Wyrok ws. wypadku na przestrzeni nauki jazdy


1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata dla kursantki, która na przestrzeni jazdy szkoleniowej spowodowała kazus fatalny - zdecydował sąd.

"Dziennik": Osłabienie prezydenckiego weta to jedno z głównych założeń projektu zmian w konstytucji przygotowanego pod patronatem trzech byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego. Choć brzmi to niewiarygodnie, 20-letni żak w słowackim mieście Nitra przeżył bagno z szóstego piętra praktycznie bez obrażeń, jeśli nie liczyć złamania nogi w kostce - informują słowackie media. Na warszawskim Starym Mieście padł dorożkarski koń. Jego właściciel zapewnia, że bydlę nie było zmęczone, bo przez przeszły miesiąc odpoczywało od pracy. warta dla Zwierząt, której kadra zajęli się sprawą, stwierdziła, że koń był powolny i dawno nie pracował w upale.W dniu zakochanych sprawdza się stara zasada: z wykorzystaniem żołądek do serca. Wiedzą o tym bardzo dobrze Belgowie, którzy wyspecjalizowali się w produkcji czekoladowych łakoci, także na tę okazję. W Brugii odbywa się się coroczny kiermasz czekoladowy. Jerzy Kropiwnicki, atoli został odwołany, to i tak wygrał, bo większa część mieszkańców Łodzi nie poszła zagłosować – stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując wynik łódzkiego referendum. Jego zdaniem, należy odmienić zasady odwoływania prezydenta, żeby nie dochodziło do "moralnie niedobrych paradoksów". Błąd obsługi tomografu komputerowego spowodował, że w ciągu 18 miesięcy 206 pacjentów szpitala Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles otrzymało dawkę promieniowania ośmiokrotnie większą od przewidzianej - informuje we wtorek przedstawicielstwo Associated Press.

kłębek ziemska to na to samo pozornie zwarta bryła. W rzeczywistości to puzzle, a pojedyncze kawałki to płyty litosfery. Jak specjaliści wyjaśniają dlaczego akurat na Haiti doszło do potężnego trzęsienia ziemi, a leżąca na tej samej wyspie Dominikana pozostała nietknięta. Japończycy pokazują jednak zdjęcia satelitarne wykonane zanim i po kataklizmie.

Palenie szkodzi zdrowiu? Szkodzi, ale nie wprost przeciwnie palaczom. Koncern tytoniowy Phillip Morris dostał w poniedziałek karę za śmierć nałogowej palaczki, która zmarła na raka płuc. Firma produkująca Marlboro, musi odpłacić się córce zmarłej 13,8 milionów dolarów odszkodowania. Marek Balicki atakuje Ewę kopacz za niepodpisanie umowy na zakup szczepionki wbrew świńskiej grypie. Ona nie pozostaje mu dłużna. - podczas gdy pan był ministrem, w 2003 roku była największa wolumen zachorowań na grypę sezonową - 1,2 mln, a nie ogłaszał pan epidemii. skądże obecnie taka zdecydowanie pana i pana kolegów, w sytuacji - pytała członek rządu zdrowia w programie "Teraz My!".

W porachunkach gangów w Meksyku zginęło w sobotnią noc ponad 25 osób. Tym razem nie jest to już "tylko" meksykańska sprawa. pośród ofiar znalazło się bo troje obywateli USA. Prezydent Barack Obama wyraził "smutek i oburzenie" w związku z tą tragedią i nakazał ewakuację rodzin pracowników konsulatu w meksykańskim Acapulco. Po trzech godzinach walki z ogniem pożar w hali Międzynarodowych Targów Kielce został opanowany. Jak informują strażacy, nikt nie ucierpiał, ale obiekt nie nadaje się do użytku. niedaleko to, planowany na początek tygodnia międzynarodowy salon Przemysłu Obronnego odbędzie się, tyle że w innej hali - poinformował prezes Targów Andrzej Machoń. USA nie proponowały Ukrainie rozmieszczenia na jej obręb systemów radarowych tarczy antyrakietowej - oświadczył ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko.powyżej połowa profesorów uniwersyteckich i docentów pracuje na minimum dwóch uczelniach - informuje "Metro". Prezydencki minister Andrzej duda zwrócił się do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, by - jak tłumaczy, zgodnie z wolą tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego - skierował nowelizację ustawy o IPN do Trybunału Konstytucyjnego. termin na przyjęcie decyzji w sprawie nowelizacji upływa 30 kwietnia. aczkolwiek zatrzęsienie obecnie ustał i po godzinie 14 rozpoczął się dziewiczy mecz, to natomiast organizatorzy na chyba nie zdążą z poniedziałkowym planem - cel pod dachem nie spełnia wymagań WTA, a korty na Legii nie mają oświetlenia...

Zobacz dokumenty z 1939 roku!


album "Wrzesień 1939", która zawiera cyfrowe kopie i skany polskiej prasy, odezw, druków ulotnych i innych dokumentów ukazujących się od końca sierpnia do początków października 1939 r. na ziemiach II Rzeczpospolitej, jest dostępna od dziś na stronach Cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona http://www.polona.pl .

Co Kaczyński i Komorowski obiecali PSL za poparcie?


koszty utrzymania KRUS, częściowe zniesienie podatku "Belki" tudzież ułatwienie i przyspieszenie sprzedaży gruntów państwowych rolnikom - takie deklaracje przedstawili PSL Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński. wzdłuż tego ludowcy nie poparli żadnego z kandydatów na prezydenta.

Rosjanie wykorzystali polskiego historyka?


Autorzy rosyjskiego filmu - przekonującego, jakby Lechistan zawarła tajny pakt z Hitlerem - zmanipulowali wypowiedź występującego w nim polskiego historyka Sławomira Dębskiego - pisze "Rzeczpospolita". Chodzi o wyemitowany przedtem tygodniem obraz, w którym przekonywano, ze to Polska była pierwszym sojusznikiem Hitlera.

Dla Gliwic lecz wciąż gwarancje i środki z Unii


Gwarancje kredytowe zaś środki dla firm w ramach unijnego programu "Innowacyjna gospodarka" to formy publicznego wsparcia, o które może starać się gliwicka fabryka Opla, należąca do General Motors - uważa wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Adam drugi, bo ląduje prawą nogą


Marzę o tym, żeby być tu najlepszym, bycie drugim jest fajne, ale niedobór stale pozostaje - powiedział Adam Małysz po dwóch seriach skoków w Planicy, po których ustępuje na odwrót Simonowi Ammannowi. - Mój idea na wieczór to masaż i jutro do boju - zapowiedział. Jak dodał, byłby wyżej, gdyby nie... prawa niezdara którą wykonuje telemarka.