100 % LOV w LOV


Zobacz, jak powstawała debiutancka płyta LOV "Minus szum", która ukaże się 11 września nakładem QL Music.

Friendly Fires, Delphic, Bloody Beetroots Death Crew 77 oraz Booka Shade to kolejni wykonawcy, którzy wystąpią na drugiej edycji Selector Festival w Krakowie. Komiks historyczny o Wojciechu Korfantym zostanie wydany w maju przyszłego roku. Przygotowanie komiksu - przez należącą do samorządu woj. śląskiego instytucję kultury "Ars Cameralis" - to jeden z elementów programu trwającego w tym regionie Roku Korfantego. 24 kwietnia 2010 roku w Centrum Stocznia Gdańska pojawi się Pendulum DJ. Znamy już czas trwania oraz pełen line-up imprezy.Brytyjski zespół Crippled Black Phoenix w maju zawita po raz pierwszy do Polski. Formację zagra 13 maja w poznańskim klubie Pod Minogą oraz 14 maja w warszawskiej Progresji. Tymczasem można obejrzeć krótką sesję koncertową zespołu zrealizowaną dla Double Six Club TV. Lady Gaga, Green Day i The Jonas Brothers powalczą o mało zaszczytne miano autora "najgorszego albumu" według czytelników opiniotwórczego magazynu "NME". Dziś (14 maja) w klubie "Confashion" w Warszawie odbędzie się pożegnalna impreza Marcina Mrozińskiego z fanami przed jego odlotem na konkurs Eurowizji w Oslo.

Angielska wokalista Ellie Goulding zwyciężyła w dorocznym plebiscycie Sound of..., który przeprowadzany jest przez stację BBC.

Grupa New Trio wyda w kwietniu nowy album zatytułowany "Simultaneous Abstractions". Krążek będzie promowała duża trasa koncertowa. Dziś (10 listopada) w katowickim Spodku odbędzie się po raz dziesiąty impreza Mayday - święto tanecznej muzyki rave z udziałem takich gwiazd, jak m.in. Westbam, Sven Väth czy DJ Rush.

Ejżeż ty, zażywny huncwocie przechero, czegóż to sobie winszujesz? - między innymi z takimi ortograficznymi pułapkami zmagali się w niedzielę w Katowicach uczestnicy Ogólnopolskiego Dyktanda. 14. narodową klasówkę napisało około tysiąca osób. W sobotę, 27 marca, w warszawskim Kino.Lab rozpocznie się drugi cykl projektu: Kinoterapia. Spotkania między kadrami. To pierwsze z sześciu wydarzeń pod wspólnych hasłem - Związki. Cheryl Cole nagra piosenkę napisaną dla Alicii Keys.Festiwal Teatralny Boska Komedia przekroczył półmetek. W czasie rozpoczynającego się weekendu zapraszamy na trzy spektakle, na których nie może zabraknąć fanów teatru: "(A)pollonia", "Między nami dobrze jest" i "Persona. Marilyn". Julie McNiven pojawi się gościnnie w serialu "Stargate Universe". Grupa Rubl założona przez lidera Leningradu Sergeya Sznurowa wystąpi 2 października w warszawskim klubie Progresja.

Grupa TVN najbardziej opiniotwórcza


TVN24 to najbardziej opiniotwórcza stacja telewizyjna w Polsce, a Onet.pl i TVN24.pl okazały się zwycięzcami wśród portali internetowych w sierpniu br. – wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów.

16-latek nie oddaje prowadzenia


1. miejsce na światowej liście najlepiej sprzedających się płyt utrzymał kanadyjski wokalista r'n'b Justin Bieber - nowy idol amerykańskich nastolatek i dzieci.

Sean Kingston odwołuje


W związku z problemami osobistymi oraz wcześniejszym zakończeniem trasy w Europie koncert Seana Kingstona w Warszawie nie odbędzie się w planowanym terminie w dniu 1 grudnia.

Muzeum Schwarzeneggera


Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger odwiedził w środę, 18 listopada, po raz pierwszy od 15 lat, swój dom rodzinny w Thal na południu Austrii - poinformowało austriackie radio publiczne.

Michael Shannon ściga kuriera rowerowego


Michael Shannon ("Droga do szczęścia") i Jamie Chung ("Duże dzieci") dołączyli do obsady thrillera "Premium Rush".

Daniel Craig zagra u Finchera?


Daniel Craig zagra główną rolę w najnowszym filmie Davida Finchera - remake'u szwedzkiego filmu "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet".

Bon Jovi promuje nową płytę


10 listopada ukaże się nowy longplay Bon Jovi. Płytę "The Circle" promuje singel "We Weren't Born to Follow".

Malajkat wspomina Grodzieńską


Przedwojenna w najcudowniejszym tego słowa znaczeniu, symbol klasy i dobrych manier - powiedział o Stefanii Grodzieńskiej Wojciech Malajkat, dyrektor naczelny i artystyczny warszawskiego Teatru Syrena.

Najpiękniejszy utwór?


Są takie chwile, kiedy zawołanie "Alleluja!" ("Chwalcie Pana") pochodzące z języka hebrajskiego brzmi wyjątkowo gorzko, a nawet ironicznie. Wiedział o tym Leonard Cohen, pisząc utwór "Hallelujah" w 1984 roku, wiedzieli też interpretujący tę piosenkę kolejni artyści.

Slayer odwołuje. Co z Polską?


Z powodu kłopotów zdrowotnych Toma Arayi, amerykańscy thrashmetalowcy ze Slayera odwołali swoje koncerty aż do kwietnia.

Muchy na żywo i premierowo


1 grudnia w Poznaniu odbędzie się specjalny koncert zespołu Muchy, podczas którego kapela zaprezentuje po raz pierwszy materiał z nadchodzącej, drugiej płyty.

Cenzura w relacji z Cannes?


Czy dziennik w pierwszym kanale włoskiej telewizji publicznej RAI dopuścił się cenzury? - zastanawiają się komentatorzy po incydencie, do jakiego doszło 23 maja, podczas relacji z gali zakończenia festiwalu filmowego w Cannes, gdy nagrodę dla najlepszego aktora odbierał Włoch Elio Germano.

"Pięć minut" z Koką


Dużym powodzeniem w serwisie Teledyski portalu INTERIA.PL cieszy się nowy klip poznańskiej grupy Koka, której muzycy współpracowali z m.in. Marylą Rodowicz, Łukaszem Zagrobelnym, Eweliną Flintą i Bartkiem Wroną.

Dzieci Jacksona toczą "codzienną walkę"


Jak twierdzi matka zmarłego w zeszłym roku Michaela Jacksona, trójka dzieci artysty prowadzi "codzienną walkę" ze smutkiem po utracie ojca.

The Boogie Town: szczegóły debiutanckiego albumu


W piątek, 28 maja ukaże się debiutancki krążek warszawskiej formacji The Boogie Town, zatytułowany "1".