Muzeum Schwarzeneggera


Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger odwiedził w środę, 18 listopada, po raz pierwszy od 15 lat, swój dom rodzinny w Thal na południu Austrii - poinformowało austriackie radio publiczne.

Prawnicy zajmujący się majątkiem zmarłego Michaela Jacksona złożyli wniosek o zwiększenie funduszy przeznaczonych dla matki artysty, Katherine. Ekipa La Coka Nostra zagra 26 kwietnia w Polsce. Połączone siły House of Pain, Ill Billa (z Non Phixion), Slaine'a (ze Special Teamz) oraz Big Lefta zobaczymy w warszawskiej Stodole. Randkowy serwis Sympatia.pl, we współpracy z Allegro, TVN i Fundacją TVN "nie jesteś sam", zaprasza do licytacji spotkania z Marciem Prokopem. Spotkanie odbędzie się 8 listopada.



Wokalistka Maria Sadowska wystąpi na finał IV Festiwalu Równe Prawa Do Miłości, który odbędzie się w walentynki (14 lutego) w Warszawie. Impreza organizowana jest w celu poprawy sytuacji osób homoseksualnych. Amerykański wokalista Bruce Springsteen zaliczył zabawną pomyłkę podczas koncertu w Detroit. Na 6 października zaplanowano premierę nowego albumu "Pig, joys and organs" Lachowicza. Cały materiał to głównie nowe kompozycje choć znalazła się też jedna sprzed… dziesięciu lat.

Nowy singel Kelly Rowland, byłej wokalistki tria Destiny's Child, został wyprodukowany przez francuskiego guru muzyki tanecznej - Davida Guettę.

"Box" - taki tytuł nosi płyta tajemniczego producenta ukrywającego się pod pseudonimem Fox, na której w roli gości pojawiają się Maria Peszek, Novika, Bunio z Dick4Dick oraz Marsija z Loco Star. Premiera albumu 22 lutego. Nie Zac Efron ("High School Musical), ani Chace Crawford (serial "Plotkara"), tylko mało znany tancerz Kenny Wormald wystąpi w głównej roli w remake'u kultowego filmu "Footloose".

W stolicy Francji rozpoczął się w środę, 14 października, tydzień polskiego filmu fabularnego KINOPOLSKA. Podczas przeglądu będzie można zobaczyć zarówno najnowsze filmy młodych polskich twórców, jak i retrospektywę klasycznych dzieł Andrzeja Wajdy. 35. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w maju. Canal+ przygotowało z okazji imprezy specjalne studio i relacje na żywo. Stacja angażuje się także w inne projekty filmowe. Eli Roth i Eric Newman zajmą się produkcją horroru "Invasion".



Alexander Payne i Fox Searchlight ponownie połączą swe siły. Tym razem przy rodzinnym komediodramacie "The Descendants". Będzie to pierwszy film Payne'a od czasu "Bezdroży". Lisa Cholodenko w swoim najnowszym obrazie "The Kids Are All Right", który został zaprezentowany na festiwalu filmowym w Berlinie, pokazuje nowy model rodziny: ojca brak, ale są za to dwie matki, lesbijki. W niedzielę 7 marca rozpoczyna się Tydzień E-booka 2010, międzynarodowa akcja, której celem jest promowanie książki elektronicznej wśród czytelników, autorów i wydawców. Najważniejszymi zaletami e-książek są: mobilność, szybkość i wygoda kupowania; atrakcyjne ceny; zwiększająca się liczba dedykowanych urządzeń; wygoda zarządzania katalogiem książkowym, duża liczba darmowych tytułów dostępnych w domenie publicznej.

Pół miliona widzów na "Galeriankach"


Na debiut Kasi Rosłaniec zatytułowany "Galerianki" wybrało się dotychczas w Polsce 502 979 widzów.

Wystawa o Polańskim w Berlinie


Wystawę kilkuset zdjęć, fotosów i plakatów z filmów Romana Polańskiego otwarto w niedzielę, 14 lutego, wieczorem w berlińskiej galerii "Der Ort".

"The Hurt Locker. W pułapce wojny": walka z piractwem


Producenci oscarowego "The Hurt Locker" wyruszają na wojnę z internetowymi piratami.

Ból i seks w wielkim mieście


Gwiazda kultowego serialu "Seks w wielkim mieście" - Kim Cattrall - twierdzi, że była cała obolała po zakończeniu zdjęć w Maroku do drugiego filmu z tej serii.

Pete Wentz winnym rozpadu Fall Out Boy?


Pete Wentz obwinia się o rozpad grupy Fall Out Boy.

Scenarzysta "Bitwy o Ziemię" przeprasza


Scenarzysta J.D. Shapiro przeprosił za film "Bitwa o Ziemię".

"Tytani" jednak najlepsi


"Starcie Tytanów" wygrało walkę o pierwsze miejsce na amerykańskim box office i to pomimo faktu, że początkowo ogłoszono, iż najbardziej kasowym obrazem weekendu była "Nocna randka".

Nowy perkusista Thanatos


Holenderska formacja death-metalowa Thanatos zatrudniła nowego perkusistę, Marco De Groota.

Zamieni Batmana na Supermana?


Christopher Nolan, reżyser filmów "Batman: Powrót" i "Mroczny rycerz", został poproszony o przejęcie kontroli nad następnym obrazem o losach innego superbohatera, Supermana.

Nowy Freddy Krueger podbija USA


Nowa wersja horroru "Koszmar z ulicy Wiązów" zadebiutowała na szczycie amerykańskiego box office. Film zarobił 32,2 miliona dolarów.

Polski kandydat do Oscara?


Bartosz Konopka, twórca słynnej "Ballady o kozie", zrobił kolejny niezwykły dokument, w którym wydarzenia pokazane są z perspektywy zwierząt. Jego "Królik po berlińsku" rozpoczął właśnie walkę o nominację do Oscara. O swoich szansach młody twórca opowiada w rozmowie z INTERIA.PL.

Wielka impreza taneczna Baltic Cup już niedługo


W ostatni weekend października w Elblągu najlepsze pary taneczne będą rywalizować o puchary i punkty rankingowe, a oceniać ich będą sędziowie z Irlandii, Włoch, Holandii, Estonii, Łotwy, Szwecji, Niemiec, Białorusi, Ukrainy, Litwy, Rosji, Słowenii, Norwegii, Czech, Finlandii, Anglii i Polski.

Tauron Nowa Muzyka: baza noclegowa i kamping


Coraz więcej osób wybierających się na Tauron Festiwal Nowa Muzyka pyta o bazę noclegową, w tym o pole namiotowe. Organizatorzy mają dla nich kilka nowych informacji.

Przesunięta premiera nowego krążka Eminema


Wciąż nie wiemy, kiedy ukaże się siódmy studyjny album Eminema "Relapse 2". Dzieło anonsowane na końcówkę 2009 roku, zostało przesunięte na bliżej nieokreślony okres 2010 roku.

Minister kultury podsumował obchody wybuchu II wojny światowej


Obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej zorganizowane 1 września na Westerplatte były największym od lat spotkaniem przywódców światowych w Polsce. Wydarzenie relacjonowały wszystkie europejskie kraje - poinformował w piątek minister kultury Bogdan Zdrojewski.