miejskich w Lublinie.

posłaniec do świadka: Jest pan jak nurek delficki


Do ostrej wymiany zdań doszło między świadkiem komisji hazardowej Grzegorzem Majem a posłem Jarosławem Urbaniakiem. - Proszę, tak aby pan mnie nie obrażał i nie insynuował - zareagował były prawnik Totalizatora Sportowego w reakcji na powtarzane parę chłosta dzięki śledczego PO to samo pytanie. I zapowiedział, że pozwie polityka do sądu. - A w którym miejscu ja pana obrażam? - bronił się zdziwiony Urbaniak. poprzednio niezadowolony z odpowiedzi Maja, stwierdził: - Jest pan zwiewny jak nurek delficki.

Emerytalne mącenie w głowie


"Gazeta Wyborcza": Do 2013 r. na wypłatę emerytur może zabraknąć mniej więcej 300 miliardów (!) zł. To tyle, ile państwo wyda w przyszłym roku na wszystko, co zaplanowało w budżecie, pisze gazeta.