Muchy na żywo i premierowo


1 grudnia w Poznaniu odbędzie się specjalny koncert zespołu Muchy, podczas którego kapela zaprezentuje po raz pierwszy materiał z nadchodzącej, drugiej płyty.

Kultowa komedia "Blues Brothers" doczeka się adaptacji telewizyjnej. Paul Mogg (Bristol UK) - wykonawca tanecznego electro - już 24 października będzie gwiazdą kolejnej edycji Miller Fresh Sound w klubie Sfinks w Sopocie. Tom Hanks będzie gwiazdą i reżyserem nowej komedii "Larry Crowne".Laureatka nagrody Słowika Publiczności 46. Międzynarodowego Sopot Festival 2009 - Oceana - wystąpi w 2010 roku na dwóch koncertach w Polsce. Daniel Radcliffe zrzuci ubranie na planie ekranizacji książki "Harry Potter i insygnia śmierci". Prezydent Barack Obama nie może poszczycić się sympatią aktorki Angeliny Jolie. "Ona go nienawidzi" - powiedziała osoba bliska ambasadorce dobrej woli ONZ.

Praca z Madonną to marzenie większości osób związanych z show-biznesem. Ale nie jego.

Channing Tatum dołączy do obsady thrillera "Knockout". 11 czerwca Poznań stanie się polską stolicą młodych filmowców. Wydawnictwa Wojciech Marzec, które opublikowało podręcznik dla młodzieży "Filmowanie. Podręcznik dla młodych", organizuje Festiwal Filmów Młodzieżowych.

W miniony weekend w stolicy gościło brytyjskie trio Sugababes. Heidi Range, Amelle Berrabah i Jade Ewen były gwiazdami gali z okazji 20-lecia radia RMF FM i promowały swój najnowszy album "Sweet 7", który trafi do sklepów 8 marca. Aamy Lee wierzy, że następna płyta Evanescence będzie najlepszym albumem w jej dorobku. Francuski dramat więzienny "Prophet" został uznany za najlepszy film tegorocznego Londyńskiego Festiwalu Filmowego.W niedzielę, 10 stycznia odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spędzić go można również z ekipą serwisu Czat.onet.pl. Historyk, eseista, filozof sztuki Wiesław Juszczak został laureatem nagrody im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich przyznawanej przez polski PEN Club. Wręczenie nagrody odbędzie się w piątek 23 kwietnia w Warszawie. Laudację wygłosi Włodzimierz Lengauer. W dniach od 3 do 6 grudnia w zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury oraz w Galerii BWA odbędą się Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. W tym roku będzie to już osiemnasta edycja imprezy.

Dominic Cooper i Hayley Atwell w trójkącie miłosnym


Dominic Cooper i Hayley Atwell zagrają w filmie "The Laureate".

Atari Teenage Riot zagra w Polsce


Reaktywowana w marcu grupa Atari Teenage Riot zagra w Polsce. Twórcy digital hardcore'a wystąpią 11 września w krakowskiej Rotundzie.

James Cameron: zrobiłem ten film, bo chciałem popłynąć do wraku


James Cameron wyjawił, że nakręcił film "Titanic" wyłącznie po to, aby zdobyć fundusze na ekspedycję do prawdziwego statku.

Superbohater Guya Ritchiego


Reżyser Guy Ritchie nakręci swój pierwszy film o superbohaterze. Powstanie on na podstawie komiksu "Lobo" wydawnictwa DC Comics.

Jest "seksualną ekshibicjonistką"


Australijska piosenkarka Kylie Minogue przyznaje się do fascynacji innymi kobietami. "Jestem seksualną ekshibicjonistką" - twierdzi gwiazda.

Ósma płyta Arte dei Suonatori


Paradyzki koncert, który będzie miał miejsce w środę, 28 października o godzinie 19 w kościele Wyższego Seminarium Duchownego zakończy etap przygotowań orkiestry Arte dei Suonatori do nagrania kolejnej płyty dla wytwórni BIS. Będzie to już ósma płyta zespołu.

Waglewski wyprodukuje Plateau


Zespół Plateau rozpoczął w tym tygodniu pracę nad swoim czwartym albumem. Muzycy obiecują, że będzie to płyta zaskakująca, obfitująca w wiele niespodzianek.

Pokaż swój film na Festiwalu Kameralne Lato


Jeszcze tylko do 10 maja można nadsyłać filmy do selekcji festiwalu 3. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato - Radom 2010". Rozpoczął się także nabór na festiwalowe warsztaty filmowe.

Magia animacji poklatkowej


Trzej dystrybutorzy w związku z żałobą narodową przesunęli zaplanowane na dzisiaj premiery swoich filmów. Do kin trafiają jednak w piątek cztery inne tytuły, w tym "Fantastyczny Pan Lis" Wesa Andersona i "Nic osobistego" - holenderski film urodzonej w Polsce Urszuli Antoniak.

"Majka": Joanna Osyda i Tomasz Ciachorowski opowiadają o serialu


Od 4 stycznia na antenie TVN zagości nowy serial - "Majka". Kilka dni przed emisją pierwszego odcinka odwiedziliśmy aktorów i ekipę na planie. Udało nam się namówić Joannę Osydę oraz Tomasza Ciachorowskiego - odtwórców głównych ról - na zdradzenie kilku szczegółów dotyczących serialu.

Był "wybitnie inteligentny"


- To był człowiek wybitnie inteligentny i utalentowany - powiedziała o Krzysztofie Teodorze Toeplitzu reżyser Agnieszka Holland. Toeplitz - pisarz, publicysta, krytyk filmowy i autor filmowych scenariuszy - zmarł we wtorek w Warszawie.

Szczegóły nowego wydawnictwa Lil Wayne'a


Wiele wskazuje na to, iż faktycznie doczekamy się w grudniu zapowiadanej od dawna płyty "Rebirth" Lil Wayne'a. Raper wyjawił właśnie szczegóły wydawnictwa.

Nowy przeciwnik Jacka Sparrowa


Gwiazdor serialu "Deadwood", Ian McShane, będzie głównym przeciwnikiem Johnny'ego Deppa w czwartej części "Piratów z Karaibów" - "On Stranger Tides".

Marion Cotillard dumą Francji


Francja jest dumna z Marion Cotillard, zdobywczyni Oscara i muzy domu mody Christiana Diora. W poniedziałek, 15 marca, tamtejszy minister kultury - Frederic Mitterand uhonorował aktorkę tytułem Kawalera Orderu Sztuki i Literatury - przy czym nie obyło się bez małego i bolesnego faux pass, ponieważ podczas przypinania orderu polityk ukłuł aktorkę.

Pattinson: saga nie odwołuje się do religii mormońskiej


Robert Pattinson zapewnia, że w książkach Stephanie Meyer nie ma ukrytego przesłania religii mormońskiej.