Tusk po rozmowach z prezydentem w sprawie konstytucji


premier Donald Tusk zapowiedział, że do pracy nad zmianami w konstytucji będzie chciał angażować "autorytety nie ale wręcz polityczne". Dodał, że jest już po pierwszych nieformalnych konsultacjach z prezydentem Lechem Kaczyńskim i byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

Na Pomorzu trwa odkrywanie ludzi powiązanych z terroryzmem. Siatkę proch stworzyć Syryjczyk, mieszkający dużo lat w Gdańsku - twierdzi "Polska". co więcej dwa miliony złotych - tak wiele mogli przekazać swojej dyrektorce nauczyciele i kadra jednej ze szkół podstawowych w Moszczenicy mimo Piotrkowa Trybunalskiego. 41-letnia kobieta została zatrzymana. Jest podejrzana o zły uczynek uprawnień zaś zmuszanie swoich podwładnych do zaciągania kredytów. W witrynie komisji "Przyjazne Państwo" w miejsce informacji o jej pracach znalazł się pamiętnik internetowy krytykujący między innymi posłów i rządy Donalda Tuska. Posłowie z komisji mówią, że to skandal i zapewniają, że usuną odnośnik – informuje nadajnik TOK FM.- Jarosław Kaczyński wyruszy w Polskę. Będzie spotykał się z ludźmi - mówił w TVN24 orędownik PiS Mariusz Błaszczak odpowiadając na pytanie, czy szef PiS będzie uczestniczył w kampanii wyborczej. "Gazeta Wyborcza": Uchwały tłum i w zastępstwie o opłatach za przedszkola są lawinowo uchylane z wykorzystaniem sądy. "GW" wie już o kilkuset takich przypadkach. Rodzice zaczynają żądać zwrotu pieniędzy. popis sześciu polskich chórów parafialnych natomiast zespołu z żeńskiego klasztoru w Erewaniu w Armenii rozpoczął we wtorek przesłuchania konkursowe Hajnowskich Dni Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce (Podlaskie).

Trwa okupacja szkoły podstawowej nr 1 w Rumi (pomorskie). Rodzice uczniów tej szkoły rozpoczęli protest w środę wieczór i planują go prowadzić co bynajmniej do poniedziałku. Domagają się rozbudowy placówki.

Trwa spór przeciwników i zwolenników pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. rozruchy odbywają się w największych miastach kraju. W samym Krakowie na transparentach jednych manifestantów czytamy: "Czy na niechybnie wart królów?", a na innych "Dajcie gnić w pokoju". Posłanka Bożena Kotkowska (Lewica) zaapelowała do minister zdrowia Ewy wydobywający o ochota i interwencję w sprawie strajkujących pielęgniarek z Podbeskidzia. W poniedziałek posłanka zamierza skierować do resortu zdrowia dwa listy otwarte.

municypalny autobus pod Warszawą zderzył się z ciężarówką. Do wypadku doszło w Józefowie na al. Nadwiślańskiej. z grubsza 10 osób jest rannych - informuje policja. Na miejscu są też straż pożarna i pogotowie. Były stary MPK-Łódź Krzysztof W. natomiast b. pryncypał zarządzający i prokurent tej miejskiej spółki Jarosław M., podejrzani o żądanie niejako miliona złotych łapówek i przyjęcie części tej kwoty, usłyszeli nowe zarzuty. Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii, uzbrojeni w łopaty, wiadra, grabki i szczotki przyszli na miejsce wiecznego spoczynku Arnos Vale w Bristolu, by posprzątać groby swoich rodaków. czyn ratowania zapomnianych mogił została zorganizowana przy użyciu polonijną organizację Poland Bridge.komentarz turyści! W ten koniec tygodnia raczej nie wybierajcie się w góry. W Tatry wraca zima - spodziewane są intensywne opady śniegu. niestety na koniec tygodnia pogoda ma się zepsuć. Ma być większe zachmurzenie, a w niedzielę mocny opad śniegu. (?) Nie polecamy wyjścia w wyższe partie gór - powiedział ratownik pełniący dyżur TOPR Grzegorz Bargiel. nowy dyrektor CBA Paweł Wojtunik skierował do Prokuratora Generalnego awizo o potencjał popełnienia przestępstwa za pośrednictwem Mariusza Kamińskiego - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. dziś w całej Polsce kontrolerzy skarbowi sprawdzą sklepy z dopalaczami - poinformował w TVN24 przedstawiciel rządu Paweł Graś. I zapowiedział, że to nie wszystko, by utrzymać w ryzach handel tymi substancjami psychoaktywnymi. - Wprowadzimy przepisy, które na lata zablokują wprowadzanie nowych dopalaczy. Radzę dążyć innego sposobu na zarabianie pieniędzy - dodał Graś.

zalany gliniarz zabił motorowerzystę


68-letni motorowerzysta zginął na miejscu po potrąceniu przez audi. Za kierownicą auta siedział napity policjant. Był po służbie.

Tragiczna kanonada w Opolu; policja przekroczyła uprawnienia?


Opolska prokuratura bada trzy wątki wczorajszej strzelaniny w główny punkt Opola. W jej wyniku zginął mężczyzna - niechybnie jeden z bandytów, którzy napadli na właściciela kantoru w galerii handlowej. W sprawie zatrzymano trzy osoby.

J. Kaczyński: strefy katastrofy i zdecydowanego niepowodzenia


- poziom Tuska, to stopień zdumiewającej nieudolności - w drugą rocznicę zaprzysiężenia gabinetu PO ocenił Jarosław Kaczyński na antenie Radia Maryja. wprzódy na konferencji prasowej PiS kompleksowo oceniało przedsięwzięcie rządu, a Mariusz Błaszczak zarzucał premierowi: - Doliczyliśmy się w wypowiedź programowa 125 obietnic, żadna nie została zrealizowana.

Śpimy krócej. Przestaw zegarek


W nocy z 27 na 28 marca pośpimy o godzinę krócej, zmienia się dlatego że czas z zimowego na letni. Wskazówki powinno się sprowadzić z godziny 2.00 (nad ranem) na 3.00. Oznacza to co prawda krótszy sen, ale w zamian dostajemy "dłuższe dni". cokolwiek kto pamięta, że historia się tak od czasów okupacji hitlerowskiej.

PO przygotowuje film o historii Komorowskiego


Rzeczniczka kampanii Bronisława Komorowskiego Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała dziennikarzom w Sejmie, że jeszcze zanim pierwszą turą wyborów prezydenckich możliwa jest debata między Komorowskim a Jarosławem Kaczyńskim.